• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sensorytmika

Sensorytmika to autorski program muzycznych zabaw rozwojowych, z nieszablonowym wykorzystaniem etnicznych instrumentów z różnych stron świata (takich jak didgeridoo, bębny djembe czy misa tybetańska) oraz przedmiotów codziennego użytku do tworzenia muzyki.

w każdą środę (do 24.08), godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
wrz 14

środa, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zajęcia prowadzone w dwóch grupach dla maluszków:
12:00 - 12:45 dzieci 0-1+ wraz z rodzicami
13:00 - 13:45 dzieci 2-4 wraz z rodzicami

Spotkania opierają się na zabawach sensorycznych: dźwiękowo - ruchowo - plastycznych. Zajęcia mają na celu stymulację rozwoju motorycznego, poznawczego, społecznego i emocjonalnego oraz mowy Twojego dziecka, jednocześnie wspierając integrację nadwrażliwości i podwrażliwości sensorycznej, synchronizację półkul mózgowych, lateralizację, ześrodkowanie i skupienie w ciele. Istotnym elementem sensorytmiki jest również rozwój wrażliwości muzycznej, ekspresji i współpracy w grupie.

Rytm i dźwięk a zmysły
Podczas zabaw kierowanych i spontanicznie improwizowanych, dzieci doświadczają dźwięków i muzyki różnymi zmysłami (słysząc / widząc / czując dźwięk), z zaangażowaniem ciała jako całości, jak również poszczególnych jego części (dotknięcie instrumentu dłonią, palcem, stopą, nosem), co pozwala na zbudowanie lepszej świadomości i koordynacji ciała. Wsparcie w tym procesie stanowią techniki arteterapeutyczne.

Słyszę, czuję, tworzę
Podczas zajęć uczestnicy doświadczają muzyki zarówno jako odbiorcy - różnymi zmysłami
eksplorując dźwięki i wibracje, poznając instrumenty, ich budowę oraz strukturę - jak również
wcielając się w rolę twórców. Poszukując dźwięków, rytmów, muzyki, otrzymują możliwość spontanicznej ekspresji, muzykowania i wytwarzania dźwięków, a także wyrażenia siebie w ruchu. Będziemy także tworzyć własne instrumenty, tańczyć, śpiewać, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Spotkania prowadzi certyfikowana terapeutka muzykoterapii oraz neurosensomotorycznej integracji odruchów. Joanna Romaszko i Anna Borecka - Centrum Rozwoju i Działań Twórczych Arte~Fakt

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury zbudowane są z:

 

Najczęściej czytane