stat

Filmowy spacer po Gdyni

  • sobota, 15 sierpnia 2009, godz. 12:00
  • Lokalizacja
    Gdynia Orłowo, Parking przy ul Orłowskiej
  • Bilety
    wstęp wolny
W sobotę, 15 sierpnia br. o godz. 12.00 na nowym parkingu przy ul. Orłowskiej w Gdyni Orłowie rozpocznie się spacer po tej dzielnicy i plażą do Polanki Redłowskiej - śladami realizowanych tu filmów: "Jutro Meksyk", "Do widzenia do jutra", "Żona dla Australijczyka", "Ostatni kurs".

Ten pierwszy z planowanych trzech spacer poprowadzi red. Katarzyna Fryc - Hyży, autorka "Filmowego spacerownika po Trójmieście", który właśnie ukazał się w księgarniach. Gościem specjalnym zaś będzie Sławomir Kitowski - autor albumów o Gdyni i zarazem prezes Towarzystwa Przyjaciół Orłowa.

Książka na bazie której organizowane są spacery po Trójmieście, zawiera 8 tras spacerowych: po Gdańsku (3), Gdyni (3) i Sopocie (2). Na 200 stronach tej publikacji znajdziemy anegdoty, zakulisowe wspomnienia realizatorów, ponad 120 ilustracji, w tym zdjęcia z planu, kadry filmowe, a także fotografie miejsc, które posłużyły za tło filmowych wydarzeń.

Warto wiedzieć, że filmowcy od czasów przedwojennych po współczesność, ponad 130 razy wykorzystali trójmiejskie plenery do filmów fabularnych i seriali. Są wśród nich także filmy zagraniczne z udziałem gwiazd ekranu.

Kolejny spacer ulicami Centrum Gdyni już 12 września.

WAŻNE!

Warto przyjść nieco wcześniej, bo przed rozpoczęciem wycieczki "Spacerownik" będzie można kupić i otrzymać autograf autorki, na specjalnym stoisku, przy parkingu.

Przeczytaj także

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?