• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto-Video 2023

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu ŚwiatłoSiła! 2 dni inspiracji, 50 wykładów i warsztatów fotograficznych oraz filmowych, otwarte strefy studio, fotogry (spacery z nagrodami), przegląd portfolio, wypożyczalnia sprzętu, konkurs fotograficzny #rewolucja, ponad 40 marek, unikalne promocje na sprzęt i wiele innych atrakcji

6-7 WRZEŚNIA 2023
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI - Gdańsk

Zarejestruj się: https://app.evenea.pl/event/swiatlosila2023/
Strona festiwalu: https://swiatlosila.pl/
Teaser: https://youtu.be/js6bIfJ0bhw

Gośćmi festiwalu będą m.in.: Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Zaborowska, Lidia Popiel, Wiktor Obrok, Karol Nienartowicz, Marek Arcimowicz, Alicja Zmysłowska, Michał Palikot, Jakub Kaźmierczyk, Patryk Biegański. Kolejne nazwiska wkrótce

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto-Video 2023
Możecie się tu uczyć, imprezować, zwiedzać, konkurować, wygrywać, ćwiczyć pod okiem mistrzów, pokazać swoje portfolio, obejrzeć wystawę, przetestować najnowszy sprzęt foto-video, zrobić zakupy w super promocji i przede wszystkim stworzyć mnóstwo dobrych kadrów i poznać nowych znajomych z branży! Stocznia to miejsce, w którym technologia spotyka się ze sztuką i historią.
To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne na mapie Polski. Łączy w sobie ideę wielu znanych formatów, tak aby przeżycia uczestników mogły być w końcu kompletne.

Spoiwem bogatej oferty festiwalu jest hasło zawarte w jego nazwie. Fotografia i film bez światła po prostu nie istnieją! Mamy ponadto nadzieję, że miejsce o bogatej wolnościowej historii, które wybraliśmy na tło festiwalu, uwolni (dosłownie i w przenośni) Waszą kreatywność i wyobraźnię!
Brzmi interesująco? Dajcie znać swoim znajomym i odwiedźcie razem Europejskie Centrum Solidarności w dniach 6-7 września 2023! Mamy nadzieję, że termin festiwalu planowany na końcówkę lata, pozwoli Wam przy okazji skorzystać z uroków plażowania i zostaniecie w Trójmieście na dłużej!
W tym samym czasie w Trójmieście odbywają się jeszcze inne ciekawe wydarzenia: festiwal fotografii W ramach Sopotu a niedługo po naszym wydarzeniu "Festiwal Polskich Filmów Fabularnych" w Gdyni. Możecie dosłownie przebierać w atrakcjach!

Pełny harmonogram opublikujemy na początku sierpnia. Już teraz odkrywaj z nami kolejne atrakcje i sprawdź, czyich opowieści posłuchasz niebawem na wykładach i warsztatach

O miejscu
Stocznia

To ogromne i różnorodne przestrzenie, gdzie kiełkowała kiedyś polska idea wolności. Dziś, sąsiadująca z centrum miasta i uwielbiana przez artystów, jest zachętą, aby uwolnić swoją wyobraźnię i zacząć tworzyć! Stwórzcie więc z nami festiwal, jakiego jeszcze w branży nie było!
Europejskie Centrum Solidarności
Poznaj historię, zadecyduj o przyszłości! ECS dało się już poznać jako doskonałe miejsce wydarzeń kulturalnych, konferencji, seminariów i spotkań biznesowych. Foyer z ogrodem zimowym jest całoroczną, atrakcyjną przestrzenią prezentacyjną i cateringową.
Corocznie organizuje ponad 600 wydarzeń, w których uczestniczą m.in. przywódcy państw, wybitni intelektualiści,ludzie nauki, kultury i biznesu z całego świata.

Studio Luksfera - Masterclassy na zapisy
W dawnym studiu projektowym Stoczni Gdańskiej odbędą się praktyczne warsztaty. Studio posiada zapierające dech w piersiach widoki na stoczniowe żurawie, a przez ogromne okna wlewa się do niego moc dziennego światła. Zachody słońca są tu tak fenomenalne, że nawet najlepsze na rynku lampy i akcesoria, w jakie wyposażone jest studio, mogłyby się wydawać zbędne.
Już niedługo prezentacja kolejnych, nowych miejsc!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM I MAPA FESTIWALU będą przedstawione na stronie swiatlosila.pl

Strefa sprzętu
Spotkaj się ze swoją ulubioną marką, aby lepiej poznać ich ofertę, przetestować sprzęt na miejscu i zrobić zakupy z mega rabatem bez ruszania się z terenu festiwalu!
Skorzystaj z wiedzy specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania: który aparat jest lepszy, co kupić w określonym budżecie, od czego zacząć, co z czym będzie działać i dlaczego. A wszystko to w luźnej atmosferze i w ramach dzielenia się wspólną pasją. Pamiętaj, "po drugiej strony lady" są tacy sami zajawkowicze jak Ty!

Lista marek, które możesz spotkać w ECS m.in.:
Canon, Fujifilm, GlareOne, Hasselblad, Joby, Leica, Lowepro,
Manfrotto, Marumi, Nanlite, Nikon, OM-System, Panasonic, Peak Design, Pentax, Profoto, Rotolight, Ricoh, Samyang, Sigma,
SmallRig, Sony, Tamron

Wśród stanowisk wystawców pojawią się również usługi Cyfrowe.pl (wypożyczalnia "Cyfrowe.rent" oraz "Używane"), nasz dział B2B będzie służył doradztwem dla firm a na stanowiskach sprzedażowych spotkacie naszych specjalistów w salonów sprzedaży. Będzie możliwość pozostawienia na miejscu swojego sprzętu w rozliczeniu!

Konkurs fotograficzny
Uwaga nadchodzi R jak REWOLUCJA i jak Canon R8 . Czekamy na Wasze rewolucyjne fotografie! Pokażcie swoją interpretację tego hasła! Może w Waszym życiu zaszła jakaś rewolucyjna zmiana albo byliście świadkami wydarzeń społecznych, politycznych, przyrodniczych, po których nastąpił jakiś przełom? Innowacja, transformacja, zmiana już sam ten konkurs może okazać się dla Was rewolucyjny, bo do wygrania jest aparat Canon R8 z obiektywem RF50 1.8 - nowoczesny bezlusterkowiec, za pomocą którego zaczniecie robić jeszcze lepsze zdjęcia! Weźcie udział w Rywalizacji i zawalczcie o nagrodę główną oraz udział w wystawie fotograficznej podczas 2. edycji festiwalu Światłosiła!

Szczegóły i przyjmowanie zgłoszeń niebawem!

Informacja o biletach

Bezpłatny bilet upoważnia do: skorzystania ze strefy sprzętowej, stref wykładowych, otwartych stref studio, strefy chillu oraz fotografowania na terenie Stoczni.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako: