• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Matematyka Codzienności - o teorii gier

W poniedziałek, 16 września 2019 r. o godz. 18:00, zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu Matematyka codzienności z dr. Nikodemem Mrożkiem. Tematem spotkania będzie teoria gier.

maj 6

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 11

sobota, godz. 10:00 - 14:00

Wstęp wolny
Matematyka jest wszędzie. Porządkuje nasz świat i pozwala zrozumieć rzeczywistość. To czemu jej się tak boimy?

Matematyka Codzienności to cykl 8 spotkań, który ma pokazać inną twarz matematyki. Gdzie wzory schodzą na drugi plan i odsłaniają piękno czystego, logicznego myślenia.

Nazwa TEORIA GIER sugeruje, że jest to dział matematyki, który bardziej zajmuje się rozrywką, niż poważną nauką. Nic bardziej mylnego!

Teoria gier to dziedzina, która w XX wieku stała się jednym z filarów nowoczesnej ekonomii. Jest także jedną z furtek, przez którą matematycy mają szansę na dostanie nagrody Nobla. Specjalistów z teorii gier nagrodzonych tą prestiżową nagrodą jest bowiem już kilkunastu, w tym słynny John Nash, któremu poświęcony był oscarowy "Piękny umysł".

Na najbliższym spotkaniu 16 września przyjrzymy się, co zawdzięczamy Nashowi i jak zmieniło się nasze patrzenie na ekonomię w XX wieku.

Cykl spotkań nawiązuje do Jubileuszowy Rok Matematyki 2019, ustanowionego przez Senat RP z okazji Stulecia Polskiego Towarzystwa Matematycznego (założonego 2 kwietnia 1919 r. w Krakowie).

******

NIKODEM MROŻEK - dr matematyki, zawodowo związany z Uniwersytet Gdański. Współpracował także z Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Bankową i Szkołą Wyższą Ateneum.

Od lat zajmuje się popularyzacją matematyki. Prowadził liczne zajęcia dla młodzieży w ramach programu "Zdolni z Pomorza" oraz spotkania matematyczne w wielu szkołach z Pomorza. A po pracy społecznik, m.in. członek Tolerado i podróżnik, który z dziecięcą fascynacją wciąż odkrywa piękno tkwiące w różnorodności naszego świata.

Cykl spotkań MATEMATYKA CODZIENNOŚCI organizowany jest w ramach Domu Sąsiedzkiego KULTURA przy Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Osób LGBT+ TOLERADO.

Zadanie sfinansowane jest ze środków Miasto Gdańsk

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane