• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Gdański Wykład Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Gdańskie Wykłady Solidarności. Gościem najbliższego spotkania będzie:​ Prof. Jan Kubik - \'Społeczeństwo obywatelskie, polityka protestu i konsolidacja demokracji: Polska, Węgry, Południowa Korea, i Taiwan, 1989-2011.\' Spotkanie odbędzie się w czwartek , 30 marca 2017 o godz. 18:00 w bibliotece ECS.

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Gdańskie Wykłady Solidarności. Gościem najbliższego spotkania będzie:​ Prof. Jan Kubik - 'Społeczeństwo obywatelskie, polityka protestu i konsolidacja demokracji: Polska, Węgry, Południowa Korea, i Taiwan, 1989-2011.' Spotkanie odbędzie się w czwartek , 30 marca 2017 o godz. 18:00 w bibliotece ECS.



Teza, że silne społeczeństwo obywatelskie jest jednym z podstawowych filarów demokracji jest raczej niekontrowersyjna. Zaskakuje zatem brak szczegółowych analiz jak ten filar działa. Proponujemy taką analizę w oparciu od długoterminowe badania nad protestami i samoorganizacją się społeczeństw w czterech krajach. Analiza porównawcza pozwala również przyjrzeć się dokładniej specyficznym cechom polskiej sytuacji.

Jan Kubik jest dyrektorem UCL School of Slavonic and East European Studies w Londynie. Zajmuje się interakcją pomiędzy władzą (polityką) a kulturą, polityką protestacyjną i ruchami społecznymi, a transformacjami postkomunistycznymi. Pisze także o metodach jakościowych w naukach społecznych.

Po ukończeniu socjologii i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w kilkuletnich zajęciach na Wydziale Socjologii, prof. Kubik uzyskał doktorat z antropologii Uniwersytetu Columbia (z wyróżnieniem). Przez ponad dwadzieścia lat uczył Department of Political Science, Rutgers University. Wykładał na całym świecie, w tym w Graduate School for Social Research (GSSR) w Polskiej Akademii Nauk, gdzie jest wizytujacym profesorem.

Gdańskie Wykłady Solidarności to cykl wykładów publicznych intelektualistów, teoretyków oraz historyków idei społeczno-politycznych, których zadaniem jest twórcze odniesienie się do dziedzictwa ruchu Solidarności w kontekście budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz diagnozy aktualnych problemów społeczno-politycznych w Polsce, Europie i na świecie.

Szczegóły na:
www.ecs.gda.pl/wyklady

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

W jakiej gdańskiej dzielnicy znajduje się najwięcej pomników przyrody?

 

Najczęściej czytane