• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Studia od nowego roku? Uczelnie rekrutują na semestr letni 2024

Wioleta Stolarska
3 stycznia 2024, godz. 08:00 
Opinie (21)
Zimowe nabory na studia są coraz bardziej popularne. Zimowe nabory na studia są coraz bardziej popularne.

Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja na uczelniach na początku roku? Rozpoczęcie studiów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla października, więc jeśli komuś nie udało się wziąć udziału w letnim naborze, może spróbować aplikować na początku roku. Coraz więcej uczelni prowadzi "zimowe rekrutacje" na studia. Jakie kierunki studiów czekają na kandydatów w Trójmieście?Czy żeby poprawić swoje warunki w pracy, zdecydował(a)byś się na dodatkowe studia?

Rekrutacja na semestr letni w roku akademickim 2023/2024 rozpocznie się niebawem, dlatego jeśli ktoś myśli o studiach, jego noworocznym postanowieniem jest np. podwyższenie kwalifikacji czy zainteresowań, warto sprawdzić, jakie możliwości oferują trójmiejskie szkoły wyższe.

Zimowe nabory są coraz bardziej popularne. Wśród szkół wyższych, w których naukę można rozpocząć od semestru letniego, który rozpoczyna się na przełomie stycznia i lutego, są zarówno uniwersytety, politechniki i duża grupa niepublicznych uczelni.

Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy? Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy?


Kto może kandydować na studia w semestrze letnim 2024?Kto może rozpocząć studia w trakcie roku akademickiego od semestru letniego? Zarówno osoby, które kandydują pierwszy raz, jak i te kontynuujące naukę na studiach drugiego stopnia. To koło ratunkowe dla tych maturzystów, którym nie powiodło się na maturze w maju i dopiero jesienna poprawka egzaminu dojrzałości otwiera im drogę do kształcenia wyższego.

To również idealna opcja dla absolwentów wielu inżynierskich kierunków, które zwykle trwają 3,5 roku. Rozpoczęcie kolejnego etapu kształcenia (studia II stopnia) w połowie roku akademickiego pozwala zachować ciągłość nauki.

Raport: Niemal 4 tys. zł na życie studenta. Wydają z konieczności, oszczędzają z rozsądku Raport: Niemal 4 tys. zł na życie studenta. Wydają z konieczności, oszczędzają z rozsądku

Jaka jest oferta kierunków studiów w rekrutacji na semestr letni?Nabór zimowy na studia rozpoczyna się na wielu uczelniach już w styczniu 2024 r. Na niektóre kierunki i uczelnie można składać dokumenty nawet do końca lutego.

Rekrutację zimową na studia rozpoczynające się w lutym 2024 r. prowadzi WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. To najdłużej działająca uczelnia niepubliczna na Pomorzu - w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.

- W rekrutacji zimowej WSAiB prowadzi nabór na studia I i II stopnia na dwóch kierunkach: zarządzanie oraz logistyka. Kandydaci mają do wyboru dwa tryby: niestacjonarny oraz online. Warunkiem przyjęcia na studia I stopnia jest dostarczenie świadectwa maturalnego, a na studia II stopnia - dyplomu ukończenia studiów I stopnia. W Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni nie obowiązują progi punktowe, liczy się natomiast kolejność zgłoszeń. Rekrutacja odbywa się zdalnie poprzez stronę internetową. Na każdym kierunku jest limit przyjęć, dlatego warto szybko dokonać rejestracji. Studenci rozpoczynający naukę od letniego semestru mają do wyboru kilka nowoczesnych specjalności, w tym m.in. inteligentne miasta i metropolie, logistyka międzynarodowa, marketing i social media, zarządzanie bezpieczeństwem Energetycznym czy psychologia biznesu. Więcej informacji o ofercie i rekrutacji można znaleźć na stronie wsaib.pl - mówi Alicja Peplińska, kierownik Działu Marketingu i PR WSAiB.
Rekrutację prowadzi również Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. Tu nabór na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie trwa do 10 lutego 2024 r.

- Rekrutacja prowadzona jest na studia w formie stacjonarnej (dziennej) na następujące kierunki: dietetyka (studia I i II stopnia), kosmetologia (studia I i II stopnia), zdrowie publiczne (studia I stopnia), fizjoterapia (jednolite studia magisterskie), psychologia (jednolite studia magisterskie). Zapraszamy kandydatów do składania dokumentów rekrutacyjnych - informuje Weronika Szadowiak z WSZ w Gdańsku.
Rekrutacja na wszystkie kierunki dostępne w ofercie studiów podyplomowych trwa do 15 lutego 2024 r.

W Ateneum rekrutacja trwa od 1 stycznia 2024 r. do końca lutego 2024 r.

- Oferta studiów obejmuje wszystkie kierunki z oferty studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych w trybie niestacjonarnym. Spodziewamy się uruchomienia najbardziej popularnych studiów na kierunkach: filologia angielska, zarządzanie oraz psychologia. Wielu absolwentów studiów licencjackich ma zamiar również rozpocząć studia na II stopniu studiów pedagogicznych, to spowodowane jest obronami prac dyplomowych jesienią już po zakończeniu rekrutacji październikowej. Od kilku lat tzw. "śródnabór" cieszy się coraz większą popularnością, studenci często wykorzystują możliwość rozpoczęcia studiów po Nowym Roku - mówi Tomasz Naspiński ze Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku.

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych uruchomi nabór na semestr letni na kierunkach: ekonomia online oraz finanse i rachunkowość online. Natomiast na studiach II stopnia nabór będzie odbywał się na architekturę wnętrz (niestacjonarne).

- Rekrutacja będzie trwała od początku stycznia do końca lutego, na kierunki pierwszego stopnia obowiązuje kolejność zgłoszeń, na architekturę wnętrz - w przypadku ukończenia innego kierunku - konieczne jest również przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej wraz z prezentacją portfolio. Zapisy na studia również odbywają się poprzez IRK i tutaj także należy dostarczyć dokumenty rekrutacyjne: umowę, ankietę i ślubowanie - informuje Agnieszka Przywieczerska, specjalistka ds. promocji i rekrutacji z SANS.
Również na Uniwersytecie WSB Merito będzie można rozpocząć studia w marcu.

- Obecnie prowadzimy rekrutację w Gdańsku i Gdyni na wiele kierunków, które wystartują już marcu. To doskonała okazja, aby za nieco ponad 2 miesiące rozpocząć naukę na studiach I i II stopnia, a także na studiach jednolitych magisterskich. Wśród proponowanych kierunków na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku nowością jest między innymi fizjoterapia. Przygotowaliśmy dwie ścieżki kształcenia - dietetyczno-sportową i medyczno-terapeutyczną, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na specjalistów z tych obszarów. W ostatnim czasie na Uniwersytecie WSB Merito Gdynia otworzyliśmy profesjonalną pracownię kryminalistyczną i wirtualną strzelnicę, z których będą korzystać podczas zajęć studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne - informuje Marta Rybacka-Odolińska, specjalistka ds. PR i e-marketingu Uniwersytetu WSB Merito.
PG najchętniej wybieraną uczelnią przez maturzystów w rankingu MEiN PG najchętniej wybieraną uczelnią przez maturzystów w rankingu MEiN
Rekrutacja na semestr letni 2023/2024 w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku rusza w już w styczniu i dotyczy szerokiej gamy studiów podyplomowych oraz MBA.

- Centrum Kształcenia Podyplomowego PJATK rusza z rekrutacją m.in. na kierunki: psychologia gier - projektowanie scenariuszy gier komputerowych, MBA dla branży IT czy MBA dla branży IT w lotnictwie. Ściśle współpracujemy z biznesem, dlatego w odpowiedzi na potrzeby rynkowe przez naszą ofertę kształcenia podyplomowego tworzymy możliwość do nabycia najbardziej potrzebnych kompetencji na rynku pracy. Tworzenie i wykorzystanie gier w biznesie i edukacji to jeden z głównych trendów, który rozwija się na całym świecie dynamicznie i wymusza coraz bardziej specjalistyczne podejście do tego obszaru. O przewadze konkurencyjnej decyduje już nie tylko wiedza z zakresu IT, ale przede wszystkim z uwagi na utalentowanych, twórczych autorów pomysłów na scenariusz, zasady i logikę gry. Studia podyplomowe psychologia gier - projektowanie scenariuszy gier komputerowych odpowiadają właśnie na tę potrzebę rynku - dotyczącą profesjonalnych, specjalistycznych kadr w obszarze wykorzystania rozwiązań związanych z grywalizacją w biznesie i edukacji. Studia MBA dla branży IT w pełni poszerzają, uzupełniają i systematyzują najnowszą wiedzę na temat rynku IT w Polsce i na świecie, w tym z zakresu zarządzania, strategii rozwoju firmy, analizy i metodologii rozwiązywania problemów biznesowych w oparciu o specyfikę branży IT. Studia MBA dla branży IT w lotnictwie dodatkowo dopełniają najnowszą wiedzę w branży lotniczej - informuje Monika Ostojska-Żurek, kierowniczka Działu Promocji Gdańsk PJATK.
Jakie studia po maturze? Najbardziej oblegane kierunki Jakie studia po maturze? Najbardziej oblegane kierunki

Mniejsza oferta na uczelniach publicznych16 stycznia 2024 r. rusza rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na rok akademicki 2023/2024 (semestr letni) na Politechnice Gdańskiej. Pierwszy etap rekrutacji odbywa się elektronicznie. Nabór potrwa do 5 lutego 2024 r. Rekrutacja odbędzie się wyłącznie na wybrane kierunki studiów.

Z kolei Uniwersytet Gdański zaprasza kandydatów do udziału w rekrutacji na semestr letni w roku akademickim 2023/2024 na studia stacjonarne II stopnia (3-semetralne) na kierunku biznes chemiczny. Dokumenty można składać od 19 do 24 stycznia 2024 r.

Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia na semestr letni 2023/2024 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni trwa od 4.12.2023 r. do 11.02.2024 r. - zgłoszenia elektroniczne w systemie IRK.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Tajemnica Zaginionego Rękopisu - escape room

120 zł
gry

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żołądź to owoc:

 

Najczęściej czytane