Wydarzenie już się odbyło

Akcja Odrodzić Równouprawnienie - Świadomość

Panel Świadomość jest organizowany w ramach wydarzenia "Akcja Odrodzić Równouprawnienie-wiedza, świadomość, moc". Ma na celu uczcić 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Chcielibyśmy, aby równość w społeczeństwie, wolność wyboru i poczucie wewnętrznej siły towarzyszyło nam wszystkim dziś, jutro i za kolejne setki lat. W związku z tym zapraszamy wszystkie kobiety, wszystkich mężczyzn, dziewczynki oraz chłopców do uczestnictwa w przygotowanych przez nas panelach dedykowanych różnym grupom wiekowym i dostosowanym do ich potrzeb.

lip 20

poniedziałek, godz. 10:00

Online
bilety 35 zł
Serdecznie zachęcamy do udziału, gdyż poza nabyciem wiedzy, świadomości i mocy sprawczej, poprzez udział w wydarzeniu można uzyskać w zależności od wybranego panelu:
- bony promocyjne na zakup online książek wydawnictwa GWP;
- konkurs z nagrodami;
- bon zniżkowy na sesję floatingową z Akademią Redukcji Stresu- Endorfia Floating.
Dodatkowo niezależnie od wybranego panelu:
- materiały szkoleniowe/broszury informacyjne;
- wsparcie specjalisty w czasie trwania panelu.

GRUPA DOCELOWA: młodzież od 15 roku życia
wraz z opiekunem ze szkoły/wychowawcą (grupy zorganizowane)

Panel przewiduje następujące elementy warsztatowe oraz panel dyskusyjny:
- zaproszenie do współpracy mgr psychologii Magdalenę Dietrich;
- elementy edukacyjne z m.in. zakresu przekazów społecznych, stereotypów, uprzedzeń, dyskryminacji oraz nauki transformacji negatywnych myśli;
- panel dyskusyjny z udziałem kobiet działających w różnych branżach, dziedzinach życia (np. sport, psychologia, biznes, transport, biologia, seksuologia)--> dyskusja będzie poruszała m.in. następującą problematykę: Czy pozwalamy sobie na poznanie samych siebie? Czy to jaki się urodziłeś, determinuje to jaki będziesz? Jak odrzucić lęk przed poszukiwaniem własnych celów? Czy zmiana wyboru oznacza, że wcześniejszy wybór był zły?
- spotkanie z działaczami grupy YOUng Heroes, czyli jak można działać społecznie bez własnych środków finansowych i gdzie szukać informacji o możliwościach rozwoju oraz źródłach wsparcia tego typu inicjatyw.

Termin i miejsce:
14 .12.2018 r., godz. 09.15 - 11.00
Uniwersytet SWPS w Sopocie aula 2.2, ul. Polna 16/20

Magdalena Dietrich - psycholog, terapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS, Studium Terapii Uzależnień (organizowane przez Polską Federację Społeczności Terapeutycznych) oraz dodatkowe kursy przygotowujące do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie jestem w trakcie szkoły psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez współpracę z ośrodkami terapii uzależnień, świetlicami socjoterapeutycznymi, Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS, szkołami, organizacjami pozarządowymi pracującymi z młodzieżą, ośrodkami interwencji kryzysowej, Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, urzędem m.st. Warszawy.

Tworzę i współtworzę programy treningów, warsztatów i szkoleń z zakresu umiejętności miękkich (takich jak komunikacja, asertywność, współpraca w grupie, radzenie sobie ze stresem) oraz profilaktyki uzależnień, przemocy i dyskryminacji. Byłam zaangażowana w działania Stowarzyszenia Mierz Wysoko, gdzie prowadziłam zajęcia dla grupy dzieci przebywających na ulicach jednej z warszawskich dzielnic oraz konsultacje psychologiczne w klubie młodzieżowym. Kierowałam pierwszym w Polsce hostelem interwencji kryzysowej dla osób LGBT. Finalnie moje doświadczenia doprowadziły do założenia Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie. Prowadzę psychoterapię indywidualną nastolatków i osób dorosłych oraz rodzin. Współpracuję z oddziałem dziennym psychiatrycznym w Gdańskim Centrum Zdrowia, gdzie prowadzę psychoterapię grupową. Od 2016 wykładam na Uniwersytecie SWPS.

Pozostałe Panele w wydarzeniu:
Wiedza (https://www.facebook.com/events/1973893912726174/)
Moc (https://www.facebook.com/events/1876633662454352/)

BONUSY:
-wręczenie uczestnikom broszur z informacjami dotyczącymi m.in. samooceny i jak wpływać na to kim się jest, budowania zdrowych relacji, dbania o swoje potrzeby, motywacji do działania, algorytmów działania w przypadku objawów napadu lęku, myśli samobójczych, depresji, bulimii, anoreksji, jedzenia napadowego, borderline, nerwicy natręctw (https://pozytywnyrozwoj.org/);
-ogłoszenie konkursu z nagrodami.

Patronem wydarzenia "Akcja Odrodzić Równouprawnienie-wiedza, świadomość, moc" jest GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Swoim matronatem nasze wydarzenie "Akcja Odrodzić Równouprawnienie-wiedza, świadomość, moc" obejmuje Centrum Praw Kobiet. Zapraszamy serdecznie, warto wiedzieć więcej!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wydarzenia:
Kamila Kaffka-Skierka
kkaffka@st.swps.edu.pl

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to: