Wydarzenie

stat

Konferencja Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

UWAGA! Wydarzenie już się odbyło

data:
15 września 2017 (piątek)
godzina:
18:00
miejsce:

Filharmonia Bałtycka  mapa

adres:
Gdańsk, Ołowianka 1
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Zapraszamy na wykład otwarty na temat "Integracja Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i medycyny zachodniej w XXI wieku". Wykład odbędzie się w sali Superior Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, a poprowadzi go wybitny profesor Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który przyjeżdża z Chin na zaproszenie Szkoły Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO z Gdańska. Wstęp na wykład jest wolny i zaproszeni są wszyscy zainteresowani i sympatycy TCM, akupunktury, ziołolecznictwa i naturalnych metod ochrony zdrowia.Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM - Traditional Chinese Medicine) jest coraz bardziej popularna na Zachodzie. Jest to gałąź nauki z wielowiekową, nieprzerwaną tradycją wywodzącą się z Chin. Oparta jest na wnikliwej obserwacji natury i jej wpływu na życie człowieka. Człowiek postrzegany jest holistycznie i indywidualnie, a terapia polega na przywracaniu równowagi organizmowi. TCM obejmuje takie dziedziny jak ziołolecznictwo, dietetyka, akupunktura, masaże i łagodne ćwiczenia energetyczne "Qi Gong". Akupunktura jest niezastąpiona w leczeniu bólu, natomiast terapie ziołowe wspierają powrót do zdrowia w przypadku wielu dzisiejszych chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby autoimmunologiczne, alergie, cukrzyca, nowotwory, itd. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ściśle współpracuje z rządem chińskim w sprawie podnoszenia jakości stosowania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na Zachodzie. W Chinach TCM jest stosowana równolegle z medycyną zachodnią. Lekarze kierując się dobrem pacjenta decydują, które metody będą w danym przypadku najlepsze, aby przywrócić pacjentowi zdrowie. Sam pacjent również ma prawo wyboru metody leczenia.

Profesor Wang Xinlu przez ponad 15 lat pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Shandong, a obecnie jest jego honorowym profesorem. Jest wiceprzewodniczącym narodowego stowarzyszenia TCM w Chinach. W dniu 29.07.2017 r został uhonorowany na specjalnej uroczystości Pekinie, jako jeden ze 100 najlepszych mistrzów TCM w Chinach. We wrześniu Profesor Wang przyjeżdża do Polski i przez 4 dni będzie prowadził wykłady dla terapeutów z całej Polski i Europy, a w piątek 15.09.2017 o godz. 18:00 wygłosi wykład otwarty.
Chęć udziału w wykładzie, należy zgłosić mailem na adres: ela@medycynaorientalna.pl

O szkole TOMO
Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO kształci terapeutów od 2013 roku i bardzo prężnie się rozwija. Opracowała 3-letni program nauczania w oparciu o standardy WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) oraz ETCMA (Europejskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej). Dodatkowo w 2016 roku podpisała umowę z Uniwersytetem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Shandong w Chinach o wzajemnej współpracy w zakresie edukacji polskich terapeutów. Dyrektorem naukowym szkoły TOMO jest prof. dr Li Jie, autorytet w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Europie, który już od ponad 20 lat naucza na zachodzie. Dodatkowo wykładają tam najlepsi specjaliści z Holandii i z Polski. Więcej: http://www.tomo.edu.pl

Program całej konferencji:

14.09.2017 Czwartek

11:00 - 17:30 - Wykłady

15.09.2017 Piątek

09:00 - 17:30 - Wykłady

18:00 - 19:30 - Wykład otwarty "Integracja Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i medycyny zachodniej w XXI wieku"

16.09.2017 Sobota

09:00 - 17:30 - Wykłady

17.09.2017 Niedziela

09:00 - 14:00 - Wykłady

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

Informacje

REKLAMA

Sprawdź się

Poziom:

Żołądź to owoc: