Wiadomości

Microsoft wesprze budowane liceum w Gdyni

Powstające na Wiczlinie zobacz na mapie Gdyni XVII Liceum Ogólnokształcące będzie współpracować z firmą Microsoft. To dla szkoły duże wsparcie w doborze wyposażenia wnętrz ale przede wszystkim pomoc merytoryczna dla nauczycieli oraz uczniów placówki.Czy wspólpraca z zagraniczną firmą może pomóc szkole?

tak, zdecydowanie 72%
to się okaże, na razie są to tylko zapowiedzi 23%
nie, zyskuje tylko firma 5%
zakończona Łącznie głosów: 671
Przypomnijmy:


  1. Projekt i wizualizacje nowego kompleksu przedszkolno-szkolnego na Wiczlinie pojawiły się w styczniu 2018 roku.
  2. Za budowę, która rozpoczęła się pod koniec wiosny, firma Budrem-Rybak z Luzina otrzyma od Gdyni blisko 70 mln zł.
  3. Przy ul. Filipkowskiego powstaje szkoła dla blisko 700 uczniów z 26 oddziałami wraz z salą sportową i przedszkole z ośmioma oddziałami dla 200 dzieci.
  4. Stan surowy osiągnięto w grudniu. Obecnie trwa montaż okien, wykonywane są instalacje wewnętrzne, a także tynki wewnętrzne.
  5. W okolice ulic Filipkowskiego i Wiczlińskiej zobacz na mapie Gdyni zostanie przeniesione od września 2019 roku XVII Liceum Ogólnokształcące, znajdujące się obecnie przy ul. 10 Lutego.

Budowa trwa, zaś władze Gdyni poinformowały o podpisanej z firmą Microsoft umowie, dzięki któremu placówka dołączy do projektu Microsoft Flagship School. W jego ramach zrzeszonych jest 17 szkół na świecie, europejskie placówki są w Grecji i na Malcie.

- Jego celem jest wsparcie uczniów oraz nauczycieli, a przede wszystkim wyposażenie młodych w cyfrowe narzędzia, które pozwolą zdobywać wiedzę i umiejętności z całego świata - opowiada Cecylia Szymańska, dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska.
Szkoła jest już związana z Microsoftem. Pracuje w niej pięciu pedagogów wyróżnionych przez firmę i będących członkami Microsoft Innovative Educator Experts. Uczniowie od czerwca 2017 roku korzystają ze wsparcia narzędzi i technologii amerykańskiego giganta.

Budowana szkoła ma zostać otwarta we wrześniu 2019 roku.
Budowana szkoła ma zostać otwarta we wrześniu 2019 roku. mat. prasowe
W ramach programu firma bezpłatnie ma przede wszystkim zapewnić pomoc merytoryczną i doradztwo w zakresie wyposażenia i urządzenia wnętrz. Chodzi tu np. o dobór mebli, o to czy ławki mają być klasyczne, czy może okrągłe. Zdaniem władz Gdyni istotne będą także takie detale jak np. umiejscowienie gniazdek.

O odpowiednim zaprojektowaniu przedstawiciele szkoły mają dowiadywać się w najbliższych tygodniach, uczestnicząc w spotkaniach za granicą. Dopiero później, po stosownych wskazówkach, szkoła będzie wyposażana.

- Cieszy nas bardzo, że dzięki współpracy z Microsoftem będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę edukacyjną - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Opinie (69) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?