stat
Impreza już się odbyła

Photoshop dla Fotografów

Zapraszamy na warsztaty Photoshop dla Fotografów - Obróbka Cyfrowa.

Cykl warsztatów z obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop dla fotografów. Cykl składa się z 3 części, które stanowią osobne tematy i jednocześnie są kolejnym etapem poprzedniej części. Rozpoczynamy od podstaw i stopniowo będziemy przechodzić do bardziej zaawansowanych elementów. Warsztaty będą dopasowane do poziomu wiedzy uczestników.

Zastanów czego chcesz się nauczyć? Fotografujesz krajobrazy, czy może tworzysz portrety ludzi? Jaką wiedzę chcesz zdobyć by rozwijać swoją fotografię? Świadomość tego czego chcesz się nauczyć jest niezbędna by zrobić pierwszy krok.

Część I. Photoshop dla Fotografów Podstawy

- przegląd narzędzi dla fotografa
- nie destruktywna technika obróbki
- praca z warstwami
- korzystanie z trybów mieszania i ich kontrola
- praca z maskami
- praca z pędzlami

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników prace z wieloma warstwami o różnych trybach mieszania, oraz separacja kanałów RGB do modyfikacji wybranych obszarów zdjęć i użycie tylko i wyłącznie światło/cieni do mieszania warstw.

Pozostałe planowane części stanowią osobne warsztaty. Koszt każdych warsztatów jest również osobny. Przedstawione informacje mają Ci pomóc wybrać które warsztaty są dla Ciebie? Dla bardziej zaawansowanych użytkowników praca z podstawowymi narzędziami może być nudna... stąd informacja na wyrost, by nikt nie poczuł się zawiedziony. Kolejne części warsztatów rysują się następująco:

Część II. Photoshop dla Fotografów Portret

- kontrola oświetlenia
- kontrola koloru
- praca z portretem I
- kreatywne techniki

Część III. Photoshop dla Fotografów Krajobraz

- praca z portretem II
- praca z krajobrazem
- praca z reportażem
- konwersja czarno biała
- kreatywne techniki

Zajęcia trwają tylko 2 godziny, ponieważ są dość intensywne i ważne by zapamiętać i nauczyć się czegoś. Gdyby te same zajęcia trwały dłużej przyswojenie wiedzy może być dość trudne. Warto na zajęcia zabrać ze sobą notes.

Rozumienie obróbki cyfrowej stanowi 50% fotografii cyfrowej. Tworząc zdjęcie w RAW musisz je wywołać. By wywołać zdjęcie można użyć różnych programów cyfrowych różnica jednak polega nie na tym, że można w ogóle to zrobić, ale w tym jakie możliwości daje dany program? Photoshop praktycznie jest ograniczony tylko Twoją wyobraźnią i umiejętnościami jakie posiadasz. Dla fotografów cyfrowych znajomość programu jest tak samo ważna jak znajomość funkcji aparatu fotograficznego, technik fotograficznych, et cetera... Fotografia składa się z wielu elementów i to decyduje o jej złożoności. Im więcej elementów się nauczysz tym masz więcej możliwości.

Uczestnikom zostaną przekazane materiał edukacyjny: Adobe Photoshop dla Fotografów

Uczestnicy otrzymają pakiet presetów pomocnych podczas obróbki cyfrowej do Adobe Photoshop. Pakiet zawiera: pędzle i akcje przydatne w podstawowej obróbce fotograficznej.

Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka programu Adobe Photoshop, oraz obróbki cyfrowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), komputer przenośny, zainstalowane oprogramowanie Adobe Photoshop.

Czas: 9 września 2019. Warsztaty trwają od 19:00 do 21:00+/-. Spotykamy się o 19:00 w Sopocie w hali głównej dworca kolejowego.

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego) za pojedyncze zajęcia.

Zgłoszenia: Zgłoszenie na cały kurs Photoshop dla Fotografów emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 201909 PSDF. Zgłoszenie na pojedynczy dzień, wyślij email o tytule: 20190909 PSDF | 20190910 PSDF | 20190911 PSDF. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz w odpowiedzi, potwierdzenie udziału. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej warsztatów fotograficznych: https://warsztaty.studiopcf.com

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od: