stat
Impreza już się odbyła

Słuchanie Stoczni/ Domowy Kompostownik/Zielnik Miejski

Tym razem 100cznia zmienia się w skarbnice wiedzy o ekologii. Warsztaty prowadzone przez Krzysztofa Topolskiego, Małgorzatę Piotrowicz i Gosię Zamorską pokażą wam i waszym dzieciom jak stawiać pierwsze kroki i być bardziej przyjaznym na dla naszego środowiska.

Program
- 12.00 - 14.00 - "Słuchanie Stoczni - warsztaty ekologii akustycznej", prowadzi Krzysztof Topolski, wiek uczestników: od 8 lat w górę

Podczas warsztatów będziemy uczyć się słuchać lub może - widzieć uszami? Uczestnicy będą rozpoznawać dźwięki, poznają świat szmerów i hałasów, które nas otaczają. Wezmą udział w ekologicznych zabawach akustycznych, związanych z dźwiękiem, własnym głosem i ciałem w przestrzeni. Dowiedzą się, czy możliwy jest ruch bez dźwięku i zbadają, czy istnieje Cisza.

Inspiracją jest tu idea akustycznej ekologii, stworzona i rozwijana od połowy lat 60 XX wieku przez kanadyjskiego kompozytora R. Murray'a Schafer oraz jego zespół badawczy "World Soundscape Project". Według Schafera otoczenie dźwiękowe jest "zanieczyszczone", a kultura zachodu hamuje wrażliwość na dźwięk. Centrum Schaferowskiej koncepcji ekologii akustycznej środowisko dźwiękowe jest utworem muzycznym.

- 14.00 - 15.30 - "Domowy kompostownik" - Gosia Piotrowicz, bez ograniczeń wiekowych

Warsztat, na którym poznamy tajniki hodowli dżdżownic kalifornijskich, które zupełnie same przerobią Wasze odpadki organiczne na piękną, pachnącą i zdrową ziemię. Dżdżownice te można trzymać w domu. Gosia opowie o własnych doświadczeniach związanych z kompostownikiem, podpowie, jak zacząć oraz jakich użyć materiałów i odpowie na wszystkie pytania.


- 16.00 - 17.30 - "Zielnik miejski" z Gosią Zamorską

Jak założyć własny zielnik oraz nauczyć się rozpoznawać zwykłe, często deptane po drodze rośliny dowiemy się od Gosi. Każdy uczestnik dostanie specjalny zeszyt oraz narzędzia niezbędne do zebrania i skatalogowania bylin napotkanych na stoczni.
Oznaczymy je potem wspólnie, dowiemy się, jak prawidłowo umieszczać je w zielniku i porozmawiamy o ich właściwościach.

Warsztat dobry dla początkujących odkrywców flory oraz rodziców, którzy chcieliby, żeby ich dzieci trochę bardziej zaprzyjaźniły się z przyrodą.

- 17.40 - 18.30 - animowane filmy krótkometrażowe od Kino Dzieci

Informacja o biletach

ZAPISY: generacjafundacja@gmail.com

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?