stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Przy stole z Arne Jacobsenem i Poul Henningsenem. Skandynawski design w Twoim domu

Wydarzenie w ramach

Ikony skandynawskiego wzornictwa pojawiły się w aranżacji pierwszej telewizyjnej debaty politycznej pomiędzy John F. Kennedy i Richard Nixon. Odegrały nie małą role w filmie "Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka, a słynne krzesło Ant możemy spotkać w kawiarniach na całym świecie. Choć głównie mówi się o szwedzkim i duńskim wzornictwie, swoich wielkich projektantów mają też Finowie i Norwedzy. Skandynawski design swoją prostotą, naturalnymi materiałami oraz oryginalnymi kształtami podbił świat w latach 50-60 XX wieku, a wiele współczesnych marek jak HAY, Marimekko czy Muuto kontynuuje tę tradycję.

kwi 24-25

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk, Nowy Port
Poza względami czysto wizualnymi źródłem ich sukcesu jest ponadczasowa funkcjonalność, dzięki czemu świetnie komponują się zarówno w nowoczesnych przestrzeniach jak i we włoskich wnętrzach pałacowych. Większość z nich wciąż można kupić w wielu branżowych sklepach. Posiadanie choć jednego oryginalnego przedmiotu to z pewnością świetna inwestycja, ale również niepodważalna przyjemność estetyczna. Kto nie chciałby zjeść śniadania w towarzystwie Arne Jacobsen'a czy Poul Henningsen'a?
 
Ewa Chudecka
Z wykształcenia historyk sztuki i projektant wnętrz. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Innowacją na SWPS, w ramach których rozwija swoje kompetencje związane Design Managementem. Od 2013 roku pracuje w PPNT Gdynia | Centrum Designu, gdzie między innymi współtworzy festiwal Gdynia Design Days. Jako producent festiwalu, zajmuje się pracą merytoryczną nad programem festiwalu jak również dba aby wszystko odbyło się zgodnie z planem w przyjaznej atmosferze.

Miejsce: aula 1.48, Wydział Filologiczny UG

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane