stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Business Week

W niedzielę (19 sierpnia) ruszyła, już po raz czwarty, tygodniowa letnia szkoła przedsiębiorczości - "Gdynia Business Week 2012", która potrwa do piątku 24 sierpnia.

We wszystkich edycjach programu (łącznie z tegoroczną) w programie uczestniczyło 420 gdyńskich uczniów oraz 60 nauczycieli. W tym roku w Gdyni po raz pierwszy organizowany jest też program zaawansowany tzw. Gdynia Advanced Business Week dla absolwentów poprzednich edycji.

Gdynia Business Week jest to intensywny sześciodniowy kurs, wzorowany na amerykańskim programie szkoły letniej Washington Business Week i prowadzony w języku angielskim. Uczestnicy programu w ramach kilkuosobowych grup - firm, poprzez różnego rodzaju symulacje, uczą się podejmowania decyzji związanych z kierowaniem przedsiębiorstwem, a także ustalania cen sprzedaży, kosztów marketingowych oraz budżetów dla swoich "produktów". Rozwijają także techniki komunikacyjne, negocjacyjne oraz umiejętności nawiązywania kontaktów i pracy w zespole. Wszystkie zajęcia prowadzone są w j. angielskim. Oprócz zajęć praktycznych uczniowie uczestniczą w prezentacjach tematycznych obejmujących takie zagadnienia jak globalizacja, wielokulturowość w biznesie, tworzenie biznes planu czy społeczna odpowiedzialność biznesu. Prelegentami są przedstawiciele Microsoftu, Boeinga oraz prężnie działających firm gdyńskich i ogólnopolskich. Program organizowany jest na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Wraz z końcem programu, uczniowie tradycyjnie przygotowują się do zaprezentowania efektów swojej tygodniowej pracy na tzw. Targach. Specjalnie przygotowane stoiska odwiedzają zaproszeni goście - przedstawiciele świata biznesu, którzy jako sędziowie, dokonują oceny "produktów".

Tego samego dnia, tj. w piątek 24 sierpnia o godzinie 18:00 w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbędzie się oficjalne zakończenie programu, podczas którego uczestnikom zostaną wręczone certyfikaty "Gdynia Business Week", a przedstawiciele najlepszych firm uczniowskich otrzymają nagrody. Na tę uroczystość - poza uczniami, nauczycielami i instruktorami - zaproszeni zostaną również rodzice uczestników i dyrektorzy gdyńskich szkół średnich.

Program "Gdynia Business Week" organizowany jest przez Urząd Miasta Gdyni oraz amerykańskiego patrona - Foundation for Private Enterprise Education. Projekt wspierają też międzynarodowe korporacje takie, jak Boeing i Microsoft, a honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem sprawują: Ambasada USA w Warszawie i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane