stat

Zoom na smak. Warsztaty fotografii kulinarnej z Anną Włodarczyk (1 opinia)

  • niedziela, 17 maja,
    godz. 10:00 - 14:00
  • Online
  • wstęp wolny

Razem z Instytut Kultury Miejskiej zapraszam na wirtualne warsztaty fotografii kulinarnej! Transmisja na żywo odbędzie się na kanale IKM na YouTube: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk (nie będzie zapisana).

17 maja o 10:00 spotkamy się w moim studiu, czyli w salonie, gdzie pokażę kulisy fotografii kulinarnej. Zobaczycie, jak powstają moje fotografie kulinarne, zdradzę Wam kilka sekretów udanego zdjęcia, opowiem, jak fotografować w każdych warunkach. Zajrzymy do moich sekretnych szuflad z rekwizytami, pokażę Wam moje tła i inne dodatki, opowiem o inspiracjach kulinarnych oraz omówię kilka fotografii.

Razem przejdziemy cały proces fotografowania kilku produktów - na warsztat wezmę kulinarną szarą myszkę, czyli suchą ciecierzycę, którą z pomocą kilku trików przeistoczę w kulinarne bóstwo. Z rzodkiewek albo rabarbaru wydobędę ich naturalne piękno i zalety, pokażę ich jędrność i chrupkość. Jeśli wystarczy nam czasu, pomęczę również kolejną modelkę, zupę-krem, która ze swej natury jest jednolita i wymaga "makijażu". Krok po kroku będę więc ją upiększać, dokładając do niej dodatki i robiąc zdjęcia kolejnych etapów stylizacji. Zależy mi, by pokazać, że do dobrej fotografii kulinarnej wcale nie potrzeba szafy eksponatów, bo najważniejszy jest główny bohater zdjęcia - produkt lub potrawa.

Chcę pokazać, że często najlepsze są proste dodatki i tła, które są w zasięgu(nomem omen) ręki każdego fotografa: ręce, kawałek gałązki, trawa, nadgryziona zębem czasu ściana, kamienne schody, stary parapet, zwykły szklany słoik, stara miseczka czy takaż łyżka. Każdy może robić oryginalne zdjęcia kulinarne bez kopiowania nudnych szlagierów z internetu (np. instagramowej plagi w postaci gofrów z mrożonymi owocami).

Do zobaczenia 17 maja o 10:00!
Szczegóły wydarzenia na stronie IKM:
http://otwarty.ikm.gda.pl/2020/04/26/zoom-na-smak-warsztaty-fotografii-kulinarnej-online/

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?