stat
Impreza już się odbyła

Przesyłka od Kantora - warsztaty rodzinne

paź 30

sobota, godz. 12:00 - 14:00

Gdańsk,
bilety 65 zł/ pojedyńcze wejście (59 zł w karnecie na 4 wejścia) zł
lis 14

niedziela, godz. 9:00, 11:00, 13:00

bilety 30, 40 zł
Kup bilet
Przesyłka od Kantora - warsztaty rodzinne

5 września pojawi się u nas tajemniczy wędrujący obiekt, który przybędzie z Krakowa, z Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA. Nasza pedagog teatru Monika Tomczyk przygotowała dla was warsztaty rodzinne, podczas których odkryjemy ten obiekt i zobaczymy, co z nim możemy stworzyć. Warsztaty odbędą się, kiedy jeszcze trwa końcówka naszej przerwy wakacyjnej, co oznacza, że będziemy mieć cały teatr dla siebie i razem z Moniką odkryjemy różne jego zakamarki.

wiek: dzieci 5+ z bliskimi im dorosłymi

zapisy: edukacja@teatrminiatura.pl

prosimy o wypełnienie formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1QxTQQl6HVGExepsnhysegHF23JN_PVglbsX37IDY7j8/edit

Więcej informacji: Monika Tomczyk, tel. 885 780 204

Wędrujący obiekt

Łączymy siły i budujemy sieć pomysłów na wspólne działania! Wędrujący obiekt to projekt realizowany podczas letnich miesięcy w kilku teatrach w całej Polsce.

W trakcie spotkań tajemniczy obiekt teatralny stanie się inspiracją do różnorodnych działań zgodnie ze specyfiką i strategią goszczącego teatru. Założeniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że sztuka współczesna i teatr współczesny to uniwersalny, a zarazem wielopłaszczyznowy zbiór inspiracji dla twórców różnych form i języków wypowiedzi - teatralnych, performatywnych, pedagogiczno-teatralnych, a także dla odbiorców - dzieci, dorosłych, seniorów, zarówno osób pełnosprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami.

Wędrujący obiekt to element międzypokoleniowego programu Laboratorium obiektu, realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami. Zasadą i głównym założeniem całego projektu jest zapoznanie uczestników z procesem powstawania scenicznego świata, ze szczególnym naciskiem na rolę obiektów teatralnych: rekwizytów, kostiumów, materialnych resztek.

Inspirację do działań stanowią wybrane obiekty z kolekcji Cricoteki, które są punktem wyjścia do poszukiwania ich kapitału twórczego - muzycznego, konstrukcyjnego, plastycznego, skojarzeniowego. W ramach projektu Laboratorium chcemy przyjrzeć się im bliżej: przeanalizować ich konstrukcję, budowę, historię powstania, ale także uruchomić naszą wyobraźnię i pozwolić na twórczą interpretację poprzez własne działania.

Założeniem partnerstwa jest okazja do wykorzystania potencjału pedagogiki teatru, która staje się podstawą do tworzenia sieci relacji między polskimi teatrami. Taka współpraca umożliwia przy tym różnorodność interpretacji i realizacji, zgodnych ze specyfiką i strategią goszczącej instytucji.

Partnerzy: Wrocławski Teatr Lalek, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach, Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Patronat: Teatroteka Szkolna, e-teatr.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?