Wiadomości

stat

PJATK otwiera się na nowych studentów

Studia inżynierskie nastawione na praktykę IT, a także kierunki artystyczne wykorzystujące techniki komputerowe. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) istnieje na rynku od 25 lat, a my odwiedziliśmy gdańską placówkę z kamerą podczas dnia otwartego.W środę przez cały dzień osoby zainteresowane studiowaniem w PJATK mogły zobaczyć pracownię grafiki artystycznej, podziwiać galerię prac studentów, a także zapoznać się z publikacjami dostępnymi w zbiorach biblioteki. Nie zabrakło pokazu filmów krótkometrażowych, zrealizowanych przez studentów wydziału sztuki nowych mediów, a także quizu z wiedzy o Japonii.

Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów.

- Program kształcenia na naszej uczelni jest dostosowany do wymogów i oczekiwań rynku pracy oraz standardów kształcenia w Unii Europejskiej i postępu w dziedzinie zastosowań technik komputerowych. Naszym atutem jest przede wszystkim praktyczne kształcenie umiejętności. Dzięki temu studenci i absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy i są wysoko oceniani przez pracodawców - komentuje Martyna Rajchert, specjalista ds. promocji uczelni.
Czytaj też: Przyszli ekonomiści i dentyści, Skandynawia też ma wzięcie. Tak wybierają kandydaci na studia

Wydział Informatyki, kierunek Informatyka - to studia inżynierskie, nastawione na praktykę IT, kończące się uzyskaniem stopnia inżyniera. W ramach kształcenia uczelnia oferuje studentom wiele specjalizacji, m.in.: inżynieria gier komputerowych, bazy danych, grafika i multimedia, aplikacje internetowe, sieci komputerowe, inżynieria oprogramowania czy sztuczna inteligencja.

Wydział Sztuki Nowych Mediów, kierunek Grafika - to studia artystyczne, kończące się licencjatem, nastawione na wykorzystanie technik komputerowych. Uczelnia specjalizuje się w projektowaniu graficznym. Studenci zdobywają szereg umiejętności w zakresie m.in. projektowania graficznego, animacji, projektowania gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika, fotografii oraz projektowania przestrzennego (3D) informacji wizualnej. Studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów w ramach zajęć mają zajęcia z kaligrafii, w tym japońskiej.

Czytaj też: PG i GUMed najlepszymi z pomorskich uczelni wyższych. "Perspektywy" opublikowały raport

- Ideą, która przyświeca dniom otwartym, jest zaprezentowanie naszej Akademii przede wszystkim naszym przyszłym studentom. Każdy dzień otwarty to możliwość spotkania przedstawicieli wszystkich specjalizacji wydziału, jak również osób zajmujących się wymianą zagraniczną, stypendiami i praktykami studenckimi. Zachęcamy do rozmowy z wykładowcami, asystentami oraz ze studentami. Można też zapoznać się z zasobami sieciowymi PJATK i oprogramowaniem udostępnianym studentom - kończy Martyna Rejchert.

Opinie (41) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: