• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jakie limity na studia medyczne?

Piotr Kallalas
9 maja 2023, godz. 09:00 
Opinie (134)
Studia o profilu medycznym co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Studia o profilu medycznym co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Gdański Uniwersytet Medyczny podnosi limity przyjęć na stacjonarnych kierunkach: fizjoterapia, farmacja i psychologia zdrowia. Jakie są obecnie limity na studia medyczne i ilu kandydatów ubiegało się o miejsca w ubiegłym roku?
Czy uczelnie prywatne powinny kształcić przyszłych lekarzy?

Kierunki realizowane na największej pomorskiej uczelni medycznej zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów, a zwłaszcza wśród uczniów klas licealnych o profilu biologiczno-chemicznym.

Gdański Uniwersytet Medyczny każdego roku przyjmuje kilkuset studentów na studia stacjonarne i niestacjonarne. Tegoroczna rekrutacja rozpocznie się 15 maja, jednak już teraz uczelnia przedstawiła częściowe dane dotyczące limitów.

Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować? Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować?

Analityka medyczna bez zmian. Więcej studentów farmacjiGdański Uniwersytet Medyczny nie przewiduje żadnych większych zmian w przypadku analityki medycznej, gdzie kształcą się pod kątem laboratoryjnej diagnostyki biochemicznej, hematologicznej, mikrobiologicznej, immunologicznej, genetycznej i molekularnej. Tu, podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie przyjętych 57 osób - wtedy też o jedno miejsce walczyło 5,6 osób.

W murach uczelni, a dokładniej w obiektach przy ul. Hallera 107, w przyszłym roku akademickim naukę rozpocznie 163 przyszłych farmaceutów. Tym samym GUMed zdecydował się podnieść limit, który jeszcze w ubiegłym roku wynosił 145 osób. O jedno miejsce stara się 4,2 kandydatów.


Uczelnia otwiera nowe miejscaDo jednego z bardziej popularnych kierunków należy również fizjoterapia. W ubiegłym roku na te studia zgłaszało się 11,1 osób na miejsce. W tym roku uczelnia przygotowała 73 miejsca, to o 10 miejsc więcej w porównaniu do roku ubiegłego.

Limity zostały zwiększone również w przypadku 5-letnich studiów na kierunku psychologia zdrowia, na które przez kilka ostatnich lat przyjmowano 45 osób. Tym razem po raz pierwszy na uczelni zacznie naukę w tym zakresie 50 studentów. W ubiegłym roku na jedno miejsce ubiegało się 8,7 osób.


Dwa kierunki bez ostatecznych limitówW przypadku kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego możemy jedynie poinformować o ubiegłorocznych limitach, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nie przekazało jeszcze aktualnych danych. Rok temu na uczelni rozpoczęło studia 332 przyszłych lekarzy i 49 przyszłych stomatologów. Tradycyjnie kierunki te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a rekordy od lat pobija kierunek lekarsko-dentystyczny - w ubiegłym roku o jedno miejsce ubiegały się 23,6 osoby (próg 160 pkt). W przypadku kierunku lekarskiego było to 11 osób (próg 162 pkt).

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nowe Trendy w Turystyce

399 zł
konferencja

Wszystkiego dobrego | Pełna MOC w czasach zmian. Jacek Walkiewicz

wykład

Targi Edu Offshore Wind

targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?

 

Najczęściej czytane