• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe online. Jak działają szczepionki przeciwko COVID-19?

Spotkanie z cyklu SCIENCE CAFE, w którym możecie uczestniczyć z poziomu własnej kanapy? Dlaczego nie! 21 lutego Centrum Nauki Experyment zaprasza przed ekrany komputerów, gdzie będziecie mogli śledzić wydarzenie w czasie rzeczywistym. Jednak spotkanie nie zakończy się na wykładzie, będzie można wziąć również udział w moderowanej dyskusji po prelekcji. Transmisja wydarzenia odbędzie się na facebookowym fanpage'u Centrum Nauki Experyment.

paź 21

sobota, godz. 11:15

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 1 - 8 zł

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 9:30

Gdańsk
Wstęp wolny
Szczepionki przeciw COVID-19 powstawały w wyjątkowych warunkach. Po raz pierwszy tak wielu naukowców, w tak krótkim czasie, przy pomocy niespotykanych wcześniej nakładów finansowych, pracowało wspólnie nad jednym celem. Czym różnią się szczepionki genetyczne od klasycznych szczepionek? Jaki jest mechanizm ich działania? Czy zastosowanie ich po raz pierwszy na tak dużą skalę niesie ze sobą jakieś ryzyko? Na wszystkie nurtujące Was pytania odpowie dr Alicja Chmielewska, wirusolożka molekularna, adiunktka w Zakładzie Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr Alicja Chmielewska  wirusolożka molekularna, adiunktka w Zakładzie Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Brała udział w międzynarodowych pracach nad eksperymentalną szczepionką genetyczną przeciwko wirusowi HCV, konstruowała i testowała szczepionkowe wektory adenowirusowe. Obecnie kieruje badaniami dotyczącymi działania komórkowych białek przeciwwirusowych, w tym ich rolą w infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z:

 

Najczęściej czytane