• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Hachathon technologiczno-ekologiczny Hack4Change

  • piątek - niedziela, 2 - 4 czerwca 2023, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk

Już w czerwcu odbędzie się III edycja, ekologiczno-technologicznego hackathonu - maratonu programistycznego, w którym ponad 150 uczestników, pod okiem ekspertów (przedstawicieli branży IT, biznesu i nauki), zmierzy się z problemami współczesnego świata. Organizatorami wydarzenia są Fundacja CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy. Tegoroczny hackathon odbędzie się w formie stacjonarnej w Gdańsku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, w dniach 02-04.06.2023.

Dlaczego hackathon?
Hackathon, to forma eventu sprzyjająca wspólnemu poszukiwaniu rozwiązań dla bardzo rzeczywistych problemów! Uczestnicy z różnym backgroundem spotykają się na 48h w przyjaznym środowisku, gdzie panuje uczciwa konkurencja, aby wprawić w życie swoje pomysły.

Dla kogo?
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy innowatorów, programistów, grafików, UX designerów, socjologów, psychologów, marketingowców oraz wszystkich, którym bliska jest idea walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety. Do dyspozycji uczestników będzie grono mentorów - ekspertów z różnych dziedzin technologii, nauki i biznesu, z których wiedzy i doświadczenia będą mogli korzystać.

Obszar problemowy:
Bezsensowny konsumpcjonizm (marnowanie jedzenia, niekontrolowana produkcja dóbr), problemy ekonomiczne (brak stabilności i dobrobytu), zmiany klimatyczne, niestabilność polityczna świata - to tylko część problemów, z którymi boryka się współczesny świat. Celem organizowanego hackathonu jest stworzenie nowatorskich projektów, narzędzi czy aplikacji, które mogą wpłynąć na jakość naszego życia - chociażby lokalnie.

W tym roku, organizatorzy wyznaczyli trzy główne problemy i ścieżki konkursowe:
- Człowiek i jego dobrostan
- Natura
- Technologia

Cały hackathon poprzedzony zostanie warsztatami z technologii, które pomogą wprowadzić
uczestników w obszary problemowe hackathonu. Ponadto organizatorzy planują zorganizowanie
spływu kajakowego, połączonego ze sprzątaniem rzeki i terenu wokół spływu.

Zapisy na tegoroczne wydarzenie znajdują się pod linkiem:
https://app.evenea.pl/event/hack4change2023/

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 9:30

Gdańsk
Wstęp wolny
cze 6

wtorek, godz. 11:00

Gdańsk, Online
Wstęp wolny

Opinie

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane