• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Skąd czerpać nadzieję w czasach kryzysu?

Trudna do zniesienia codzienność klimatycznych newsów, bombardujących nas z nagłówków gazet każdego dnia, nie napawa optymizmem w spojrzeniu na przyszłość. Nic dziwnego, że wielu i wiele z nas paraliżuje depresja klimatyczna czy lęki związane ze zmianami klimatu. W takiej sytuacji coraz trudniej jest wykrzesać z siebie siły do działania, tak bardzo dziś potrzebnego, by odmienić kierunek zmian.

w każdy wtorek (do 31.12.2023), godz. 9:30

Gdańsk
Wstęp wolny
Przyszłość jednak jest niepewna. I ta niepewność jest właśnie przestrzenią dla nadziei. Nadziei, która nie stanowi naiwnej wiary w to, że wszystko będzie dobrze. Zakłada możliwość kreatywnego działania, sprawczości i zwiększenia siły tego, co już mamy.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie podsumowujące projekt Klimat w Plonach, który odbywał się w sezonie letnim w Ogrodzie Miejskim PLONY. W trakcie jego trwania warsztatowaliśmy na tematy związane z aktywizmem klimatycznym. Rozmawialiśmy m.in. o bioróżnorodności, o suwerenności żywnościowej, o sprawiedliwości klimatycznej czy efektywnym altruizmie.

Wyniki warsztatów i półrocznej pracy zaprezentujemy podczas wystawy.
Natomiast o tym skąd czerpać nadzieję w czasach kryzysu chcemy porozmawiać w trakcie debaty.
Timetable:
- 16.30 Debata z udziałem zaproszonych gości (więcej info wkrótce)
- 18.00 Wernisaż wystawy podsumowującej projekt
- 18.30 Poczęstunek i networking

Jednocześnie jest to wydarzenie zamykające działalność PLONÓW w sezonie 2022. Zapraszamy wszystkich, którzy towarzyszyli nam przez ten czas, a także tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w naszych wcześniejszych wydarzeniach. Nic nam nie da tyle energii do działania na kolejny PLONOWY sezon jak Wasza obecność w sobotę 1 października! Będzie to przestrzeń do spotkania, rozmów, wymiany uwag i uśmiechów.

Do zobaczenia!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gniazdowniki to ptaki:

 

Najczęściej czytane