• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lekcje szekspirowskie w GTS

paź 13-14

piątek - sobota, godz. 10:00

Gdynia,
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 9:30

Gdańsk
Wstęp wolny
LEKCJE SZEKSPIROWSKIE
Zapraszamy na zajęcia w semestrze zimowym - zapisujemy na terminy od września 2020 do stycznia 2021. Przypominamy też, że działamy w reżimie sanitarnym.

Opcja I
Lekcja szekspirowska i zwiedzanie


Koszt: 15 zł od uczestnika. Opcja w j. angielskim: 20 zł od uczestnika.
Czas trwania: 1,5h.

Opowieść o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnych teatrze, jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami tej nietypowej dzisiaj sytuacji teatralnej. Następnie idziemy zwiedzać teatr i rozmawiamy o tym, jak on wygląda i dlaczego. Wchodzimy na scenę, zwiedzamy zakamarki, odbywamy spacer po murach. Opowiadamy też o tym, jak nasz teatr działa dzisiaj i o naszych najbliższych planach. Merytorycznie zajęcia są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

Opcja II
Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty


Koszt: 20 zł od uczestnika. Opcja w języku angielskim: 25 zł od uczestnika.

Czas trwania: 3h.

Najpierw grupa odbywa lekcję i zwiedza budynek - dokładnie tak, jak w opcji I. Następnie robimy chwilę przerwy i wracamy na warsztaty aktorskie. Są to warsztaty, w których mogą uczestniczyć zarówno grupy, które mają jakieś doświadczenia teatralne, jak i te, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Na warsztatach ćwiczymy koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność. Następnie przechodzimy do prostych zadań aktorskich - z tekstem lub z wykorzystaniem pantomimy.

Podobnie, jak lekcja - warsztaty są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

Opcja III
Warsztaty - wersja zaawansowana


Koszt: 18 zł od uczestnika. Czas trwania 2,5h

Coraz częściej zgłaszają się do nas grupy, które już u nas były na lekcji i zwiedzaniu, albo które po prostu nie są zainteresowane taką formą. Prosicie też Państwo czasami o pracę nad konkretnym tekstem Szekspira. Ta opcja została stworzona właśnie do takich potrzeb.

Proponujemy Wam warsztat oparty o analizę i interpretację fragmentu tekstu i rozmowę o naszych pomysłach na jego aranżację sceniczną. Obejrzymy tę samą scenę w wybranych realizacjach filmowych i teatralnych - omówimy sobie te adaptacje, zwrócimy uwagę na różnice w pomysłach reżyserów i aktorów. Następnie zaś sami zbudujemy własne scenki - wyreżyserujemy je i odegramy wg naszych pomysłów i koncepcji.

Na dzień dzisiejszy mamy przygotowane zajęcia w oparciu o cztery teksty: "Romeo i Julia", "Burza" oraz "Makbet", "Hamlet". Pracujemy także nad kolejnymi wariantami. Zgłaszając grupę na zajęcia tego typu, możecie Państwo wybrać, na którym tekście mamy się skupić.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 roku życia. Prosimy pamiętać o tym, że jest to opcja zaawansowana. Przeznaczona dla grup, które mają już jakieś (choćby drobne) doświadczenie teatralne. Grupom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem, polecamy opcję warsztatów podstawowych.

Opcja IV
Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty w wersji zaawansowanej


Koszt: 25 zł od uczestnika. Czas trwania 4h

Tak zwany "pełny pakiet". Połączenie opcji I i III. Kompleksowa opowieść o czasach Szekspira, teatrze elżbietańskim, zwiedzanie budynku oraz warsztaty z analizy, interpretacji tekstu, filmy, inscenizacji scenicznej i własnych prób reżysersko-aktorskich.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 lat.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15, 18, 20, 25 zł
Ceny uzależnione od opcji lekcji.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to:

 

Najczęściej czytane