• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Grzegorz Kryger wybrany na kuratora oświaty

ws
29 lutego 2024, godz. 13:45 
Opinie (57)

Grzegorz Kryger oficjalnie został wybrany na stanowisko pomorskiego kuratora oświaty - zdecydowała powołana przez wojewodę komisja konkursowa. Już od 22 grudnia 2023 r. pełnił obowiązki na tym stanowisku, wcześniej był dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdańska.Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
Konkurs na wyłonienie pomorskiego kuratora oświaty wojewoda pomorska ogłosiła 19 stycznia. Zainteresowani mieli 21 dni na zgłoszenie swojej kandydatury.

Do konkursu zgłosiły się dwie osoby: p.o. kuratora Grzegorz KrygerPaweł Trawicki, politolog, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych UG oraz nauczyciel WOS.

Komisja, która obradowała 28 lutego, zdecydowała o wyborze na stanowisko kuratora Grzegorza Krygera. Jego mianowanie formalnie zostanie potwierdzone po akceptacji ze strony Ministerstwa Edukacji.

- Zbierane są wszystkie dokumenty, które trafią do Ministerstwa Edukacji. Po akceptacji minister nowy kurator zostanie powołany na stanowisko - potwierdziła Natalia Glińska-Jackowska, rzeczniczka wojewody pomorskiej.

Grzegorz Kryger od lat związany z edukacjąGrzegorz Kryger w 2016 r. został zastępcą dyrektora w Wydziale Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Z wykształcenia historyk, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Prawa Pracy i Zarządzania Oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym z kilkunastoletnim stażem pracy oraz byłym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku. Był nauczycielem historii i języka angielskiego.

Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych 2024/25. Rekrutacja rusza już w marcu Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych 2024/25. Rekrutacja rusza już w marcu
Jako p.o. kuratora oświaty podkreślał, że jego priorytety jako kuratora oświaty to prawa dziecka i prawa ucznia, które będą zawsze na pierwszym miejscu. W ostatnim czasie zaangażował się w inicjatywy, które zaproponowała młodzież.

ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa i krzewy rosnące w lasach mają największe znaczenie dla zwierząt?

 

Najczęściej czytane