• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Symulacja rzeczywistości artystycznej Mateusza Pęka

Wpływ gier i programów komputerowych na kształtowanie się kondycji współczesnego człowieka będą tematem otwartego spotkania z artystą Mateuszem Pękiem. Seminarium prowadzone przez Huberta Bilewicza odbędzie 5 marca o godz. 19:00, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku).

w każdą niedzielę (do 30.06), godz. 11:00

Pogórze,
bilety 80 zł

w każdy poniedziałek (od 08.07 do 26.08.2024), godz. 18:00

bilety 490 zł
Mateusz Pęk od ponad dekady w swoich pracach analizuje wpływ nowoczesnych technologii na funkcjonowanie ludzi. Eksplorując świat wirtualny poprzez m.in. sprawdzanie zakresów wykorzystania techniki do nowych sposobów uprawiania kultu religijnego czy badanie mechanizmów funkcjonowania gier komputerowych, fascynuje się zwłaszcza koncepcjami symulacji rzeczywistości.

"Gry wideo, traktowane czasem podejrzliwe czy niechętnie, stały się niekwestionowanym elementem współczesnej kultury audiowizualnej. Jako nowa, w swej podstawie zerojedynkowa, forma reprezentowania rzeczywistości, nie tylko jest częścią naszego medialnego doświadczenia, ale także - a może przede wszystkim - zmusza do refleksji nad nowym rodzajem doznań, które towarzyszą jej użytkowaniu." (Video game as a problem, Katarzyna Prajzner, "Obiegi" )

W kolejnym spotkaniu cyklu Sztuki Stosowane społecznie, Uniwersytetu Krytycznego artyście towarzyszyć będzie kulturoznawczyni Katarzyna Prajzner, autorka tekstu "Video game as a problem", opowiadającego o instalacji Mateusza Pęka "Life as a problem". Rozmowę poprowadzi Hubert Bilewicz.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Sztuk Stosowanych Społecznie z artystą Mateuszem Pękiem i kulturoznawczynią Katarzyną Prajzner w cyklu Uniwersytetu Krytycznego prowadzonego przez Huberta Bilewicza. Spotkanie odbędzie się 5 marca o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk). WSTĘP WOLNY.

Mateusz Pęk - absolwent malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz student Instytutu Sztuk Wizualnych w Orleanie (kierunek: animacja). Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Hubert Bilewicz - historyk sztuki, nauczyciel akademicki. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się historią sztuki nowoczesnej, architektury i dizajnu oraz gender studies. Autor wielu artykułów naukowych, redaktor książki oraz współautor podręcznika sztuki.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Rukwiel nadmorska to:

 

Najczęściej czytane