• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bezpłatna komunikacja dla uczniów. Jak przedłużyć na nowy rok szkolny?

ws
6 września 2023, godz. 14:00 
Opinie (95)
Bezpłatne przejazdy dla uczniów należy przedłużyć do 30 września. Bezpłatne przejazdy dla uczniów należy przedłużyć do 30 września.

Nowy rok szkolny 2023/2024 to kolejny rok obowiązywania bezpłatnych przejazdów dla uczniów. Należy jednak przedłużyć ważność odpowiedniego pakietu dla dziecka na Karcie Mieszkańca Gdańska i Gdyni. W przeciwnym razie bezpłatne przejazdy komunikacją miejską wygasną. Czas na dopełnienie formalności jest do końca września. Jak to zrobić?
Twoje dziecko korzysta z bezpłatnych przejazdów komunikacją?

Po powrocie dziecka do szkoły warto dopilnować, by miało ono zaktualizowaną legitymację szkolną. Na legitymacji szkolnej dziecka powinna znajdować się pieczątka z datą ważności do 30 września 2024 r.

Bezpłatna komunikacja dla uczniówTylko wtedy można przedłużyć uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na rok szkolny 2023/2024 dodane do gdańskiej i gdyńskiej Karty Mieszkańca.

Przywilej korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przysługuje uczniom do 24. roku życia w Gdańsku i do 20. roku życia w Gdyni. Ale trzeba pamiętać o załatwieniu formalności, które do tego uprawniają. Czas jest do 30.09.

Uczniowie mogą już korzystać z mLegitymacji i zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To - zgodnie z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu. Pokazując mLegitymację, dziecko potwierdzi, że jest uczniem danej szkoły i korzysta z ulg i zwolnień. Papierowe legitymacje szkolne dla uczniów mogą być wydawane jeszcze do 12 lipca 2024 r.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny w Gdańsku?Zanim zacznie się składać wniosek o pakiet bezpłatnych przejazdów dla dziecka, należy zadbać o to, by zarówno Karta Mieszkańca rodzica, jak i dziecka była aktywna. Bez tego wnioski nie zostaną rozpatrzone pozytywnie. W tym celu konieczne jest dodanie kont pakietu mieszkańca na dany rok kalendarzowy. Można to zrobić online na JestemzGdańska lub stacjonarnie w Centrum Obsługi, przy al. Grunwaldzkiej 148. Pakiet kosztuje 1 zł i pozwala nie tylko na korzystanie z bezpłatnych przejazdów, ale zapewnia również szereg innych udogodnień.

Jak dodać pakiet bezpłatnych przejazdów 2023/2024?Wniosek można złożyć online na JestemzGdańska lub w aplikacji Jestem z Gdańska, dzięki czemu uniknie się np. potencjalnych kolejek w punkcie obsługi w okresie wpływania zwiększonej liczby wniosków.


Zobacz, jak online dodać pakiet bezpłatnych przejazdów do Karty:
 • zaloguj się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl,
 • wejdź w zakładkę Karty i Pakiety,
 • kliknij w ikonkę z imieniem dziecka, któremu chcesz dodać pakiet,
 • wybierz odpowiedni dla danego roku szkolnego Pakiet Bezpłatnych Przejazdów,
 • wybierz szkołę lub przedszkole, do którego uczęszcza dziecko (jeśli placówki, do której uczęszcza dziecko, nie ma na liście, wybierz opcję Inna Szkoła)
 • dodaj zdjęcie dziecka, klikając w niebieski przycisk "Wgraj zdjęcie",
 • kliknij w niebieski przycisk Dodaj pakiet.

Aktywacja pakietu bezpłatnych przejazdów następuje po weryfikacji przesłanych dokumentów przez Biuro Obsługi Klienta maksymalnie do 5 dni roboczych.

Wniosek można również złożyć osobiście w Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Ważne jest, aby zabrać ze sobą legitymację szkolną z pieczątką ważności do 30 września 2024 r. oraz zdjęcie dziecka zgodne z wymaganiami obowiązującymi fotografie do dowodu osobistego.

Osoby korzystające z Karty Dużej Gdańskiej Rodziny nie muszą dodawać pakietu bezpłatnych przejazdów swoim dzieciom. W ich przypadku bezpłatne przejazdy obowiązują aż do czasu aktywności obecnego pakietu Dużej Gdańskiej Rodziny.


Jak przedłużyć pakiet bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny w Gdyni?Uczniowie gdyńskich szkół również mają ważne zakodowane na Karcie Mieszkańca darmowe bilety na przejazd do 30 września bieżącego roku. Aby je przedłużyć, należy udać się z Kartą Mieszkańca i podbitą (zaktualizowaną) legitymacją szkolną na nowy rok szkolny do jednego z punktów obsługi mieszkańca:
 • CH Riviera - Centrum Obsługi Mieszkańca, ul. Kazimierza Górskiego 2, czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10 - 18.
 • Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. 10 lutego 24 (budynek PLO), czynne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/24. Jaki będzie? Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/24. Jaki będzie?
W Gdyni najmłodsi, którzy nie ukończyli 7. roku życia, podróżują na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek. Starsze dzieci potrzebują Karty Mieszkańca z potwierdzeniem uprawnień do przejazdu.
ws

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Głowica w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym to:

 

Najczęściej czytane