• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Epoka człowieka - spotkanie z prof. dr hab. Ewą Bińczyk

paź 19-20

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
Język emocji, język faktów. Jak rozmawiać o katastrofie klimatycznej?
Mimo, że antropogeniczne zmiany klimatu zajmują coraz więcej miejsca w debacie publicznej, wielu z nas towarzyszy przekonanie, że działania - zwłaszcza te systemowe - są zbyt wolne i zbyt skromne, by stały się źródłem realnej zmiany. Napięcie między rangą problemu a inercją wielu polityków czy aktywnością denialistów klimatycznych może przekładać się na poczucie bezsilności, odbierać nadzieję, prowokować do snucia czarnych scenariuszy. W jaki sposób debatować o klimacie, antropocenie i przyszłości planety? Jakie narracje prowokują do działania, dają szansę na sprawczość, chronią przed "depresją klimatyczną"? A może doświadczenie pandemii podsuwa nowe tryby komunikacji, pomagając wyobrazić sobie świat dotknięty planetarnym kryzysem?
Na te i inne pytania dotyczące antropocenu poszukamy odpowiedzi podczas rozmowy z prof. Ewą Bińczyk, filozofką nauki, autorką uznanych książek naukowych, w tym szeroko dyskutowanej pracy "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu" (201.
Prowadzenie: dr Monika Żółkoś, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UG, w swojej pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianym postantropocentryzmem, ze szczególnym uwzględnieniem Animal Studies.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Książka nas uratuje! i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Krytyka Polityczna Świetlica w Trójmieście
Partnerzy: Hevelianum, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Trójmiasto, Zielone Ogniwo, Centrum Edukacji i Informacji Ekologicznej w Gdańsku, Gdańskie Forum Zmian Klimatu

Informacja o biletach

WAŻNE!
W związku z prognozowanymi opadami deszczu spotkanie zostało przeniesione do przestrzeni Krytyki Politycznej Świetlicy w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. bardzo prosimy o wypełnienie ankiety. Formularz poniżej:
https://forms.gle/keUngGu9WX8YBo1M6

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?

 

Najczęściej czytane