stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe. Biologia kwantuje

Zwykle słysząc określenie "kwantowa" z miejsca przykleja się nam do niego słowo "fizyka". Okazuje się jednak, że ta zbitka wcale nie musi być tak oczywista. Dlatego podczas najbliższego spotkania z cyklu Science Cafe porozmawiamy z doktorem Tomaszem Paterkiem o biologii kwantowej. Wykład odbędzie się 12 grudnia o godzinie 16:00 w Centrum Nauki Experyment.

Zachowanie prostych składników materii opisujemy dzisiaj za pomocą teorii kwantowej. Narzuca ona nieintuicyjny obraz świata, którego obiekty doznają jednocześnie alternatywnych wersji rzeczywistości. A jednak przewidywania kwantowe znajdują potwierdzenie w doświadczeniach i to z coraz bardziej złożonymi obiektami. Czy mogą to być również organizmy żywe? W trakcie spotkania z cyklu Science Cafe Tomasz Paterek stopniowo wprowadzi niezbędne pojęcia kwantowe oraz opisze ich (czasem hipotetyczną) rolę w procesach biologicznych, towarzyszących życiu.

Dr hab. Tomasz Paterek  fizyk, biolog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją wiedzę w zakresie fizyki i biologii kwantowej poszerzał między innymi w Centre for Quantum Technologies Uniwersytetu Singapurskiego oraz w Institute for Quantum Optics and Quantum Information przy Austriackiej Akademii Nauk. Autor wielu publikacji i laureat prestiżowych nagród, m. in. Excellence in Teaching Award w 2015 oraz nagrody IgNobla w 2019 roku.

Więcej informacji oraz bilety dostępne TUTAJ

Wiek: 18+

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 - 20 zł
10 zł z Kartą Gdynia Senior plus.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Rukwiel nadmorska to: