stat
Impreza już się odbyła

Terenowe warsztaty poetyckie: Język roślin

Piszesz lub próbujesz pisać? Lubisz przyrodę? To warsztaty dla Ciebie! Odkryjemy razem etymologię nazw roślin, ich właściwości (w tym działanie lecznicze oraz zastosowania kulinarne), symbolikę oraz konteksty w kulturze.

lis 11-14

czwartek - niedziela, godz. 17:00

bilety 500 zł
lis 14

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
Na spotkaniu poznamy owoce leśne, dobroczynne i te niebezpieczne:
bez czarny, kalinę koralową, konwalijkę dwulistną, owoc cisu, czeremchy, pokrzyka wilczej jagody, derenia czy głogu. Odnajdziemy i zerwiemy też takie zioła jak piołun, dziki tymianek, tasznik i przytulia. Każdy z uczestników wybierze jedną roślinę, którą opisze - prowadząc z nią dialog i/lub wplatając w krótką formę poetycką (haiku, limeryk, wiersz).

Spotkanie potrwa ok. 3 h.
Spotykamy się przy Siłowni na Wolnym Powietrzu na Strzyży - dojście od ul. Jana Kiepury.
Weźcie ze sobą: coś do pisania (notes, długopis), warto też mieć telefon (będziemy robić zdjęcia)


Utwory będziemy umieszczać na stronie Generacji na Facebooku oraz na prywatnych profilach uczestników (oznaczone #językroślin #lasyoliwskie)

Spotkania prowadzi Gosia Zamorska-Misztal - autorka zajęć "Haiku dla dzieci", założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku. Współpracuje z bibliotekami szkolnymi, prowadząc lekcje biblioteczne z pisania haiku dla licealistów, a także z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Haiku publikowała głównie w japońskich i amerykańskich czasopismach internetowych ("Tinywords", "Asahi", "Mainichi") i pokazywała na Festiwalu Instalacji Lirycznych w Gdańsku. Prowadziła warsztaty haiku m.in. dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Zredagowała i wydała dwa tomiki zbiorowe, dokumentujące utwory z warsztatów ("Haiku" i "Gdańska Szkoła haiku - wybór wierszy) oraz tomik własnych haiku "Dziurka od klucza" (2020).

Informacja o biletach

zapisy: generacjafundacja@gmail.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to: