• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pogotowie implantologiczne

Od zarania dziejów ludzie poszukują przeróżnych sposobów leczenia chorób, jak i przedłużania swojego życia. Rozwój współczesnej medycyny bez wątpienia wpływa na jakość naszego życia, a jej postęp związany jest m.in. z zastosowaniem nowoczesnych technologii, które pozwalają przełamywać kolejne bariery. Obecnie, z dużym sukcesem, jesteśmy już w stanie wszczepiać do ludzkiego ciała różne sztuczne elementy, które mają wspomagać lub leczyć jego choroby.

cze 1

środa, godz. 10:00

Wstęp wolny
wrz 15-16

czwartek - piątek, godz. 09:00

Gdańsk,
bilety 999 zł
przedsprzedaż 849 zł
Mowa głównie o implantach, czyli przyrządach medycznych, które wykonywane są z biomateriałów, a ich zadaniem jest zastępowanie funkcji lub estetyki uszkodzonych organów. Implanty znajdują przeróżne zastosowania w medycynie: przez chirurgię urazową (płytki zespalające, cementy kostne), ortopedię (endoprotezy stawów), kardiochirurgię (stenty, sztuczne zastawki), stomatologię (implanty zębowe), chirurgię kosmetyczną (implanty piersi), okulistykę (soczewki kontaktowe) i aż po samą inżynierię tkankową (rusztowania komórkowe i sztuczne narządy).

Pozostaje natomiast pytanie, czy współczesne implanty są w stanie w pełni uratować zdrowie człowieka? jeżeli chciałbyś być bliżej poznania odpowiedzi na te pytanie to uprzejmie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Naszym gościem będzie dr inż. Marcin Wekwejt z Zakładu Technologii Biomateriałów Politechniki Gdańskiej, który od kilku ostatnich lat pracuje nad opracowywaniem nowych implantów i biomateriałów.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Pomniki przyrody to: