Wydarzenie

Fort nocą - duchy Góry Gradowej

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
17 sierpnia 2017 (czwartek)
godzina:
21:00
miejsce:

Hewelianum  mapa

adres:
Gdańsk, Gradowa 6
bilety:
35 zł

Poznaj nocne oblicze Góry Gradowej. Odkryj niedostępne za dnia zakamarki starej twierdzy. Przewodnik w historycznym mundurze wprowadzi nas w burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca. Być może w dawnych fortyfikacjach kryją się nie tylko nietoperze...Po raz kolejny Centrum Hewelianum organizuje zwiedzanie historycznych zakamarków fortu Góry Grodzisko. To blisko 2 godzinna wycieczka z przewodnikiem, który nie tylko opowie o mało znanej historii tego wyjątkowego miejsca, ale również przeprowadzi uczestników przez labirynty podziemnych korytarzy i fortyfikacje, które obecnie są zamknięte dla zwiedzających.

Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć m.in.: "Schody Rommla", "Podchorążówkę", przeciwskarpę Redity Napoleońskiej, "Ogród Strzelecki".

Przewodnik w stroju z epoki opowie min. o systemie artyleryjkskim fortu, czasach napoleońskich czy Potopie Szwedzkim.

To oferta nie tylko dla miłośników historii, ale też mocnych wrażeń, bo w podziemnych zakamarkach Hewelianum czają się nie tylko nietoperze, ale też... duchy. Ale o tym ciiii....

Zapraszamy na nocne zwiedzanie:
17, 25 sierpnia, 8 września, rozpoczęcie o godz. 21.00 (czas trwania około dwóch godzin)

Cena biletu 35 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Sprawdź się

Poziom:

Jemioła nie jest: