• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Free Time Festiwal 2019 (11 opinii)

Pojedynek na grille, opowieści z różnych stron świata, ogrodowe trendy - to nowości najbliższej edycji FREE TIME FESTIWALU. A oprócz tego imponująca lista atrakcji przygotowanych przez wystawców 11 stref klimatycznych Festiwalu. Zaplanuj weekend pełen atrakcji, odkryj 1001 pomysłów jak spędzać czas wolny ... I CHWYTAJ DZIEŃ!

PIĄTA EDYCJA, PIĘĆ RAZY WIĘCEJ ATRAKCJI
FREE TIME FESTIWAL to realizowany w nowoczesnej, dynamicznej formule projekt, który co roku odwiedza 20 000 gości. To bank pełen pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Każdy kto nie lubi się nudzić, kto aktywnie i twórczo spędza czas lub poszukuje nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, znajdzie tu coś dla siebie. Żeby ułatwić poszukiwania ekspozycja została podzielona na strefy.

PREMIERA - GRILLLOWANIE CZAS ZACZĄĆ!
Przybywających na FREE TIME przywita smakowity zapach potraw z grilla. To znak, że rozpoczął się GRILL FESTIWAL i pojedynek na grille, czyli Ogólnopolski Konkurs Kulinarny o Tytuł GOLD GRILL TEAM. Uczestnicy konkursu będą przygotowywać przystawkę z ryb bałtyckich lub jeziornych oraz potrawę z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny. Do konkursu staną w dwóch kategoriach: uczniowie szkół gastronomicznych oraz profesjonalni kucharze. Efekt ich zmagań oceniać będzie profesjonalne jury, a honorowym jurorem będzie legendarny Szef Kuchni Kurt Scheller.

Konkursowi towarzyszyć będą kulinarne pokazy, spotkania z pasjonatami gotowania, prelekcje piwowarów, strefa piknikowa z DJ-em i strefa zabaw dla najmłodszych. Na tych, którym kibicowanie podczas konkursowych zadań zaostrzy apetyt, czekać będzie specjalnie przygotowana strefa FOOD COURT z grillowanymi przysmakami, a na miłośników kuchni świata Food Trucki.

PREMIERA - RUSZAJ W ŚWIAT, PODRÓŻUJ ŚWIADOMIE!
Jak podróżować, żeby zostawić po sobie dobry ślad? Jakie ślady zostawiają w nas podróże? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy FESTIWALU PODRÓŻY ŚLADY. Przez dwa dni będzie można posłuchać opowieści o trawersie Mount Everestu, łowieniu ryb z Indianami Tsimane, szukaniu śladów endemicznych niedźwiedzi w Kanadzie, wyprawie rowerowej po syberyjskim śniegu i lodzie Bajkału, podróżach z dziećmi i przekazywaniu pasji do żeglarstwa z ojca na synów. A także o budowaniu szkoły po trzęsieniu ziemi w Katmandu - bo wolontariat to doskonały przykład pozostawiania dobrych śladów. Festiwal ma być źródłem inspiracji, ma rozbudzać ciekawość świata, ale przede wszystkim ma zachęcać do świadomego podróżowania - pełnego szacunku dla lokalnych społeczności, kultur i zwyczajów.

PREMIERA - ZIELEŃ USPOKAJA
OGRODOWE KREACJE to z kolei propozycja skierowana do miłośników zieleni, którzy poszukują pomysłów i wskazówek z zakresu projektowania i pielęgnacji ogrodów, tarasów i balkonów. W kolorowym i pachnącym otoczeniu kwiatów i zieleni, blisko natury, w sprzyjającej odpoczynkowi atmosferze, będzie można uczestniczyć w pokazach, prelekcjach, warsztatach i cieszyć się aktywnościami proponowanymi przez wystawców. Tu będzie nam zielono w głowie!

TURYSTYKA - PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
Czas wolny to także podróże - te dalekie i te bliskie. Stąd na Festiwalu nie zabraknie oferty skierowanej do turystów. Pomysły na różne formy wypoczynku - weekendowe wypady, kilkudniowe wycieczki i rodzinne wakacje - zaprezentuje 10 najpiękniejszych regionów Polski, ponad 20 powiatów i miast oraz Ukraina, Środkowa Frankonia, Brema, Drezno i Wilno. Będziemy poznawać nowe miejsca i smakować (niekiedy dosłownie) przyjemności, jakie oferują one turystom.

GDAŃSK - TU SIĘ ŻYJE!
Na Festiwalu szczególnie atrakcyjnie zaprezentuje się Gdańsk - jako miasto, w którym nie sposób się nudzić! W stolicy Pomorza miejsc dla aktywnych mieszkańców i turystów nie brakuje: drogi rowerowe, ścieżki biegowe, parki, tereny rekreacyjne, siłownie pod chmurką, boiska, baseny, bogata oferta kulturalno-oświatowa. I wciąż planowane są nowe inwestycje!

BIKE FESTIWAL - A MOŻE NA ROWER?
Nieodłącznym elementem zdrowego i aktywnego stylu życia są jednoślady. Dlatego BIKE FESTIWAL to punkt obowiązkowy. Tu zobaczymy sprzętowe nowości, techniczne nowinki i najmodniejsze akcesoria, a na wystawie pojazdów nietypowych z unikatowe rowery customowe, poziome, trójkołowe i transportowe. Do tego moc atrakcji: zawody rowerowe dla dzieci STRIDER RACERS i dla prawdziwych twardzieli AMBEREXPO MTB ELIMINATOR, konkursy z fantastycznymi nagrodami, pokazy trialu rowerowego i MTB Stuntu, spotkania z podróżnikami rowerowymi, sportowcami i ekspertami. A także prezentacja największego w Polsce systemu roweru metropolitalnego MEVO. Bo rowerowy styl życia to jest to!

SPORT I AKTYWNY STYL ŻYCIA - BO RUCH TO ZDROWIE
W tej strefie królować będą wielkie emocje i radość kibicowania. I będzie można skorzystać z szansy na spróbowanie nowych aktywności sportowych, biorąc udział w jednym z licznych konkursów, zawodów czy turniejów, rozgrywanych na mini obiektach: boisku futbolowym, boisku plażowym do piłki siatkowej i stadionie lekkoatletycznym. Na miłośników innych dyscyplin czekać będą rowerowe tory testowe, zawody wioślarskie na ergometrach, ćwiczenia na trenażerach ruchu czy nauka jazdy na rolkach. A dla tych, którzy ze sportu najbardziej lubią kibicowanie DEBIUTY FITNESS i MISTRZOSTWA POLSKI: FITNESS FIT-KIDS & FITNESS AEROBIC. To będzie intensywny weekend 

KULTURA I NAUKA - BY WIEDZIEĆ I WIDZIEĆ WIĘCEJ
Tu w roli głównej wystąpią muzea i ośrodki popularyzujące naukę i kulturę z Trójmiasta i regionu.
W repertuarze: kreatywne eksperymenty i doświadczenia, animacje i zajęcia plastyczne, spotkania z rekonstruktorami, prezentacje muzealnych replik, imprez i wydarzeń artystycznych. A wszystko w zasięgu ręki!

AKTYWNE DZIECIAKI - TU NIE MA NUDY!
To miejsce będzie kipiało energią! W festiwalowej krainie zabaw będzie można szaleć do woli w mini planetariach, na trampolinach i dmuchańcach, uczestnicząc w twórczych warsztatach i animacjach. Rodzice będą mogli poszukiwać nowych pomysłów na aktywny wypoczynek dla swoich dzieci na koloniach i obozach.

KTO NIE KOCHA PLUSZOWYCH OLBRZYMÓW?
Festiwalowym hitem będzie z pewnością WIELKI ZLOT WIELKICH MASKOTEK, czyli spotkanie wszystkich obecnych na festiwalu maskotek reklamowych. Przez dwa dni będzie je można spotykać to tu, to tam, ale clou programu nastąpi w samo południe w niedzielę, kiedy to wszystkie zwierzaki, ptaki i inne stwory zgromadzą się na scenie. Finałem będzie wspólne zdjęcie na celebryckiej ściance, przytulasy i przybijanie piątek z lwem, papugą, żyrafą, zebrą, surykatką, foką, szaloną mewą i mnóstwem innych pluszowych olbrzymów.

FREE TIME FESTIWAL / WSTĘP WOLNY
- godziny otwarcia: 6 kwietnia - sobota, 10:00-18:00 / 7 kwietnia - niedziela, 10:00-17:00

Przeczytaj także

Opinie (11)

 • masówka?? (5)

  20 tyś gości na halach czyli rozumiem ,że to będzie impreza masowa??? Czy w ramach oszczędności będą ściemniać ,że to targi? Bo w artykule nic o targach nie ma tylko o festiwalu jako o atrakcji sportowej i grilach na zewnątrz czyli typowa impreza masowa.

  • 3 10

  • Ale o co ci dzbanie chodzi ? (2)

   • 10 2

   • (1)

    Chodzi o bezpieczeństwo deklu. jak zwykla tłum ludzi a ochrony zero . Już jeden przykład w Gdańsku mieliśmy.

    • 0 5

    • była ochrona i teren zamknięty wiec nie marudz

     • 1 0

  • 20 tyś. w sumie przewinie się przez halę podczas całego weekendu.

   • 3 0

  • Tyś nie spostrzegł, że nie tyśąc, a tysiąc formą jest poprawną.

   20 tys.

   • 3 0

 • fajna impreza

  • 5 0

 • w kłębach dymu.... achru bechru cechru

  • 1 3

 • było sporo atrakcji

  sporo nowości, sporo nowych i zaskakujących miejsc, mi sie bardzo podobała strefa aktywna, mozna było pograć w piłkę, wypróbowywać elektryczny rower. Mi się miło rozmawiało z hostessami od robyga. Jednak oni mają sensową ofertę mieszkań

  • 0 0

 • niestety...

  Łączenie bike z free time to niewypał. Stoisk z rowerami było 4.... Chciałem kupić rowery dla żony i córki lub choćby przymierzyć się do różnych i lipa. Wróciłem z niczym tzn. z jedną ulotką. Jak będę chciał pojechać na wyjazd czy wakacje, to pójdę na targi turystyczne, łączenie tych tematów jest kompletnie bez sensu. Wszystko i zarazem nic, tak to można podsumować.

  • 0 0

 • Super

  Fantastyczna impreza!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które miasto nie leży w województwie pomorskim?

 

Najczęściej czytane