• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Lot nad kukułczym gniazdem, czyli poznajemy tajemnice naszych rozćwierkanych przyjaciół". 9-12 lat

Po wprowadzającym w temat ornitologii wykładzie, pracownicy Gdańskiej Stacji Ornitologicznej przeniosą nas w kolorowy, rozćwierkany i niezwykły świat latających tajemnic. Na zajęciach warsztatowych podczas pracy z eksponatami dowiemy się przede wszystkim:

* jak zbudowane jest pióro ptaka?
* poznamy różne rodzaje piór
* oraz dowiemy się co należy zrobić gdy znajdziemy zaobrączkowanego ptaka?

A to tylko część zagadnień, które postaramy się poznać! Warsztat ornitologiczny odsłoni przed nami dotychczasowe sekrety tych latających stworzeń. Kto wie, może dzięki tym zajęciom ptaki staną się naszą wielką pasją?

Warsztat będzie prowadzony przez: Pracownicy Gdańskiej Stacji Ornitologicznej

dr Katarzyna Kopiec w latach 1991 - 1996 studiowała na wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii, na kierunku Biologia Uniwersytetu Gdańskiego. Studia te ukończyła obroną pracy magisterskiej pt.: "Wybiórczość siedliskowa ptaków trzcinowisk w okresie pozalęgowym - porównanie pomiędzy trzcinowiskiem koszonym i niekoszonym".

W roku 2004 obroniła pracę doktorską pt. "Strategia wędrówki europejskich populacji pokrzewki czarnołbistej Sylvia atricapilla".

Od roku 1999 jest pracownikiem naukowym Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN, gdzie zajmuje się głównie badaniem wędrówek ptaków. Od wielu lat poza pracą naukową zaangażowana jest w działalność edukacyjną prowadzoną przez Stację Ornitologiczną.

Ptaki są dla niej nie tylko tematem badań naukowych, lecz również częstym obiektem prac malarskich. Ma na swoim koncie szereg ilustracji w monografiach ornitologicznych, jak również w materiałach popularyzatorskich wydawanych przez Stację Ornitologiczną. Prace Katarzyny Kopiec można oglądać na stronie internetowej www.indyart.net.

mgr Jakub Typiak

Studia biologiczne ukończył w roku 2009 obroną pracy magisterskiej pt. "Awifauna lęgowa szuwaru ziołoroślowego rezerwatu Jezioro Drużno". Od lutego 2009 pracuje na stanowisku w Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN, gdzie poza pracą naukową prowadzi wykłady o tematyce ornitologicznej dla dzieci i młodzieży jak również zajecia w ramach corocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Współpracował także z trójmiejskimi uniwersytetami trzeciego wieku i prowadził zajęcia w kilku szkołach. Jest członkiem stowarzyszenia Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING. W ostatnich latach był jednym z prowadzących zajęcia teoretyczne i terenowe dla młodzieży licealnej w ramach projektu edukacyjnego "Odkrywamy nasze plaże" finansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku. Od grudnia 2009 prowadzi także portal internetowy o ptakach - www.ptasieogrody.pl .

dr Maria Wielch


Pani Maria jest emerytowanym pracownikiem naukowym Stacji Ornitologicznej. Przez cały okres swojej pracy zawodowej udzielała się w edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno prowadząc zajęcia na terenie Stacji Ornitologicznej jak również poza nią. Swoje badania naukowe poświęciła głównie ptakom wodnym, a szczególnie łabędziowi niememu. Jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.

Uwaga! Aby uczestniczyć w warsztatach i wykładach, trzeba się wcześniej na nie zapisać na stronie internetowej uniwersytetu Unikids!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku:

 

Najczęściej czytane