• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Alternatywa dla nowej Wałowej? (20 opinii)

Społeczna Inicjatywa Dźwignij Gdańsk / Nie dla burzenia Stoczni Gdańskiej zaprasza na otwartą dyskusję na temat przyszłości terenów postoczniowych.

lip 14

niedziela, godz. 10:30

bilety 28,90 zł
przedsprzedaż 19,90-26,90 zł
2 kwietnia 2013 r. (we wtorek) o godzinie 18:00 do Historycznej Sali BHP w Gdańsku, ul. Doki 1

Program spotkania:

Alternatywa do Nowej Wałowej?
Magistrantki i doktorantki z Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (pod kierunkiem prof. Jacka Dominiczaka) przedstawią wizję planu siatki ulic Młodego Miasta.

Alternatywny przebieg Nowej Wałowej oparty o Siatki Miejskie, to koncepcja wypracowana w ciągu ostatniego semestru w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pod kierunkiem prof. Jacka Dominiczaka studentki pracowały na siatkach miejskich odnalezionych w tkance Starego i Głównego Miasta, szukając ich kontynuacji na terenie Stoczni. Projekt jest zapisem głębokiego zrozumienia odnalezionych kodów przestrzennych Stoczni. To pochwała Wnętrz Miejskich, sustensywnego miasta a przede wszystkim uszanowanie pierwotnej tkanki Stoczni.

Pokaz filmu dokumentalnego "A teraz co?" (2008 r.), 24 min.
reż: Agnieszka Adamek i Malwina Toczek

W filmie o Młodym Mieście mówią:
• rezydenci Kolonii Artystów i Instytutu Sztuki WYSPA (Bogna Burska, Grzegorz Klaman, Aneta Szyłak, Michał Szlaga, Iwona Zając)
• prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
• inwestorzy i deweloperzy w Młodym Mieście (Synergia '99, BPTO)

Po filmie zapraszamy na dyskusję w formule barCampu.
Dyskusję moderują: Lidia Makowska, Dominik Krzymiński

dzwignijgdansk.wordpress.com

O barCampie

Formuła barCampu to "user-generated conference" - demokratyczny, oddolny panel dyskusyjny, w którym nie ma odgórnie narzuconego programu i panelistów za stołem, siedzących przed bierną publicznością.

BarCamp znosi podziały na ekspertów / ekspertek i odbiorców, istotą barCampu jest model open-source: dzielenie się wiedzą, pomysłami i projektami, przetwarzanie, powszechna dostępność, otwartość, re/konstrukcja znaczeń i formuły.

Wstęp na BarCamp jest wolny i ogólnie dostępny. Każdy z uczestników / uczestniczek współtworzy barCamp: poprzez wygłoszenie referatu/prezentacji, udział w dyskusji, omówienie i przedstawienie pracy artystycznej, krytyczną analizę i refleksję. Każdy ma 5 minut na przedstawienie tematu czy wątku w dyskusji. Moderatorzy pilnują przestrzegania czasu, podsumowują wątki, udzielają głosu.

Opinie (20)

  • Polacy nie gęsi

    Formuła barCampu to "user-generated conference" - jak się tak zaczyna to zaraz pojawią sie streety, towery i shopy Ludzie czy my Polacy nie mamy własnego języka. Co by się działo gdyby ktoś np. w Londynie wybudował budynek i nazwał to "Trzeszcząca Wieża" Po pierwsze nikt by do tego nie dopuścił- a u nas ? See Tower - Wioska Gdynia ale See Tower, bo nie można tego nazwać Wieżą ...

    • 2 1

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane