• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk wybuduje nową szkołę w dzielnicy Piecki-Migowo

Wioleta Stolarska
4 września 2023, godz. 11:30 
Opinie (156)
Tak ma wyglądać nowa szkoła na Morenie według pierwszego projektu, który pozyskało miasto Gdańsk. Tak ma wyglądać nowa szkoła na Morenie według pierwszego projektu, który pozyskało miasto Gdańsk.

Nowa szkoła podstawowa ma powstać w dzielnicy Piecki-Migowo na nowy rok szkolny 2025/26 r. Projekt placówki powstał już ponad dwa lata temu, jednak inwestycji nie udało się zrealizować ze względu na problemy inwestora. Teraz miasto zapowiada, że samo wybuduje szkołę.Jaka szkoła jest najlepsza dla dziecka?

- Już wcześniej prowadziliśmy proces powstania szkoły na granicy Jasienia i Piecek-Migowo, ale wtedy pojawiły się trudności ówczesnego inwestora. Jednak chcę powiedzieć, że jesteśmy zdeterminowani, by tę szkołę tak szybko jak to tylko możliwe wybudować. Na najbliższej sesji Rady Miasta przedłożę zmiany w wieloletniej prognozie finansowej, które spowodują, że zabezpieczymy środki finansowe na to, żeby tę szkołę na Morenie wybudować - zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Pierwotny projekt zakłada, że planowana szkoła podstawowa powstanie przy ul. Morenowe WzgórzeMapka.


Budowa nowej szkoły będzie inwestycją miejską.

- Szkołę, którą dziś otwieramy przy ul. Srebrnej, wybudowaliśmy z prywatnym inwestorem, niestety w przypadku nowej szkoły na Morenie nam się to nie udało i będziemy musieli ją sami wybudować. Mam nadzieję, że na 1 września 2025 r. nowa 8-klasowa szkoła podstawowa będzie w pełni gotowa na otwarcie - powiedziała.
Po 3 latach zakończy się remont basenu w szkole na Morenie? Po 3 latach zakończy się remont basenu w szkole na Morenie?
  • Gdańsk zamierza wybudować nową szkołę w dzielnicy Piecki-Migowo - poinformowała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.
  • Wiceprezydent Piotr Grzelak poinformował, że pełna dokumentacja jest gotowa.
  • Anna Mańkowska, zastępca dyrektora DRMG ds. projektów kubaturowych.

Przetarg na wykonawcę za 3 miesiące?- Pozyskaliśmy pełną dokumentację budowlaną z pozwoleniem na budowę, jak również dokumentację wykonawczą. To oznacza, że jesteśmy gotowi rozpocząć procedury przetargowe w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska i rozpisać przetarg na realizację szkoły. Cały czas trwają jeszcze kwestie związane z gruntem, szacujemy, że te wszystkie kwestie gruntowe zostaną rozwiązane, tak by na koniec tego roku przetarg mógł zostać ogłoszony - powiedział Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.
Jak zapewnił, pozyskanie dokumentacji projektowej powoduje też zwolnienie obciążenia hipoteki nieruchomości przekazanej poprzedniemu inwestorowi.

- Na podpisanie umowy z wykonawcą potrzebujemy też ok. 3-4 miesiące i wtedy na roboty budowlane tego typu obiektu potrzeba ok. 24 miesiące - powiedziała Anna Mańkowska, zastępca dyrektora DRMG ds. projektów kubaturowych.
Tak wygląda nowa szkoła na południu Gdańska Tak wygląda nowa szkoła na południu Gdańska

Nowa szkoła otwarta na południu GdańskaW poniedziałek, 4 września, uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/24 obyła się w Gdańsku w nowo powstałej Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe przy ul. Srebrnej. Placówka jest publiczną niesamorządową szkołą podstawową, została wybudowana w ramach współpracy z prywatnym inwestorem, który będzie również operatorem placówki.

W tym roku naukę rozpoczynają tu najmłodsi z klas 0-3, w kolejnym roku szkolnym dołączą uczniowie starszych klas. Łącznie placówka ma być przeznaczona dla 700-750 uczennic i uczniów. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (156)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nauka nie jest taka straszna! Spotkanie z Dawidem Nidzworskim

spotkanie

Science Cafe. Prawda czy fałsz. Jak naprawdę działa wariograf?

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

XII Gdańskie Dni Wokalistyki "Musica Vocale 2023"

muzyka poważna, festiwal muzyczny, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?

 

Najczęściej czytane