stat

Warsztaty z sitodruku - druk na ciuchach

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z sitodruku na ciuchach w tuBazie! Będziesz mógł nadrukować swoją autorską grafikę na torby, koszulki oraz inne materiałowe rzeczy.

____________________
Sitodruk to metoda ręcznego druku, polegająca na przeciskaniu farby przez siatkę, która pełni funkcję szablonu. Za pomocą sita drukujemy nie tylko na papierze, ale również na tkaninie, drewnie czy dowolnej innej płaskiej powierzchni. Technika ta jest wykorzystywana zarówno w celach użytkowych (koszulki, plakaty), a jej artystyczna odmiana (serigrafia) jest ceniona przez artystów i twórców z różnych dziedzin. W latach 60-tych spopularyzował ją m.in. Andy Warhol za sprawą serii portretów Marilyn Monroe.

Dla kogo przewidziane są warsztaty?
Zajęcia skierowane są dla każdego chcącego stworzyć autorską grafikę na własnych ciuchach za pomocą sitodruku, rozwinąć wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie lub po prostu spędzić interesujący wieczór w miłej atmosferze. Warsztaty są odpowiednie dla każdego, niezależnie od stopnia wprawy manualnej.

Co otrzymujesz na warsztatach?
W cenie warsztatów otrzymasz wszystkie niezbędne materiały (farby, emulsje, papier, klisze), 5 bawełnianych toreb oraz dostęp do sprzętów niezbędnych przy pracy. Przy wsparciu prowadzącego, nie tylko poznasz samą technikę i proces drukowania, ale także stworzysz własny wydruk na ciuchach, które zabierzesz ze sobą, w ilości 5 sztuk. Mogą to być koszulki, bluzy, spodnie lub materiały do ich uszycia. Zajęcia prowadzone są w profesjonalnej pracowni sitodruku, z której na co dzień korzystają również trójmiejscy artyści.

HARMONOGRAM
18.10.2021 17.0021.00

1. Wstęp teoretyczny - omówienie procesu i krótkie zaznajomienie z technologią sitodruku na tkaninach
2. Część praktyczna - przygotowywanie matryc i naświetlanie klisz
3. Część praktyczna - drukowanie, suszenie prac i mycie siatek
4. Podsumowanie


O PROWADZĄCYM
Mateusz Żywicki -
projektant, animator kultury, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi Pracownię Projektowania Interaktywnego na Wydziale Grafiki oraz Pracownie Podstawy Grafiki Projektowej na wydziale Architektury i Wzornictwa. Wcześniej w roli projektanta, organizatora i kuratora współtworzył Stowarzyszenie Traffic Design w Gdyni, które działa na rzecz poprawy estetyki przestrzeni publicznej . Entuzjasta sitodruku, pomysłodawca i twórca pracowni SITY w tuBazie, popularyzującej tą technikę.
____________________
KONTAKT
+48 606 732 859
halo@morze.design
Organizator: Fundacja ~morze
____________________
Fundacja ~morze zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.
Warsztaty współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    130 zł
ZAPISY: https://forms.gle/QHRBc2jiUkJ7D3ZL9
Wszystkie materiały wliczone są w cenę warsztatów. Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń (wpłat).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest rolnictwo ekologiczne?