• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dzień Mechanika

Dzień Mechanika, jest to wydarzenie na wydziale, które nie tylko promuje Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ale też umożliwia studentom poznanie potencjalnych pracodawców oraz zapewnia integrację i dobrą zabawę.

Jaki jest cel wydarzenia?
20 października 2022 ma być świętem społeczności akademickiej Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Po pandemii Covid-19 dostrzegamy potrzebę poznania się na nowo, szczególnie ważne jest to dla młodych ludzi. Studenci obecnie rozpoczynający III rok mieli niewiele okazji na poznanie wszystkich meandrów "studiowania", które oprócz indywidualnej nauki powinno nieść za sobą między innymi poznanie rynku pracy, poszukiwania ciekawych praktyk i staży, czy naukę pracy w zespole. Chcemy, aby Dzień Mechanika poszerzył perspektywy naszych studentów.

Do kogo chcemy dotrzeć?
Chcemy szczególnie dotrzeć do naszych studentów, chcemy pokazać im, że lata spędzone na Wydziale Mechanicznym UMG mogą zaowocować w przyszłości pewną i dobrą pracą. Jednym z punktów programu tego dnia będzie wręczenie nagród dla pracowników oraz studentów wydziału. Zostaną wyróżnieni nasi nowi doktorzy, najlepsi sportowcy, społecznicy oraz osoby biorące udział w szkoleniach. Myślę, że będzie to waży element obchodów "dnia mechanika", dzięki któremu nasi studenci będą zachęcani do większej aktywność i chęci rozwoju w różnych dziedzinach.

Jaka będzie największa atrakcja?
Nie sposób wymienić jednej atrakcji, podczas układania planu wydarzenia staraliśmy się zadbać o różne przestrzenie. Dzień rozpocznie się prezentacjami pracodawców, którzy przedstawią bogate oferty praktyk i staży. Następnie zadbamy o absolwentów, ponieważ odbędzie się I konkurs na najlepszą pracę dyplomową, a wyboru dokonają przedstawiciele pracodawców, pracowników wydziału oraz studenci. Oczywiście będą również Mechazabawy, których celem jest integracja studentów, a także poszukiwanie w nich kreatywności i umiejętności inżynierskich. Wieczorem będziemy się wspólnie bawić w klubie studenckim Bukszpryt.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żołądź to owoc:

 

Najczęściej czytane