stat
Wydarzenie już się odbyło

E-lekcje

Zapraszamy na wirtualne spotkania z edukatorkami Muzeum Emigracji w Gdyni. Z zajęć można korzystać zarówno podczas lekcji online, jak i podczas zajęć w sali szkolnej z wykorzystaniem jednego ekranu komputera dla całej klasy. Wirtualne spotkania możemy dostosować do konkretnych potrzeb odbiorców - prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy. E-lekcje organizujemy od wtorku do piątku w godzinach 10.00-15.00.

w każdą środę (do 26.05), godz. 18:00, 18:30

Online
maj 13

czwartek, godz. 10:00

Online
Wstęp wolny
Formularz zgłoszeniowy może być złożony w formie elektronicznej (z kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w formie pisemnej, której skan lub szczegółowe zdjęcie doręczane jest na adres e-mail: warsztaty@muzeumemigracji.pl nie później niż 7 dni przed planowanym terminem zajęć. Informacje te pomogą nam zaproponować scenariusz wydarzenia oraz przygotować materiały edukacyjne.

Formularz zgłoszeniowyKwestie techniczne
Przed rezerwacją zajęć prosimy o upewnienie się, że mają Państwo dobre połączenie z Internetem, głośniki, komputer z kamerą. E-lekcje odbywają się na platformie Zoom - po rezerwacji, przesyłamy Państwu link do spotkania, natomiast Państwo przekazujecie go uczniom i uczennicom.

Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy nauczycieli o połączenie się 5 minut przed rozpoczęciem zajęć, by uzgodnić kwestie techniczne. W przypadku spóźnienia grupy edukator może je odwołać lub skrócić.

RegulaminNauczyciel ma obowiązek przebywać z grupą przez cały czas trwania zajęć.

Tematy do wyboru
Klasy I-III SP:
Witaj w muzeum!
Zapraszamy na spotkanie z pracownikiem Muzeum Emigracji w Gdyni, który opowie o muzeum i jego tajemnicach. Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z instytucją kultury. Dowiadują się czym jest muzeum, jakie spełnia funkcje oraz jak można spędzać w nim czas.

Opowieści z Polskiej 1
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z emigracyjną historią z przełomu XIX i XX wieku. Na podstawie losów rodziny Państwa Warner, dzieci uczą się czym jest emigracja oraz z jakich powodów ludzie decydują się na przeprowadzkę.

Klasy IV-VI SP:
Emigracja - trudne słowo?
Uczestnicy podczas zajęć uczą się rozróżniać podstawowe pojęcia związane ze zmianą zamieszkania ludzi. Dowiadują się czym różni się emigracja od imigracji, kim jest uchodźca, a jak nazywamy osobę migrującą w obrębie kraju. Podczas zajęć korzystamy z narzędzi online: YouTube, Jamboard.

Klasy VII-VIII oraz klasy szkół ponadpodstawowych:
Pop-emigracja, czyli o emigracji w popkulturze

Na przykładach znanych z popkultury opowiadamy o dwóch największych historycznych okresach polskiej emigracji i jej przedstawicielach. Do wyboru: Wielka Emigracja lub emigracja do USA z początku XX wieku. Podczas zajęć korzystamy z różnych narzędzi online takich jak Mentimeter, filmy na TikToku, przyglądamy się zbiorom Muzeum Emigracji w Gdyni oraz wystawie stałej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    75 zł
Cennik: 75 zł/45 min. Opłata za przeprowadzone e-lekcje następuje po zajęciach na podstawie faktury VAT, na rachunek wskazany w treści faktury, w terminie 14 dni od wystawienia faktury i nie później niż 7 dni od jej doręczenia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy pomnik przyrody jest prawnie chroniony?