• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Po jednej stronie | projekt językowy dla obcokrajowców

We wtorek 7 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku przy Targu Rakowym 5/6 został zainaugurowany cykl spotkań dla obcokrajowców w formie kawiarenki językowej. Projekt "Po jednej stronie" to wspólna inicjatywa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

10 sierpnia - 31 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk, Braci Majewskich 22
bilety 599 zł

w każdy poniedziałek (do 31.10), godz. 16:00 - 18:30

Wstęp wolny
Jego celem jest pomoc cudzoziemcom mieszkającym w mieście, w tym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy oraz działaczom i działaczkom opozycyjnym z Białorusi. Misją jest ułatwienie życia cudzoziemcom poprzez kontakt z językiem polskim, a także zapoznanie z historią miasta, tradycjami oraz współczesnym życiem Gdańska oraz wzajemne zrozumienie się osób z różnych krajów i kultur.

Wydarzenia w ramach cyklu mają formę krótkiego spotkania przy filiżance kawy w odnowionej filii bibliotecznej. Uczestnicy i uczestniczki spotkań będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki jak funkcjonuje Urząd Miejski, jak działa system edukacji i opieki zdrowotnej, jak korzystać z transportu publicznego, gdzie można bezpiecznie szukać pracy, jakie są możliwości założenia własnej firmy, gdzie można odpocząć z dziećmi i wiele więcej. Pierwszym gościem był pan Kacper Dziekan, koordynator projektów Europejskiego Centrum Solidarności, który opowiedział o historii powstania ECS, wystawach stałych w muzeum oraz działaniach integrujących społeczność obcokrajowców w Gdańsku.

"Projekt to nie tylko korzyść dla obcokrajowców" - mówi Pani Alena Krynicka koordynatorka ds. dostępności w WiMBP w Gdańsku. "Spotkania są również symbolem, który jasno pokazuje, że Gdańszczanie i Gdańszczanki wspierają osoby, które z różnych przyczyn rozpoczynają nowe życie w naszym mieście. Wspólnie jesteśmy po jednej stronie" - dodaje.

Spotkania będą odbywały się regularnie we wtorki, w godzinach 17:30-18:30 w American Corner Gdańsk (Targ Rakowy 5/6).

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane