stat
Wydarzenie już się odbyło

Język pogardy - debata o przestępstwach z nienawiści

Dlaczego rośnie liczba przestępstw z nienawiści? Kiedy mówimy o języku pogardy, a kiedy to tylko czysto chamski język? Czy zabójstwo Pawła Adamowicza to było przestępstwo z nienawiści i czy dojdzie w Polsce do większej liczby zabójstw np. polityków, czy prezydentów miast (vide atak nożownika na eksprezydenta Siedlec)? Jak walczyć z hejtem? Czy PZPN walczy z patologiami na meczach piłkarskich? To tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas debaty ekspertów z zakresu bezpieczeństwa: Piotrem Niemczykiem i Marcinem Samselem.

Debata skierowana jest nie tylko do studentów kierunków Prawo, czy Bezpieczeństwo Wewnętrzne, ale także dla dziennikarzy podejmujących tematykę języka nienawiści, przedstawicieli samorządu, nauczycieli, uczniów szkół średnich, przedstawicieli organizacji pozarządowych, zajmujących się tą problematyką, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji kultury.

Wstęp wolny.
Zarejestruj się - z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wymagana rejestracja: evenea.pl/event/debata-o-jezyku-nienawisci.

Piotr Niemczyk - ekspert z zakresu bezpieczeństwa, b. zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu UOP, b. ekspert sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych i wykładowca Centralnego Ośrodka Kadr ABW, autor głośnej książki "Pogarda. Dlaczego rośnie liczba przestępstw z nienawiści w Polsce".
Marcin Samsel - wykładowca WSAiB Gdynia, ekspert z zakresu bezpieczeństwa, szczególnie imprez masowych.

Po debacie możliwość kupienia ww. książki w promocyjnej cenie i zdobycia autografu autora.

Informacja o biletach

Wstęp wolny.
Zarejestruj się - z uwagi na ograniczoną ilość miejsc wymagana rejestracja (link poniżej).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako: