stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

III AMPDO to całoroczny, ogólnopolski i akademicki projekt naukowo-edukacyjny, który rozwija oraz upowszechnia dorobek naukowy polskich uczonych, uczelni wyższych i środowisk debatanckich w zakresie wystąpień publicznych, retoryki, komunikacji, erystyki, a także formatów debaty publicznej. Projekt kładzie szczególny nacisk na wykorzystanie debaty oksfordzkiej jako innowacyjnego, wielowymiarowego narzędzia dydaktycznego.

III AMPDO, dzięki praktycznemu upowszechnianiu nauki, rozwija wśród uczestników niezwykle przydatne w społeczeństwie i gospodarce umiejętności komunikacyjne. Mistrzostwa obejmują swoim zasięgiem większą część Polski, stanowiąc pewnego rodzaju uzupełnienie oferty naukowej i edukacyjnej dostępnej na uczelniach wyższych w zakresie rozwiania kompetencji miękkich.

Na trzecią edycję Mistrzostw składają się:
- 80 Warsztatów - organizowanych wśród zainteresowanych studentów
- 8 turniejów eliminacyjnych w: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Gdańsku
- Cykl wykładów towarzyszących turniejom eliminacyjnym
- Eliminacje centralne
- Turniej finałowy

Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich są finansowane w ramach umowy nr 971/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

TURNIEJ W GDAŃSKU

Turniej regionalny w Gdańsku zorganizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim na Wydziale Nauk Politycznych. Poza eliminacjami centralnymi w maju jest to ostatnia szansa dla drużyn z całej Polski na dołączenie do grona finalistów, którzy w Krakowie zawalczą o tytuł Mistrzów Polski. Wydarzenie odbywa się między 9:30 a 16:00 i w jego trakcie odbędą się aż cztery rundy debat.

W rozgrywkach weźmie udział 8 drużyn będących reprezentacjami kół naukowych, wydziałów uczelnianych lub organizacji. Zostaną one podzielone na 2 grupy po 4 drużyny. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do finału, w którym zmierzą się z rywalem z przeciwnej grupy (1 drużyna z grupy A debatować będzie z 2 drużyną z grupy B, natomiast 1 drużyna z grupy B zadebatuje z 2 drużyną z grupy A). Do fazy finałowej Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich awansują zwycięzcy obu tych potyczek.

W ramach wydarzenia przewidziane jest miejsce dla publiczności. Oglądanie wydarzenia jest możliwe w trakcie całego jego trwania.


Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?