• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Produkcja muzyczna od postaw ze Stendkiem

  • Kalendarz
    5 - 19 maja 2020, godz. 15:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, online
    Organizator: Gama

Chciałbyś założyć domowe studio oparte na Abletonie? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfigurować, jak nagrywać, miksować i produkować utwory muzyczne? Chcesz rozpocząć karierę jako producent? Chciałbyś od podstaw nauczyć się programu Ableton? A może chcesz po prostu zaprezentować na scenie swoje dokonania? Pod okiem trójmiejskiego producenta Stendka - będziesz miał okazję to zrealizować!

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu (dzień o ustalenia z uczestnikami) i trwać 2,5 godziny. Warsztaty będą trwały trzy miesiące (30 godzin) i zakończone będą koncertem uczestników w profesjonalnej sali koncertowej, a koncertom towarzyszyć będą wizualizacje. Warsztaty będą prowadzone online za pomocą programu Zoom. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy uczestncy zostaną poinformowani drogą mailową o rozpoczęciu warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 550 złotych za 3 miesiące (30 godzin). Zapisywać można się pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Poniżej plan warsztatów:

1. Omówienie działania i możliwości programu Ableton Live. Omówimy tani podstawowy sprzęt który przyda nam się na początku naszej muzycznej przygody.

2. Dokładne zapoznanie się z narzędziami Abletona: midi, vst, drum rack, instrument rack, simpler, sampler itd.

3. Omówimy efekty audio Abletona: reverb, delay, auto filter, beat repeat itd

4. Nauczymy się w szybki i prosty sposób zaaranżować utwór i stworzyć jego formę. Stworzymy bit, linie basu, harmonie, zwrotkę i refren.

5. Zapoznamy się z możliwościami nagrywania wokalu i żywych instrumentów.

6. Poznamy syntezatory wirtualne oraz analogowe. Dowiemy się jak tworzyć dźwięki przy pomocy syntezatora. Omówię podstawy syntezy dźwięku oraz różnicę między syntezatorem analogowy a wirtualnym (komputerowym).

7. Poznajemy podstawy mixu i masteringu. Nauczymy się korzystać z takich narzędzi jak: Compressor, Equalizer. Porozmawiamy o prostej adaptacji akustycznej, pokażę jak niewiele trzeba aby poprawić nasz odbiór muzyki w danym pomieszczeniu.

8. Zapoznanie się z możliwościami Abletona jako instrumentu do grania na żywo. Zapoznajemy się z kontrolerami midi. Tworzymy live set w Abletonie.

9. Porozmawiamy o możliwościach publikacji gotowego już utworu w sieci, i sposobach promocji.

O Stendku:

Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz) - urodzony 12 grudnia 1981. Od roku 2009 absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy solowy album pod tytułem Touch. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open ́er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , z którą stworzył dwie płyty BANG! oraz najnowszą ĆMA za album BANG! otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim (Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów Little Giant. Album promują 2 teledyski nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje Little Giant oraz Wandering z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. W sierpniu tego roku wspólnie z wokalistką Rosalie. stworzył utwór Więcej który reklamował jesienną ramówkę TVN. W lutym tego roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem Shroom. Od kilku lat prowadzi warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.

https://www.facebook.com/LASYaudio/
www.facebook.com/stendekmusic

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane