• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zaczepiał dziecko, twierdząc, że jest jego prawdziwym ojcem

Wioleta Stolarska
23 maja 2024, godz. 10:30 
Opinie (62)
Policja apeluje o to, by rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi. Policja apeluje o to, by rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi.

Nieznany mężczyzna zaczepiał ucznia wracającego ze szkoły do domu. Zapraszał chłopca do swojego samochodu, twierdząc, że jest jego prawdziwym ojcem i ma tam jego zdjęcia z dzieciństwa. Ostatecznie dziecko nie wsiadło do auta mężczyzny i wróciło do domu. Policja i szkoła apelują, by rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi.Rozmawiasz z dzieckiem o zasadach bezpiecznego zachowania?

Do zdarzenia doszło 20 maja około godziny 15, na ul. PorębskiegoMapka. O sytuacji rodzice poinformowali policję i szkołę.

- Mieszkanka Gdańska powiadomiła policjantów z komisariatu przy ul. Platynowej, że jej małoletni syn został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zapraszał go do swojego pojazdu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i pojechali na miejsce, by sprawdzić teren pod kątem obecności kamer monitoringu oraz przeanalizowali pierwsze nagrania z kamer. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć widzę na temat tego zdarzenia - informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Prywatna szkoła podstawowa dla dziecka. Jak wybrać i ile kosztuje? Prywatna szkoła podstawowa dla dziecka. Jak wybrać i ile kosztuje?
Mężczyzna miał zwrócić się do chłopca po imieniu, słysząc wcześniej, jak mówią do niego koledzy. Twierdził, że jest jego prawdziwym ojcem i ma zdjęcia z dzieciństwa chłopca. Ostatecznie dziecko nie wsiadło do auta mężczyzny i wróciło do domu.

Zaczepiał dziecko (17 opinii)

Porębskiego/ okolice szkoły Olimpijczyk
Porębskiego/ okolice szkoły Olimpijczyk

Więcej patroli w okolicach szkół- Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ustalają jej okoliczności oraz weryfikują informacje przekazane przez zgłaszającą. W reakcji na otrzymane zgłoszenie policjanci zwiększą też liczbę patroli w rejonie szkoły, która sąsiaduje z miejscem, w którym miało dojść do zdarzenia. Jeżeli dojdzie do takiego zdarzenia, apelujemy o to, aby informować o tym policjantów niezwłocznie, tak aby funkcjonariusze mieli możliwość szybkiej reakcji - podkreśla podinsp. Magdalena Ciska.

Policja apeluje o to, by rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi. Przymnijmy dziecku:
  • jeśli jest zaczepiane przez nieznaną osobę, powinno natychmiast powiadomić o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna.
  • nie należy przyjmować od osoby nieznajomej słodyczy, zabawek, pieniędzy mimo namowy.
  • nie można ufać obcej osobie i nie oddalać się z taką osobą od miejsca zamieszkania, nawet jeśli będzie przez taką osobę zachęcany i namawiany.
  • nigdy nie należy wsiadać do samochodu nieznajomej osoby, nawet jeśli taka osoba proponuje podwiezienie do domu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

Let's Grow Gdańsk: Konfrontacje!

spotkanie, konferencja

Święto Uczelni 2024 - Politechnika Gdańska

uroczystość oficjalna

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie nietypowe rośliny można znaleźć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane