• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Marzec na Obcasach - cykl bezpłatnych spotkań dla mieszkanek Pomorza

 • Kalendarz
  3 - 23 marca 2023
 • Lokalizacja
  Gdańsk Gdynia, (różne lokalizacje)
 • Bilety
  wstęp wolny

Już za moment wystartuje "Marzec na Obcasach" - cykl bezpłatnych spotkań dla mieszkanek Pomorza. W programie warsztaty i webinary z ekspertami, którzy podpowiedzą jak rozwijać się zawodowo.

"Marzec na Obcasach" to dobrze znana mieszkankom Pomorza akcja, która od dekady wspiera kobiety, inspiruje je do działania i pomaga zrobić pierwszy krok w kierunku lepszej przyszłości. W tym roku szczególną uwagę kierujemy na rozwój umiejętności, które wiodą do sukcesu, niezależnie od tego, jak jest definiowany. Własna firma? Nowy zawód? Powrót do pracy? Ścieżek, które można wybrać w życiu zawodowym jest wiele, warto jednak pamiętać, aby bazować na swoim potencjale i cały czas rozwijać umiejętności.

W tegorocznej edycji chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkanek Pomorza na rozwój szeroko pojętych umiejętności. Holistyczne podejście do kwestii rozwoju umiejętności przyczyni się do zadbania o dobrostan kobiet i work life balance. Będziemy popularyzować także poradnictwo zawodowe oraz ideę uczenia się przez całe życie.

- Zapraszam mieszkanki Pomorza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z atrakcyjnej oferty webinarów, warsztatów i konsultacji. Prowadzą je znakomici eksperci, trenerki umiejętności miękkich, rozwoju osobistego, biznesu, wystąpień publicznych, mentorki, specjalistki ds. HR, coachowie, specjaliści ds. Funduszy Europejskich, a także manager i rekruter z wieloletnim doświadczeniem. Jestem przekonany, że każda z pań znajdzie dla siebie coś interesującego i inspirującego - mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. - Spotkania odbywają się online i stacjonarnie, żeby uczestniczki mogły wybrać dogodną dla siebie formułę. Zachęcam bardzo do udziału i zdobywania nowych doświadczeń.

Akcja "Marzec na Obcasach" jest organizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, który przygotował ją partnersko z powiatowymi urzędami pracy oraz różnymi podmiotami działającymi w takich sferach, jak przedsiębiorczość, aktywizacja osób z niepełnosprawnościami, edukacja, sport, zdrowie czy uroda.

Program:

GDAŃSK

Fundacja Aktywizacja filia w Gdańsku
Koordynator: Magdalena Jakonis tel.509 432 993

03 Marca (godz. 10:00 - 14:00) - "Zbuduj swoją mapę pragnień i celów na najbliższy rok" - warsztat rozwoju osobistego
Prowadząca: Elżbieta Bieńkowska - doradca zawodowy
Miejsce: Fundacja Aktywizacja filia w Gdańsku, ul. Heweliusza 11, 4 piętro, pokój 4

14 Marca (godz. 10:00 - 12:00) - "Kobiecy warsztat o samoświadomości"
Prowadząca: Alicja Długosz - psycholog
Miejsce: Fundacja Aktywizacja filia w Gdańsku, ul. Heweliusza 11, 4 piętro, pokój 4

Gdański Ośrodek Sportu w Gdańsku
Koordynator: Marcin Kulik, tel. 517 806 523

04,11,18,25 Marca (09.00-10.30) - "Dojrzałe kobiety ćwiczą"
Prowadząca: Monika Dabkiewicz
Informacje na stronie: Gdański Ośrodek Sportu- Aktywuj się w Gdańsku
Miejsce: Hala Sztuk Walki Gdańskiego Ośrodka Sportu ul. Traugutta 29

Pomorska Medyczna Szkoła Policealna w Gdańsku
Koordynator: Alicja Kowalewska, biurokarier@medyk.gda.pl

30 Marca (17.00-19.30) - "Zawody medyczno-społeczne szansą rozwoju dla kobiet. Poznajcie ofertę bezpłatnej medycznej szkoły policealnej, obejrzyjcie pracownie, nauczcie się parzyć herbatki, zrelaksujcie się dzięki profesjonalnym masażom karku, zainspirujcie się, bo może 1 z 19 kierunków medycznych, społecznych, opiekuńczych czy kosmetycznych jest stworzony dla Was i otworzy Wam drogę do pewnej, stabilnej kariery zawodowej, przynoszącej ogrom satysfakcji"

Prowadzące: Alicja Kowalewska, Elżbieta Kowalczyk, Joanna Ewich-Wasilewska, Michał Woźniak
Miejsce: aula Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej w Gdańsku, Al. Gen. J. Hallera 17,Gdańsk

Politechnika Gdańska
Koordynator: Monika Downar, monika.downar@pg.edu.pl, tel. 58/ 348 62 41

09 Marca (15.00-16.30) - Spotkanie z doradcą ds. przedsiębiorczości Biura Karier i Absolwentów PG pt. "ZMIERZ SIĘ Z OFERTĄ PRACODAWCY - WYBIERZ FORMĘ ZATRUDNINIA"
Prowadzące: Agata Lewandowska - doradca ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier i Absolwentów PG
Miejsce: Siedziba Biura Karier i Absolwentów PG, AL. Zwycięstwa 25, 80-219 Gdańsk, IIp. , pok. 201

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku
Koordynator: doradcy zawodowi WUP e-mail: doradcy@wup.gdansk.pl, tel. 58 323 72 30

Zapisy na poniższe wydarzenia odbywają się poprzez Evenea

06 Marca (09.00-10.15) - ,,Ochrona siebie przed presją - asertywna komunikacja''
Prowadząca: Beata Ligman- trenerka biznesu i wystąpień publicznych, coach. Przedtem dziennikarka, reporterka i prezenterka TV. Producentka i realizatorka reportaży i programów publicystycznych dla TVP 2, TVP 3, TVN, Australian Broadcasting Corporation; potem praktyk Public Relations, specjalistka
w dziedzinie komunikacji. Przez kilka lat dyrektorka Departamentu Promocji Województwa Pomorskiego UMWP.
Gość: Jolanta Szydłowska- Przewodnicząca Pomorskiego Zespołu ds. Kobiet działającego przy Zarządzie Województwa Pomorskiego
Opis:
Czego pragną kobiety?
Skąd brać odwagę sięgania po swoje - czasem proszenia, czasem żądania?
Jak mówić, abyśmy były wysłuchane? Aby to, co chcemy powiedzieć "docierało" do innych?
Jak słuchać, by nie umykały nam ważne informacje?
Jak chronić siebie w sytuacji presji, agresji czy innego dyskomfortu stwarzanego przez innych?
Miejsce: On-line- Evenea

06 Marca (10.30-12.00) - "Tajniki rekrutacji"
Prowadząca: Kamila Latosińska- specjalista HR, pedagog. Od ponad 5 lat zajmuje się szeroko rozumianymi procesami HR-owymi
Opis:
Rozmowa kwalifikacyjna. Jak się przygotować, żeby się nie spalić? Rewers i awers, czyli ,, każdy kij ma dwa końce''. Najczęstsze błędy popełniane przez kandydatki. ,,Trudne pytania'', czyli jak wybrnąć z trudnych sytuacji. Kluczowe umiejętności poszukiwane przez pracodawców (twarde i miękkie)
Miejsce: On-line- Evenea

06 Marca (12.30-13.30) - "Zarządzanie sobą w zmianie''
Prowadząca: Kamila Latosińska- - specjalista HR, pedagog. Od ponad 5 lat zajmuje się szeroko rozumianymi procesami HR-owymi
Opis:
O co chodzi z tą ,, zmianą''? Dlaczego jest tak trudno? Co zrobić, żeby było łatwiej? Wybrane strategie i metody działania w zmianie. Problemy i przyczyny niepowodzeń. Praca z oporem. Czy zarządzanie ma płeć? Jakie są mocne strony w zarządzaniu kobiet? Cechy przypisywane tradycyjnemu i kobiecemu stylowi zarządzania.
Miejsce: On-line- Evenea

07 Marca (10.00-11.00) - "Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i start firmy"
Prowadzący: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (goście - Katarzyna Tarwacka, Maciej Brzezicki)
Opis:
Wprowadzenie do Funduszy Europejskich. Dofinansowania i pożyczki na własny biznes.
Rozwój kompetencji zawodowych:
- Kształcenie ustawiczne - kursy i szkolenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020,
- Projekty realizowane w ramach działania 5.2.1 Aktywizacja zawodowa mechanizm ZIT - kursy i szkolenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020,
- Pożyczki na kształcenie,
- Kompetencje dla sektorów 2 - oferta dla przedsiębiorców.
Czym są innowacje? Jak zacząć je realizować?
Miejsce: On-line- Evenea

07 Marca (12.30-14.00) - "Masz tę moc - (nie tylko) o kobiecym rozwoju"
Prowadząca: Agnieszka Grzegorczyk- trener z wieloletnim doświadczeniem, praktyk zarządzania projektami. Specjalizuje się w obszarach: zarządzania, pisania i oceny projektów, a także w tematyce kompetencji miękkich; szczególną uwagę skupia na właściwej organizacji, komunikacji w zespole oraz pracy opartej na talentach.
Opis:
Co decyduje o sile i rozwoju? Czy możemy mówić o specjalnej sile kobiet i wyzwaniach szytych na miarę? W jaki sposób talenty nam przypisane pozwalają na rozwinięcie skrzydeł? Porozmawiamy o mocy i odwadze codziennych wyborów, które przekładają się na rozwój (nie tylko kobiecy).
Miejsce: On-line- Evenea

08 Marca (09.00-10.30) - "Co Internet wie o Tobie - co to oznacza dla Ciebie?"
Prowadzący: Marcin Karwowski- Dyplomowany infobroker, coach i trener. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie informatologii. Posiada kilka tysięcy godzin doświadczenia na sali szkoleniowej - pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, trenerskich, menedżerskich i osobistych. Uwielbia niesztampowe metody pracy, zarówno na sali szkoleniowej, jak i w biurze czy domu. Od kilkunastu lat rozwija ludzi, buduje zespoły i optymalizuje procesy. Obecnie dyrektor instytucji kultury oraz koordynator kilkunastu projektów. Ma doświadczenie także jako menedżer, HR Business Partner, animator kultury i wychowawca młodzieżowy.
Opis:
Jakie ślady zostawiamy w Internecie i czego można się o nas dowiedzieć, pytając Google? Research personalny to współczesny sposób na weryfikację kandydatów, ale też sprawdzanie konkurencji, współpracowników czy życiowych partnerów. Porozmawiamy o tym, jak CV odchodzi w zapomnienie, Linkedin pozwala, by praca odnajdywała nas sama oraz o tym, jak budowany skrzętnie wizerunek może zepsuć jedno zdjęcie z urodzin cioci
Miejsce: On-line- Evenea

08 Marca (11.00-14.00) - "Walizka pełna skarbów - moje talenty i mocne strony"

Prowadzące: Dorota Botkowska, Katarzyna Zadora - doradcy zawodowi
Opis:
Samoświadomość - kluczowy proces na drodze do rozwoju osobistego i zawodowego (Jak odkryć swoje talenty, mocne strony i wartości?). Podstawy teorii talentów Gallupa. Przedstawienie 34 talentów, które odpowiadają za wzorce zachowania, myślenia i odczuwania. Kiedy warto zrobić test Gallupa i jak przebiega badanie? Co zrobić po diagnozie kluczowych talentów - wykonanie testu to dopiero początek przygody> Talenty a sukces - jak wykorzystać znajomość swoich talentów w planowaniu i rozwijaniu kariery? Samoocena kluczowych talentów.
* losowanie voucherów na wykonanie testu Gallupa
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku - Żabi Kruk 16, sala nr 08- Evenea

08 Marca (11.30-13.00) - "Jak zbudować swoją karierę zawodową?"
Prowadzące: Joanna Pępko i Ewa Olszówka- doradcy zawodowi
Opis:
Wyznaczanie celów edukacyjnych i zawodowych. Sięgaj po więcej - jak stawiać sobie zadania i je realizować? Znaczenie zainteresowań i predyspozycji w wyborze drogi zawodowej. Pokaż się światu, czyli jak zaistnieć na współczesnym rynku pracy?
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku - ul. Jaracza 18 a, Słupsk-

09 Marca (09.00-14.00) - Dzień konsultacji indywidualnych
Prowadzący: Krystyna Kubińska, Katarzyna Gudaniec, Joanna Pępko, Ewa Olszówka, Sylwia Kozłowska-Zapiec, Aneta Blank-Kornacka- doradcy zawodowi CIiPKZ Ewa Staniewicz, Marcin Krauze- doradcy EURES
Opis:
Doradcy zawodowi CIiPKZ- zakres wsparcia - konsultacja CV, badanie preferencji zawodowych, moje wartości w pracy, moja wizja przyszłości zawodowej itp. Doradcy EURES - zakres wsparcia - informacje z zakresu bezpiecznego poszukiwania pracy i staży za granicą na terenie UE/EOG; informacje dot. aktualnych ofert pracy, w tym pracy sezonowej na terenie UE/EOG.
Miejsce: konsultacje online i stacjonarne:
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku - Żabi Kruk 16, sala nr 08,
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku - ul. Jaracza 18 a, Słupsk

09 Marca (09.00-10.30) - "Pewność siebie i odporność psychiczna"
Prowadząca: Dorota Bury- Przewodnik i mentor w komunikacji, Licencjonowany trener Structogramu®, trener rozwoju osobistego
Opis:
Czym jest prawdziwe, wewnętrzne poczucie pewność siebie. Jak się robi pewność siebie? Które cechy osobowości wpływają na większe poczucie pewności siebie i czy ma to odzwierciedlenie w odporności psychicznej? Jak zadbać o siebie fizycznie i psychicznie by mieć większe poczucie stabilności emocjonalnej. Proste narzędzia do pracy z emocjami.
Miejsce: On-line- Evenea

09 Marca (11.00-12.30) - ,,Bohaterki codzienności - o pracy kobiet w organizacjach pozarządowych"
Prowadząca: Natalia Siuda-Piotrowska -od ponad 15 lat pracuje w 3-cim sektorze i wspiera organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne, certyfikowany trener, mentorka i doradczyni. Na co dzień pracuje w Fundacji Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION
Opis:
Czy organizacja pozarządowa może być atrakcyjnym miejscem pracy? Dlaczego kobiety częściej działają w sektorze społecznym? Jak prowadzić działalność gospodarczą w organizacjach pozarządowych? Jak zadbać o siebie w pracy społecznej? Gdzie szukać inspiracji? Dobre praktyki i inspiracje z pomorskich organizacji pozarządowych.
Miejsce: On-line- Evenea

10 Marca (08.30-11.30) - "Kobiecy stres - wróg czy przyjaciel"
Prowadzące: Sylwia Kozłowska-Zapiec, Aneta Blank-Kornacka - doradcy zawodowi
Opis:
Wszyscy żyjemy w stresie, czemu sprzyja obecne tempo życia, towarzyszy nam przez całe życie. Jak sobie z nim radzić, jak poprawić swoją kondycję? Tego dowiesz się na naszych warsztatach. Czym jest stres? Dwa oblicza stresu - eustres i dystres. Symptomy stresu - jak rozpoznać stres? Mój osobisty poziom stresu. Strategie walki ze stresem - poznaj skuteczne metody walki ze stresem.
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku, ul. Jaracza 18 a, Słupsk

10 Marca (10.00-13.00) - Kobiecy krąg rozwojowy kariery - gdzie jesteś tu i teraz? (praca nad celem zawodowym)"
Prowadząca: Sylwia Koniuszewska- coach, nauczyciel jogi doradca zawodowy
Opis:
Spotkanie jest dedykowane wszystkim kobietom chcącym rozwijać się zawodowo (pracującym na etacie, prowadzącym własny biznes, poszukującym pracy). Spotkanie w kameralnym gronie w formule wspólnego kręgu z elementami coachingu. Podstawowe zasady kręgu: każdy głos jest tak samo ważny i słuchamy się wzajemnie - bez przerywania, bez doradzania, bez oceniania. Zainspirujemy i zmotywujemy się do działania w kierunku naszej kariery marzeń. Obdarzymy się uważnością, otwartym sercem i wzajemnym wsparciem. Zgłębimy czym jest cel "z umysłu" oraz cel "z serca". Doświadczymy metod uskuteczniających wcielanie celów w życie: wdzięczność, wizualizacja, afirmacja, medytacja
Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku - Żabi Kruk 16, sala nr 08- Evenea

GDYNIA

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
Koordynator: Magdalena Rukść 58 776 12 60 m.ruksc@pupgdynia.pl

09 Marca (09.00-13.00) - Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Prowadzące: Magdalena Rukść i Alicja Kołatka- doradcy zawodowi
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

08 Marca (09.00-13.00) - Aktywne poszukiwanie pracy
Prowadząca: Monika Grzelak- doradca zawodowy- stażysta
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

13 Marca (09.00-13.00) - Wniosek o dotację-krok po kroku wyjaśnienie wszystkich zapisów we wniosku o dotację
Prowadząca: Anna Domiszewska-doradca zawodowy
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

14 Marca (09.00-11:00)- Dokumenty aplikacyjne- moja wizytówka
Prowadzące: Magdalena Rukść i Alicja Kołatka- doradcy zawodowi
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

21 Marca (11.00-13.00) - Wizyta studyjna dziewcząt ze szkoły Cosinus- klasa o profilu kosmetycznym/ fryzjerskim (omówienie form wsparcia z urzędu oraz aktywnego poszukiwania pracy)
Prowadząca: Monika Grzelak- doradca zawodowy stażysta
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

21-23 Marca (09.00-13.00) - Analiza Potencjału Zawodowego- poznanie swoich zasobów potrzebnych na rynku pracy
Prowadzące: Magdalena Rukść i Alicja Kołatka- doradcy zawodowi
Miejsce: PUP Gdynia, ul. Kołłątaja 8 81-332 Gdynia

Fundacja Gospodarcza w Gdyni
Koordynator: Anna Różańska-Skrzypczak, a.rozanska@fungo.com.pl, tel. 58 662 42 52

15 Marca (10.00-13.00) - ,,Polubić siebie, budowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości"
Prowadząca: Anita Wałęka-Toma - doradca zawodowy, trener
Miejsce: Fundacja Gospodarcza, ul. Olimpijska 2, 81-538 Gdynia, sala nr 1

Więcej szczegółów na temat spotkań na stronie: wup.gdansk.pl/mno.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?

 

Najczęściej czytane