stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Milset Expo Sciences Europe - Międzynarodowe Targi Młodych Naukowców

Expo Sciences Europe (ESE), czyli organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla Młodych Naukowców, odbędą się w tym roku w Gdyni. Jest to pierwsza edycja wydarzenia w Polsce! Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia - miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom.

Expo Sciences Europe (ESE) organizowane są w całej Europie co dwa lata począwszy od 1996 roku. Głównym organizatorem targów jest pozarządowa organizacja non-profit - MILSET - International Movement for Leisure Activities in Science and Technology, której celem jest rozwój kultury naukowej i promocja innowacji wśród młodzieży. Do tej pory gospodarzami ESE były m.in. Czechy, Portugalia, Francja, Belgia, Rosja, Hiszpania, Słowacja, Niemcy i Węgry.

Pierwsza edycja ESE w Polsce odbędzie się w dniach 16-22 lipca w Gdyni. Za organizację wydarzenia na miejscu odpowiadać będzie Fundacja Zaawansowanych Technologii, która od 7 lat realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory - jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Gospodarzem jest Gdynia - miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom.

Na targach ESE będzie można zobaczyć 119 innowacyjnych projektów. Weźmie w nich udział 284 uczestników z 27 krajów z całego świata. Będą to między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii i chemii, jak również z dziedzin medycznych oraz farmaceutycznych. Polskę reprezentują finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory (10 projektów), którzy zostali wyłonieni podczas zeszłorocznego finału wydarzenia - Gdynia E(x)plory Week 2017.

Oliwia Krzemień i Bartosz Biesiadecki są uczniami VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Pod okiem swojego opiekuna naukowego - dr Agaty Kurek - zdobyli II miejsce na zeszłorocznym finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Dlatego podczas ESE prezentować będą swój projekt pt. "Identyfikacja esterazy leukocytów w moczu, w celu wczesnego wykrycia zakażenia układu moczowego u dzieci i niemowląt".

W programie ESE oprócz możliwości poznania różnorodnych projektów naukowych z całego świata, będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach z wiodącymi osobistościami ze świata nauki i technologii. Wydarzenie będzie otwarte dla zwiedzających.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Expo Sciences Europe (ESE), 16-22 lipca, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Arena Gdynia. Więcej na stronie wydarzenia: www.ese2018.milset.org.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna: