• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Warsztaty dla maturzystów: w Sopocie przetestują swój przyszły zawód

3 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Co czeka uczniów podczas Dni Otwartych w Sopockiej SANS? Co czeka uczniów podczas Dni Otwartych w Sopockiej SANS?

Zastanawiasz się kim chcesz zostać i jakie studia wybrać? Widzisz siebie jako szefa własnej firmy, księgowego, a może jako architekta lub project designera? Sopocka Akademia Nauk Stosowanych (dawniej: Sopocka Szkoła Wyższa) otwiera swoje progi dla przyszłych studentów, by zainspirować ich do dokonania dobrego wyboru. Niedawno uczelnia stałą się w pełni przystosowana do potrzeb osób z wszelkimi niepełnosprawnościami.Co czeka uczniów podczas Dni Otwartych w SANS? Zobaczą sale wykładowe i specjalistyczne pracownie, poznają kierunki przyszłości, a także wezmą udział w tematycznych warsztatach pod okiem wykładowców-praktyków, z którymi będą mogli porozmawiać w kameralnej atmosferze.

- Spotkania w murach naszej uczelni organizujemy od kilku lat i faktycznie cieszą się one dużym zainteresowaniem. Przyjeżdżają do nas uczniowie z różnych pomorskich miejscowości, nie tylko z Trójmiasta. Dlatego na tegoroczne Dni Otwarte obowiązują zapisy - zgłaszać należy się do 8 lutego, poprzez formularz online. Ofertę kierujemy do nauczycieli i pedagogów, którzy mogą zgłaszać całe klasy, ale także do pojedynczych uczniów - mówi Aleksandra Machaj, Kierowniczka Biura Promocji i Rekrutacji Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.
To cykliczne wydarzenie odbywa się zwykle na początku nowego roku, bo wówczas maturzyści intensywnie myślą o tym, czego chcą od życia i co lubią robić. To dobry kompas, bo studia należy wybierać w zgodzie ze swoimi wartościami. Jednak dobrze też twardo stąpać po ziemi, dlatego Sopocka Akademia Nauk Stosowanych zaprasza młodzież do skonfrontowania wyobrażeń o zawodzie. Wykładowcy SANS dobrze znają teorie, ale to przede wszystkim czynni zawodowo praktycy, którzy otwarcie mówią o tym, jak wygląda rzeczywistość w danej branży. To cenne doświadczenie pozwala poznać nie tylko blaski, ale również cienie, by podjąć decyzję w sposób świadomy.

 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.

Co czeka na przyszłych studentów podczas Dni Otwartych Sopockiej?Pierwszy dzień (środa, 15 lutego) to prezentacja kierunków Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki - dla estetów i wizjonerów (Wzornictwo, Architektura, Architektura krajobrazu, Architektura wnętrz, Zarządzanie i inżynieria produkcji). Kandydaci na studia będą mogli "przetestować" swój przyszły zawód np. trenując umiejętność zabawy formą i kształtem, ćwicząc rysunek wzorniczy, tworząc koncepcję redesigowania przedmiotu, a także skorzystają z symulatorów wirtualnej rzeczywistości, dowiedzą się jak założyć dobrze prosperującą pracownię architektoniczną i poznają problemy, z którymi na co dzień próbuje uporać się logistyk zarządzający fabryką.

Drugi dzień (piątek, 17 lutego) kierowany jest do przyszłych ekonomistów, finansistów i osób pragnących poznać świat biznesu. Wydział Ekonomii i Finansów Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych postanowił obalić stereotypy i przełamać schematy. Przykład? Wykład pt. Czy księgowi to nudziarze i co musisz wiedzieć, zanim skończysz 26 lat?

Co jeszcze czeka uczniów odwiedzających Sopocką Akademię Nauk Stosowanych w piątek, 17 lutego? Obok podstaw ekonomii i wskazówek o tym, jak najszybciej stać się Dyrektorem Finansowym, repertuar przewiduje zajęcia stawiające na etykę w biznesie (wpływ sztucznej inteligencji na cyfrową transformację, ekonomia społeczna i zagadnienia z obszaru ESG, plusy i minusy zarówno pracy w korporacji, jak i małej firmie).

Dlaczego warto studiować na uczelni niepublicznej?Jeszcze dekadę temu odpowiedź na ostatnie pytanie była właściwie oczywista - studia stacjonarne wiązały się z pewnym prestiżem, a ci, którzy zdali maturę, często uważani byli za elitę. Dziś coraz rzadziej konkurują z uczelniami państwowymi, bo to co oferują, jest często po prostu lepsze. Prywatne uczelnie i tak muszą dostosować jakość kształcenia do tych samych wymagań, co uczelnie publiczne. Jednak niekiedy traktują studenta lepiej, niż uczelnie państwowe, gdzie student bywa anonimowy.

- Sopocka Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia butikowa. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, a do tego stale poszerzamy wachlarz oferowanych zajęć, aby każdy student mógł znaleźć coś dla siebie. Kształcimy w taki sposób, aby nasi absolwenci byli lepiej przygotowani do spełniania oczekiwań pracodawców. Jak? Między innymi nasze programy studiów są tworzone lub stale konsultowane z pracodawcami. A ci praktycznie i twardo stąpają po ziemi, pomagając nam dostosować nasze kształcenie do realnego zapotrzebowania na rynku pracy - tłumaczy Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia, prof. SANS, dr Anna Szymczak i dodaje: - I tak na przykład po ukończeniu kierunków na Wydziale Ekonomii i Finansów można też starać się o certyfikat ACCA - jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji finansowych na świecie, rozpoznawalną na wszystkich kontynentach. Jej zdobycie otwiera ścieżkę dla tych, którzy planują karierę międzynarodową.
Dziś na uczelni niepublicznej często wykładają ci sami profesorowie, co na uczelniach publicznych. Różnica jest taka, że na prywatnych mają więcej czasu dla studenta, bo grupy są zwykle mniejsze. Wśród kadry dydaktycznej Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych są również praktycy, którzy swoim doświadczeniem dbają o to, aby przekazywane studentom informacje były oparte na przykładach wziętych z życia, co stanowi bardzo ważne uzupełnienie wiedzy teoretycznej. Innowacyjne podejście sprawia, że studenci uczelni niepublicznych są często lepiej przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Dobrym przykładem są studia dualne, oparte na przemienności kształcenia teoretycznego i praktycznego. Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej w Sopockiej w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów i laboratoriów. Do tego dochodzi staż zawodowy odbywany w partnerskiej firmie. Studia trwają łącznie 6 semestrów, a staż rozpoczyna się już od 2 roku studiów. Na stacjonarnych studiach dualnych w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych można w tygodniu 2 dni studiować, a 3 dni pracować. Weekendy pozostają na życie studenckie.

 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.

Uczelnia "bez barier" i dla wszystkichRówny dostęp do edukacji to jeden z najważniejszych postulatów Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych, która od lat prężnie działa na rzecz poprawy sytuacji osób ze szczególnymi potrzebami. Od 2019 roku działa tutaj Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON).

- Wierzymy, że osoby z niepełnosprawnościami mają takie samo prawo do zdobywania wiedzy, samorozwoju i kształtowania kariery zawodowej. Dlatego dbamy o to, aby miały warunki do pełnego udziału w procesie kształcenia i mogły brać czynny udział w życiu społecznym. Zależy nam na tym, aby atmosfera sprzyjała integracji wszystkich studentów, bez względu na ich potrzeby edukacyjne - mówi Helena Chmielewska, specjalistka ds. promocji i marketingu.
W Sopockiej osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pełne wsparcie w trakcie całego procesu: od odebrania legitymacji, po obronę pracy dyplomowej. Rodzaj pomocy jest uzależniony od potrzeb danego studenta. Może to być pomoc w robieniu notatek, przemieszczaniu się, załatwianiu formalności lub w dotarciu do domu po zajęciach. Uczelnia oferuje też wsparcie finansowe i wsparcie specjalistów, m.in. asystenta dydaktycznego, asystenta do pracowni praktycznych, specjalisty ds. technologii wspierających, fizjoterapeuty i psychologa. Od 2013 roku prowadzone są zajęcia z wychowania fizycznego przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych inwestuje też w nowoczesny sprzęt naukowy i dydaktyczny.

W ubiegłe wakacje uczelnia przechodziła kolejne modernizacje. Bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się po uczelni na wózkach lub o kulach zostały sukcesywnie likwidowane i niwelowane. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych podkreśla, że wszyscy są równi i nie jest to tylko slogan - na uczelnie wchodzisz lub wjeżdżasz tym samym. Strefa wejścia jest bezpieczna i stanowi przestrzeń do integracji, za sprawą geometrycznych mebli usytuowanych na wprost. Budynek akademii jest wyposażony w windy i podjazdy. Na każdym piętrze znajdziesz toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a na parkingu uczelni znajdziesz oznakowane miejsce postojowe. Sale wykładowe, korytarze, biblioteka akademicka oraz inne pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przestrzenie zostały dostosowane pod kontem osób niedowidzących, niedosłyszących, ale również osób z problemami sensorycznymi. Myślisz, że rośliny przed wejściem stanowią jedynie element dekoracyjny? Nie, to także identyfikacja przestrzeni zapachem i kolorem, będąca sposobem na wytworzenie "znaku miejsca". Operowanie zapachami i barwą, ale również światłem naturalnym i sztucznym oraz systemami informacyjnymi - wszystko po to, by społeczności akademickiej żyło się lepiej.

- Zmiany architektoniczne są ważne, jednak prawdziwa zmiana jest tam, gdzie poszerza się myślenie. Jesteśmy otwarci nie tylko na potrzeby osób poruszających się na wózkach i o kulach, ale także niedowidzących, chorujących przewlekle oraz studentów w spektrum autyzmu - podsumowuje prof. Teresa Martyniuk, Rektor Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych i dodaje: - W ramach programu "projektowanie bez barier" modyfikujemy programy kształcenia, idąc w kierunku projektowania uniwersalnego. Dostarczamy inspiracji, ale stale pamiętamy, że każda zmiana zaczyna się od nas. Dlatego od 2021 roku przeszkolono również ponad 50 pracowników naszej uczelni - 34 osoby z administracji oraz 24 nauczycieli akademickich.

Program warsztatów podczas Dni Otwartych w Sopockiej SANS 2023Uczelnia przewiduje możliwość streamingu w trakcie wybranych zajęć.

 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.
 • Drzwi Otwarte SANS.

Dzień pierwszy - środa 15.02.2023 r.


Dzień otwarty Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki. Kierunki: Architektura, Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu, Zarządzanie i inżynieria produkcji.

 • Godzina: 10.00 - 10.15 (Sala: 017/018 aula, I piętro)
 • Powitanie, oferta edukacyjna i warunki rekrutacji na studia (15 minut)

Jakie są warunki rekrutacji na Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki w SANS? Co musi zawierać portfolio kandydata? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jakie trzeba zdawać przedmioty na maturze, by dostać się na studia projektowe? Na te i na inne nurtujące cię pytania odpowie rekruterka SANS w trakcie krótkiej prezentacji, tuż przed warsztatami.

Prowadząca: Mgr Aleksandra Machaj - Kierowniczka Biura Promocji i Rekrutacji SANS, od 6 lat czynnie rekrutuje studentów i organizuje rozmowy kwalifikacyjne na studia architektoniczne. Pomocna i służąca radą, bezstresowo przeprowadzi cię przez każdy etap rekrutacji Sopockiej.

 • Godzina: 10.00 - 13.15 (Sala: 017/018 aula, I piętro)
 • Symulatory w architekturze, czyli Universal Design na własnej skórze (3 godziny)

Zobacz z jakimi trudnościami architektonicznymi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, a także seniorzy, rodzice i dzieci. Za pomocą najnowszej technologii na własnej skórze doświadczysz, jak wygląda realizowanie ich potrzeb. Dzięki wirtualnej rzeczywistości, symulatorowi VR i specjalnie umocowanemu wózkowi inwalidzkiemu poznasz zupełnie inny wymiar życia, np. poczujesz siłę zjazdu z fikcyjnego krawężnika. Nasi wykładowcy zapoznają cię z tematem universal design - poznasz więc zasady projektowania uniwersalnego, aby jako Architekt XXI wieku móc projektować sprawiedliwie dla wszystkich.

Prowadzący: Prof. SANS, dr inż. arch. Bartosz Felski - absolwent Politechniki Gdańskiej. Tytuł doktora uzyskał w 2007 roku za pracę "Kształtowanie architektury terenów sąsiadujących ze śródlądowymi korytarzami wodnymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju". Laureat wyróżnienia za innowacyjną pracę badawczą na międzynarodowej konferencji Sustainable Building 2005 w Tokio. Współlaureat nagrody Modernizacja roku 2013 za projekt przebudowy kina Polonia w Sopocie. Współautor Kaszubskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne - Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Płetwonurkowania, wyróżnionego przez Ministra Infrastruktury w kategorii "Budowa roku 2010". Współautor pierwszego w Polsce pilotażowego zeroenergetycznego przedszkola w Sierakowicach, nagrodzonego w 2018 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nagrodą główną. Autor artykułów i współautor monografii naukowych m.in. "Małe dworce kolejowe w warunkach restrukturyzacji transportu" dla "Dworzec kolejowy w strukturze miasta".

Mgr inż. arch. Filip Chojnacki - absolwent SANS oraz Akademii Sztuk pięknych. W 2018 roku jego magisterska praca dyplomowa, prezentowana był na festiwalu Gdynia Design Days oraz na targach Warsaw Home. Doświadczenie zdobywał w takich pracowniach jak Pracownia Architektury Głowacki, Pracownia CGL oraz 1504 architekci. Zawodowo prowadzi pracownię projektowania wnętrz CON studio, realizuje projekty przestrzeni prywatnych, publicznych oraz projektowaniem mebli (projekty dotyczące mebli prezentowane były w takich miejscach jak galeria City Meble, targi Warsaw Home i Plenum).

 • Godzina: 10.00 - 13.15 (Sala: aula, parter)
 • Zarządzanie fabryką okiem Logistyka (3 godziny)

Lubisz wprowadzać innowacje, które poprawiają jakość życia ludzi lub ulepszają produkty oraz proces? A wiesz, dlaczego kierunek engineering management podbija Europę? Mimo, że inżynierowie odgrywają kluczową rolę w sukcesie biznesowym, to język inżynierii nie zawsze dobrze przekłada się na świat biznesu. Może to stanowić wyzwanie, ponieważ projekty inżynierskie najczęściej wymagają wsparcia ze strony funkcji biznesowych i kierownictwa firmy, aby mogły wyjść spod deski kreślarskiej. Dziś na stanowisku logistyka trzeba mieć wiele kompetencji, a prowadzenie fabryki nie ogranicza się jedynie do zarządzania przepływem surowców i materiałów czy koordynowania łańcucha dostaw. Zarządzanie i inżynieria produkcji w #SANS to nowoczesny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski o profilu praktycznym. Celem takich studiów jest wykształcenie inżynierów, którzy będą właściwie kierować i organizować systemy produkcyjne w przedsiębiorstwie, a także umiejętnie gospodarować zasobami firmy od strony managerskiej i ekonomicznej.

Prowadzący: mgr Sebastian Bryczkowski - absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów MBA (GFKM, RSM Erasmus University). Manager z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży produkcyjnej (automotive, elektronika, produkcja przemysłowa). Na przestrzeni ponad dwóch dekad zajmował stanowiska od planisty, analityka, szefa projektów, managera działów do dyrektora fabryki oraz dyrektora kilku fabryk. Zdobywał wiedzę i doświadczenie w międzynarodowych korporacjach. Realizował projekty w dużych organizacjach oraz w mniejszych przedsiębiorstwach, których wzrost powodował konieczność zmiany podejścia do zarządzania i optymalizacji. Kluczowe kompetencje to m.in..: definiowanie i wdrażanie programów usprawnień, zarządzanie w obszarze operations, zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyką wewnętrzną, zarządzanie produkcją, wdrożenia i optymalizacja w zakresie ERP, MES, APS, Audyt.

 • Godzina: 10.00 - 13.15 (Sala: 114)
 • Forma i kształty - trening z projektowania (3 godziny)

Daj się ponieść swojej wyobraźni i wyjdź poza ramy projektowania, tworząc ubrania... z papieru! Tak samo jak w przypadku projektowania wnętrza, tutaj liczy się nie tylko pomysł, ale też właściwości praktyczne dzieła oraz konstrukcja, żeby nasz strój dało się założyć. To proste ćwiczenie pomoże Ci w wyobraźni przestrzennej i budowaniu struktur.

Prowadząca: prof. SANS, dr Emilia Rolka - absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Wnętrz. Dyplom w pracowni profesora Huberta Smużyńskiego (1997). Tytuł doktora sztuk projektowych uzyskała w 2015 roku. Aktywna w zawodzie projektanta od 1998 roku. Autorka realizacji z zakresu architektury wnętrz, form użytkowych i wystawiennictwa, jak również działań w obszarze sztuki. Czynnie uczestniczy w warsztatach dotyczących przestrzeni architektonicznej oraz konferencjach naukowych związanych tematycznie z projektowaniem opartym na nisko przetworzonych materiałach i tradycjach lokalnych. Miłośniczka proekologicznego projektowania i autorka wykładów: Żywa architektura i nie tylko: zastosowanie wierzbowatych, Konopie przemysłowe w designie, Warsztaty budowania z kompozytu konopno-wapiennego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów kaligrafii.

 • Godzina: 10.00-13.15 (sala: 025)
 • Redesign przedmiotów - opowiedz swoją historię. Warsztat z rysunku wzorniczego (3 godziny)

Pewnie trzymając w ręku przedmiot codziennego użytku, nie raz przeszło Ci przez myśl, że można byłoby go zaprojektować lepiej. Na warsztatach z rysunku wzorniczego możesz zredesignować młotek, kubek, lupę, czy kawiarkę. To okazja do twórczego myślenia i opowiedzenia swojej historii o wybranym przez ciebie przedmiocie - przedstawiając go na swój sposób: bardziej oryginalny, funkcjonalny, ergonomiczny. Może zawód Product Designera jest właśnie dla Ciebie? Sprawdź się!

Prowadząca: prof. dr hab. Halina Kościukiewicz - absolwentka PWSSP w Gdańsku. Tytuł doktora uzyskała w 1987 roku za pracę "Krzesło współczesne - czynniki kształtujące jego funkcję i formę". W 2014 roku otrzymała tytuł profesora sztuk plastycznych. Realizowała m.in. projekt mebli hotelowych dla firmy ARMET Bis Sp. z o.o. i kolekcję mebli z rattanu dla firmy M.P.S. Industrie Gdańsk. Zasiadała w składzie jury Międzynarodowego Konkursu "Design for Sitting" Central Academy of Fine Art w 2016 roku w Pekinie oraz konkursu na "Siedzisko dla galerii Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego". Jako członek Sądu Konkursowego, co rocznie bierze udział w "Złotym Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorka międzynarodowych warsztatów, m.in. "Intercultural Challenge" (Pekin/Gdańsk), "Rethinking of local indentity", czy "Reinterpretation of one chair" w Mainz. W 2017 roku otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 • Godzina: 10.00-13.15 (Sala: 113)
 • Jak zacząć swój architektoniczny biznes? - twoja droga do własnej pracowni projektowej (3 godziny)

Studia to czas pochłaniania wiedzy teoretycznej i zdobywania tej praktycznej, ale co potem? Jak pójść na swoje, aby twoja inwestycja w studiowanie zaczęła się zwracać? Serwujemy ci szybki kurs przygotowawczy z zakładania swojego architektonicznego biznesu.

Prowadząca: inż. arch. kraj. Monika Kilian - architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni, certyfikowany specjalista terenów zieleni, właścicielka pracowni "Natura Zieleni", wykładowczyni SANS na kierunku Architektura krajobrazu. Prowadzi zajęcia m.in. z projektowania ogrodów.

Dzień drugi - piątek 17.02.2023 r.Dzień otwarty Wydziału Ekonomii i Finansów. Kierunki: Ekonomia, Finanse i rachunkowość, Business and Languages.
 • Godzina: 10.00-10.15 (Sala: 017/018 aula, I piętro)
 • Powitanie, oferta edukacyjna i warunki rekrutacji na studia (15 minut)

Jakie są warunki rekrutacji na Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki w SANS? Co musi zawierać portfolio kandydata? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jakie trzeba zdawać przedmioty na maturze, by dostać się na studia projektowe? Na te i na inne nurtujące cię pytania odpowie rekruterka SANS w trakcie krótkiej prezentacji, tuż przed warsztatami.
Prowadząca: Aleksandra Machaj - Kierowniczka Biura Promocji i Rekrutacji SANS, od 6 lat czynnie rekrutuje studentów i organizuje rozmowy kwalifikacyjne na studia architektoniczne. Pomocna i służąca radą, bezstresowo przeprowadzi cię przez każdy etap rekrutacji Sopockiej.

NASTĘPNIE BLOKI TEMATYCZNE, W ROTACJI:
 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: 017/018 - aula, I piętro (I grupa) oraz 112 (II grupa).
 • Najkrótsza droga do stanowiska Dyrektora Finansowego (45 minut)

Wejdź w świat finansów - dowiedz się jakie umiejętności, wiedza i doświadczenie są wymagane na drodze kariery finansowej w celu objęcia stanowiska dyrektora finansowego, uwzględniając proces studiów, kwalifikacji tytułu biegłego rewidenta i tytułu ACCA. Na zajęciach poznasz przykłady praktyczne z pracy zawodowej w dużym koncernie oraz w trakcie kariery biegłego rewidenta.

Prowadzący: mgr Piotr Witek - księgowy z ponad 25-letnią stażem zawodowym. Swoją pracę zawodową rozpoczął w firmie Lodmor, gdzie miał okazje wdrażać zintegrowany system zarządzania. Następnie pracował 8 lat jako współzałożyciel i Dyrektor Finansowy REWIT sp. z o.o. W tym czasie uczył się księgowości, a następnie nadzorował prace biura rachunkowego. Uzyskał tytuł biegłego rewidenta i rozpoczął praktykę audytorską. Od 2002 roku związany z Hutchinson Poland, gdzie przez 11 lat pracował jako Dyrektor Finansowy i Sekretarz Zarządu. W tym czasie nadzorował prace działu finansowo księgowego w 5-ciu zakładach Spółki. Uczestniczył w licznych projektach prowadzonych przez grupę, w tym wdrożenia SAP FICO, czy utworzenia centrum usług wspólnych w Polsce, którym także zarządzał. Po 11 latach powrócił do REWIT sp. z o.o. na stanowisko Prezesa. Nadzoruje pracę całej firmy, uczestniczy w kluczowych projektach, takich jak: audyty firm giełdowych, czy banków, prowadzenie ksiąg dużych firm, czy doradztwo biznesowe dla naszych kluczowych klientów. W ciągu ostatni 8 lat firma zwiększyła ponad 5 krotnie swoje przychody, została członkiem międzynarodowej sieci Moore Global, połączyła się z Morison Finansista. Obecnie znajduje się w czołówce największych firm z branży w Polsce.

 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: 112 (I grupa) oraz 017/018 - aula, I piętro (II grupa).
 • Ekonomia Społeczna, czyli pieniądze to nie wszystko (45 minut)

Zapisz się na zajęcia i poznaj ekonomię od "ludzkiej strony"! Świat pędzi, konsumpcjonizm nas pochłania, a młodsze pokolenia walczą o ekologię i empatię. Jak te wartości wprowadzić na grunt zawodowy? Na zajęciach pokażemy ci, że ekonomia to nie tylko tabelki, ale przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka. Ekonomia społeczna to taka sfera, w której ekonomiczna działalność służy budowaniu lepszego świata, a nie jedynie zyskom finansowym. Przykład? Zatrudnianie i reintegracja osób, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej lub są zagrożone wykluczeniem społecznym (niepełnosprawni, bezrobotni oraz seniorzy). Dr Błaszkowski uchwyci ekonomię, również w wymiarze postaw proaktywnych i obywatelskich. #Sopocka jest uczelnią społecznie zaangażowaną. Co to znaczy? Chcemy budować świat dla wszystkich - nie tylko najbogatszych, najpiękniejszych, najzdrowszych i uprzywilejowanych. Dołącz do nas!

Prowadzący: dr Wojciech Błaszkowski - absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe, poza obszarem akademickim, zdobywał pracując m.in. jako audytor, doradca ekonomiczny oraz dyrektor niepublicznych szkół międzynarodowych. Posiada również praktykę w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od 2006 roku związany z samorządem lokalnym, w ramach którego pełnił funkcje: wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdańska, przewodniczącego Komisji Edukacji, wiceprzewodniczącego Gdańskiej Rady Oświatowej oraz członka Komisji Strategii i Budżetu.

 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: 011.
 • Może właśnie w tobie kryje się Ekonomia? (45 minut)

Czy wiesz, gdzie lub w jakich sytuacjach przydadzą Ci się podstawy ekonomii? Odpowiedź jest prosta: wszędzie! Poznaj podstawy, które pomogą Ci twardo stąpać po Ziemi, w wielu dziedzinach - zarówno prywatnej (np. budując własną markę osobistą), jak i zawodowej. Nie ma znaczenia czy aranżujesz projekty domów, czy ustalasz budżet dla zespołu - w obu przypadkach musisz mieć pewien trzon, który pomoże Ci się odnaleźć. Warsztat wzmocni twoje kompetencje i podpowie Ci, jak mnożyć zarobki, dzięki potencjałowi, który w tobie drzemie. Bądź Ekonomistą tam gdzie chcesz, bez ograniczeń! Co więcej? Z naszą Wykładowczynią zdefiniujesz swój cel zawodowy, a także poznasz mocne i słabe strony.

Prowadząca: Mgr Małgorzata Dorodzińska - pragmatyczna realistka, która przeszła drogę od Handlowca do Dyrektora. Swoje doświadczenia opiera na prawidłowym funkcjonowaniu sprzedaży, marketingu, finansów i administracji. Nie znosi nudy, ceni dobre samochody, smaczne jedzenie, komfortowy wypoczynek i skrojone na miarę ubrania. Wierzy, że praca powinna dawać pieniądze, ale też sprawiać przyjemność; dlatego pracowała w branżach, które wiążą się z tym, co lubi. W latach 1997-2013 związana z automotov (Ford, Volkswagen, Jaguar Land Rover, Janisz), następnie z hotelarstwem (jako Dyrektor trzech obiektów w kategorii trzech gwiazdek), by od 2022 roku realizować autorski projekt marki odzieżowej Bombon, skierowany do kobiet Plus Size.

 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: aula, parter.
 • Praca na starcie - korporacja czy mała firma? (45 minut)

Po studiach (lub nawet w ich trakcie) staniesz przed wyzwaniem pierwszego zatrudnienia w branży. Przekonaj się, jaką ścieżkę warto obrać, by była w zgodzie z twoimi wartościami. Może chcesz rozwijać skrzydła w wielokulturowej firmie międzynarodowej? A może wolisz pracę w rodzinnej, lokalnej firmie, ale z perspektywami na globalny eksport produktów? Sprawdź jakie biznesowe możliwości przed tobą stoją i mądrze obierz swój cel zawodowy!

Prowadzący: prof. SANS, dr Tomasz Kalinowski - absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku handel zagraniczny. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1993 r. za pracę "Joint ventures w Polsce na przykładzie spółek z udziałem kapitału niemieckiego". Od 2016 r. profesor Kijowskiego Uniwersytetu Międzynarodowego. Dyplomata ekonomiczny (łącznie 12 lat), ostatnio jako radca-minister, kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Berlinie. Doświadczenie w nadzorze właścicielskim, m. in. jako członek rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wieloletnie doświadczenie jako wykładowca w programach Master of Business Administration. W latach 2005-2009 kierownik Obszaru Badawczego IA (UE, Niemcy) w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Członek Zespołu Doradców Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP. Doświadczenie zawodowe czyni go specjalistą w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych, bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, rozwoju regionalnego oraz problemów komunikacji i negocjacji w biznesie międzynarodowym.

 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: 111.
 • Jaki wpływ ma sztuczna inteligencja na cyfrową transformację biznesu? (45 minut)

W dynamicznie rozwijającym się świecie pełnym technologii, biznes musi być na bieżąco z cyfryzacją. Szybko, skutecznie, ekonomicznie i bezpiecznie - to najważniejsze założenia wykorzystywania sztucznej inteligencji (AI) dla sprostania wyzwaniom współczesnego biznesu. Chcesz wiedzieć więcej? Wpadnij na wykład w #SANS!

Prowadząca: prof. SANS, dr Honorata Balicka - absolwentka studiów doktoranckich na UG, wcześniej ukończyła studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem na kierunku Zarządzanie i Marketing Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczestniczyła w kilkunastu międzynarodowych i krajowych projektach badawczych realizowanych przez zespoły naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Grecji i Polski. Jest ekspertem Komisji Europejskiej ds. badań w zakresie ekonomii i finansów. Autorka i współautorka ponad 40 recenzowanych publikacji naukowych w renomowanych periodykach. Jej zainteresowania naukowe obejmują gospodarkę opartą na wiedzy, sztuczną inteligencję, w tym Big Data i deep learning, a także ekonomiczno-zarządcze aspekty smart city.

 • Godzina: 10.00-11.00 (I grupa); 11.15-12.15 (II grupa). Sala: 103.
 • Czy księgowi to nudziarze i co musisz wiedzieć, zanim skończysz 26 lat? (45 minut)

Stereotyp Księgowych? Korpulentna Pani w średnim wieku i starszy wąsaty facet w kraciastej koszuli, z długopisem w kieszonce. W wyobrażeniach siedzą zawaleni stosem papierów i mrówczo wykonują arcynużącą robotę w ciemnym pokoju, a gdy wejdziesz z prostym tematem rzucają Ci dziwne spojrzenie spod okularów tak grubych, jak denka od słoików. Jak wygląda rzeczywistość? Zupełnie inaczej! O tym opowie ci nasza praktyk, w trakcie 45-minutowego spotkania.

Prowadząca: dr Joanna Głowacka - Właścicielka sopockiego Biura Rachunkowego PROFIT i Dyrektor Zarządzająca; specjalizującego się w obsłudze polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego. Od 1997 roku posiada licencję Ministra Finansów. W 2017 roku zdobyła certyfikat "Marka z Klasą", a wiele lat działalności biznesowej zostało docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego i Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego nagrodą "Kobieta Sukcesu", podsumowującą zawodowy sukces i markę na rynku. W 2018 roku biuro Profit zostało wyróżnione w kategorii ORŁY RACHUNKOWOŚCI i zdobyło 3 miejsce w Sopocie, gdzie brane są pod uwagę wyłącznie opinie klientów. W 2019 roku zdobyła tytuł w kategorii Kobieta Roku 2019 - Polski Orzeł Biznesu za osiągnięcia i zasługi w rozwoju przedsiębiorstwa, wykazującego się dużą dbałością o swoich pracowników. W 2017 roku była prezesem LADY BUSINESS CLUB na Polskę Północ - jest to ogólnopolski klub zrzeszający przedsiębiorcze kobiety. Obecnie jest prezesem Grupa Wizja - organizacji działającej na całym świecie, zrzeszającej przedsiębiorców różnych branż w celu współpracy. Należy również do Rotary Club Gdańsk Centrum.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Dni Otwarte w SANS 2023 (2 opinie)

(2 opinie)
warsztaty, spotkanie, dni otwarte

Dni Otwarte w SANS 2023

warsztaty, spotkanie, dni otwarte

Miejsca

 • SANS Sopot, Rzemieślnicza 5

Opinie (2)

 • Ale ładne

  Dziewczyny :) Jak takie łądne to idę na studia hehe :D

  • 1 0

 • brzmi fajnie

  oferta zajec bogata... jest w czym wybierać... Faktycznie te szkoly prytwatne maja takich samych profesorow, co ucza na panstwowkach. Ciekawe jakie czesne???Może warto wysłac dzieciaka zeby sie nie meczyl w masowce

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Podróże dalekie i bliskie | Ameryka Południowa

wykład / prezentacja, spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane