Minister Czarnek przeciwko programowi Zdrovve Love w szkołach

Minister Przemysław Czarnek jest przeciwny organizacji zajęć w ramach programu Zdrovve Love w gdańskich szkołach.
Minister Przemysław Czarnek jest przeciwny organizacji zajęć w ramach programu Zdrovve Love w gdańskich szkołach. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Podczas wizyty w Gdańsku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że kurator edukacji będzie mógł nie dopuścić do prowadzenia w szkołach takich zajęć, jakie odbywały się w ramach miejskiego programu Zdrovve Love.Przemysław Czarnek w czwartek wziął udział w odbywających się w Amber Expo zawodach Skills Poland, czyli sportowych zmaganiach rzemieślników. Rywalizowali oni m.in. w spawaniu, stolarce czy układaniu bukietów.

Skills Poland - zobacz zdjęcia

Minister przeciwko programowi edukacji seksualnej w szkołachCzy uczniowie szkół ponadpodstawowych powinni móc uczestniczyć w zajęciach edukacji seksualnej?

Zobacz wyniki (2794)
Podczas towarzyszącej wydarzeniu debaty, w której uczestniczyła m.in. zastępca prezydent Gdańska Monika Chabior, minister skrytykował realizowany w Gdańsku program Zdrovve Love.

- Jeśli pani prezydent chce tego rodzaju edukację przekazywać dzieciom w Gdańsku, może to robić we wszystkich innych lokalach, które do miasta Gdańsk należą, ale nie w szkole. Szkoły mają nadzór pedagogiczny, od tego jest kurator, żeby na wniosek rodziców mieć możliwość sprzeciwu wprowadzania do szkół treści, które są dla dzieci demoralizujące - powiedział Przemysław Czarnek, cytowany przez PAP.
Poinformował, że w jego resorcie powstał projekt, który ma pozwolić kuratorowi oświaty na sprzeciwienie się realizacji takich programów w szkołach.

- Wprowadzamy to rozwiązanie, które zostało przyjęte na ostatniej Radzie Ministrów, w którym właśnie na wniosek rodziców kurator będzie mógł zablokować tego rodzaju rzeczy w szkołach - dodał minister.

Zdrovve Love wróci do szkół po dwóch latach przerwyPrzypomnijmy: Zdrovve Love to program edukacji seksualnej skierowany do uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w Gdańsku. Udział w nim był dobrowolny. Program był realizowany od 2017 r. do marca 2020 r., gdy z powodu lockdownu szkoły przeszły na nauczane zdalne.

Wszystko o gdańskim programie Zdrovve LoveZastępca prezydent Gdańska Monika Chabior zapowiedziała, że od przyszłego roku program Zdrovve Love będzie mógł wrócić do szkół po dwuletniej przerwie.
Zastępca prezydent Gdańska Monika Chabior zapowiedziała, że od przyszłego roku program Zdrovve Love będzie mógł wrócić do szkół po dwuletniej przerwie. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
W tym czasie odbyło się 296 godzin warsztatów edukacyjnych dla 835 uczestników w 21 placówkach oświatowych. W spotkaniach informacyjnych poświęconych programowi wzięło udział 2779 rodziców i 2870 uczniów. Wszystkie te działania kosztowały miasto 131 tys. zł.

Kilka dni temu zastępca prezydent Gdańska Monika Chabior zapowiedziała, że program Zdrovve Love będzie kontynuowany do roku 2025, a zajęcia rozpoczną się w II semestrze trwającego roku szkolnego.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (610)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Arena Mówców
Arena Mówców
wykład, konferencja
mar 28
poniedziałek, g. 9:00
Gdynia, Gdynia Arena
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
Festiwal Piwa, Wina i Cydru
degustacja, spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
Festiwal Konopny
Festiwal Konopny
spotkanie, targi
sty 29-30
sobota - niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żuraw w Gdańsku to: