• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Już nie ma dzikich plaż Marketing w dawnych kurortach

Jak dawniej wyglądały kampanie reklamowe? Od kiedy możemy mówić o profesjonalnej strategii promocyjnej nadmorskich miejscowości? Czy współczesne media, takie jak np. radio, znacząco wpłynęły na kreowanie wizerunku kąpielisk przed 1945 r.?

13 czerwca - 24 października 2022, godz. 20:30

Online
Wstęp wolny
sie 25-28

czwartek - niedziela

Gdynia
Wstęp wolny
Na te oraz inne pytanie z zakresu marketingu w dawnych kurortach porozmawiają, dr Aneta Kwiatkowska z PAN Biblioteki Gdańskiej, oraz Karolina Babicz-Kaczmarek, Dyrektorka Muzeum Sopotu.

Spotkanie z cyklu Nauka Mówi
 odbędzie się na poddaszu Domu Zdrojowego w Brzeźnie 14 czerwca o godz. 18:00 i poprowadzi je historyk dr Jan Daniluk z Hevelianum.
Wstęp jest wolny, a rozmowa będzie również transmitowana w mediach społecznościowych Hevelianum.


Rozmowa poświęcona będzie nie tylko niegdysiejszym działaniom marketingowym Brzeźna czy innych kurortów nad Zatoką Gdańską, ale też całego Gdańska czy nawet Kaszub jako atrakcji wypoczynkowych na Pomorzu Gdańskim. Dawne broszury, foldery czy plakaty reklamujące nadmorskie miejscowości pozwolą na prześledzenie, w jaki sposób zmieniają się trendy w marketingu. Dowiecie się też, kto odpowiadał za promocję i budowanie wizerunku kąpielisk w oczach turystów, i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców tych miejscowości.

Karolina Babicz-Kaczmarek jest historyczką, od początku swojej kariery zawodowej związana z Muzeum Sopotu, którym kieruje jako dyrektorka od 2018 r. Współautorka szeregu projektów i wystaw związanych z historią Sopotu.

dr Aneta Kwiatkowska pracuje w Polskiej Akademii Nauk (PAN) Bibliotece Gdańskiej, gdzie zajmuje się dokumentami życia społecznego. W swych badaniach próbuje łączyć wiedzę historyczną, bibliologiczną i językoznawczą, jak przystało na historyka, bibliotekarza oraz językoznawcę.

dr Jan Daniluk jest historykiem i pełnomocnikiem dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego. Wcześniej pracował m.in. na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Dziale Naukowym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pasjonat i badacz historii Gdańska oraz Sopotu (XIX-XX w.). Zajmuje się także historią II wojny światowej oraz okresu międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem Rzeszy Niemieckiej.

Nauka Mówi to cykl comiesięcznych rozmów o wpływie nauki na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w jej rozwoju oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Każde z omawianych zagadnień ma swojego opiekuna merytorycznego z Hevelianum, który jednocześnie wciela się w rolę moderatora rozmowy. Dr Dorota Cieślicka zajmuje się zagadnieniami związanymi z nauką i technologią, dr Max Rykaczewski poprowadzi spotkania wokół literatury i klimatu, a dr Jan Daniluk zaprosi na spotkania z historią.

Wszystkie dotychczasowe odcinki: [KLIK]

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane