stat
Wydarzenie już się odbyło

Zapisy na letni semestr akademii Experymentu

mar 7

sobota, godz. 10:00

Gdynia,
bilety 68 zł
Letni semestr Akademii EXPERYMENTU tuż tuż!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami do udziału w wykładach w ramach Akademii EXPERYMENTU.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia. Mali studenci otrzymają indeksy, legitymacje, karty pracy, a na zakończenie semestru - dyplomy ukończenia z upominkami. Wykładowcami Akademii są prawdziwi pasjonaci nauki.


A studentów w semestrze letnim czeka:
Spotkanie z mieszkańcami lasów czy gór nie zawsze jest przyjacielskie. Co zrobić, kiedy na swojej drodze zauważycie niedźwiedzia? Czy bardziej niebezpieczny jest wilk czy łoś? Jakie są triki na fotografowanie zawsze uciekających wiewiórek? Podczas wykładu „Między wilkiem a niedźwiedziem: leśne spotkania Pana Kulki” podróżniczka Kamila Kielar rozprawi się z mitami na temat polskich zwierząt.

Rośliny słyszą i reagują na dźwięki, wyczuwają dotyk, smak i zapach, potrafią podejmować decyzje, a nawet skutecznie oszukiwać zwierzęta. Studenci Akademii odbędą fascynującą podróż po najnowszych odkryciach naukowców, pokazujących świat roślin w zupełnie innym świetle, a przewodnikiem będzie botanik dr hab. Joanna Mytnik, prof. UG.

Każdy używa smartfona, ogląda telewizję, gra w gry komputerowe, ale skąd właściwie bierze się obraz? Jak działa camera obscura, taśma filmowa, soczewka, piksele, matryca światłoczuła, albo czym jest częstotliwość odświeżania? Opowie o tym filmowiec, animator, artysta wizualny Denis Grzechnik.

Podstawą dobrego oraz sprawnego działania organizmu jest ruch. Systematyczne uprawianie sportu pozwala nam na utrzymywanie wspaniałej formy fizycznej i co ważne psychicznej oraz wprawia w pozytywny nastrój. Podczas ostatniego wykładu w semestrze psycholog kliniczny i sportowy, dr Milena Lachowicz zachęci dzieci do aktywności podczas wakacji.

Odkrywajcie świat razem z EXPERYMENTEM!

Zapraszamy dzieci do dwóch grup wiekowych: 6-8 i 9-12-lat.

Koszt biletu wynosi 68 zł za cały semestr (cztery wykłady). Sprzedaż od 4 lutego na bilety.experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej na experyment.gdynia.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Nagrzane od podłoża powietrze: