• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Dekodowanie dzieł sztuki - kulturoznawstwo. Grupa 9-12 lat

25 czerwca - 1 września 2024, godz. 9:00

Gdynia,
bilety 35 zł
Warsztaty odwołują się do jednej z klasycznych funkcji sztuki - jako medium niosącego informacje. Zwracając uwagę na treści jakie są zakodowane w dziełach sztuki warsztaty mająna celu rozwinąć umiejętności jej odczytywania przez dzieci i uczynić je świadomymi odbiorcami sztuki, rozumiejącymi jej język. Uczestnicy warsztatów staną się "detektywami",którzy będą musieli "rozwikłać zagadkę sensu dzieła sztuki".

Podczas zajęć Studenci dowiedzą się między innymi:

* kim jest artysta? Co go odróżnia od innych ludzi?
* czy artysta używa specjalnego języka/ kodu w swoich dziełach?
* jaka jest rola widza?

W trakcie spotkania sami postaramy się analizować i interpretować różne dzieła sztuki.

Studenci po zajęciach rozwiną swoją wyobraźnię, a także zdobędą nowe umiejętności, które przydadzą się w późniejszej karierze szkolnej.

Warsztat będzie prowadzony przez: mgr Aleksandra Tatarczuk & CEK kARTon

mgr Aleksandra Tatarczuk podczas studiów prezes Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, twórca i koordynator projektów od listopada 2009 do dziś, prezes Stowarzyszenia Centrum Edukacji Kulturalnej kARTon, animator, twórca i koordynator projektów.

Za swoje najważniejsze dokonania uważa:

* Zorganizowanie warsztatów "Performance - sztuka czy teatr?" w 2007, w którym wzięli udział performerzy, amatorskie teatry oraz studenci UG i ASP w Gdańsku, w Instytucie Historii Sztuki UG;
* Zorganizowanie w 2008 wraz z Kołem Naukowym Studentów Psychologii "Brevi Manu" warsztatów dla przedszkolaków "Wrażliwi od dziecka" w przedszkolu im. Panienki z Okienka;
* Zorganizowanie w 2008 kolejnej odsłony cyklicznej wystawy pokonkursowej Gdańsk Press Photo w Nadbałtyckim Centrum Kultury;
* Publikacje tekstów w katalogach wystaw "Forma Znak" i "Ekstatyczność w sztuce kobiet" w Galerii Jesionowa w 2008 i 2009;
* Realizacja warsztatów i projektu "Muzeum Narodowe Dzieci", wpisanego do aplikacji Gdańsk: kandydat na Europejską Stolicą Kultury 2016.

Centrum Edukacji Kulturalnej kARTon jest stowarzyszeniem utworzonym w grudniu 2009 roku na bazie istniejące od 2004 roku Lęborskiego Stowarzyszenia Kultury im. S. Michalskiego (LSK). Z poprzednią instytucją związane jest przez osobę Grażyny Popin, poprzedniego prezesa LSK, a obecnie: członka CEK kARTon. W skład nowego stowarzyszenia weszli studenci animacji kultury, absolwenci edukacji artystycznej na ASP Gdańsk, historii sztuki na UG oraz członkowie Koła Naukowe Studentów Historii Sztuki UG. Zadaniem statutowym CEK kARTon jest szeroko rozumiana edukacja kulturalna oraz popularyzacja sztuki. Nazwa stowarzyszenia zawiera w sobie dwa angielskie słowa: "art" oraz "on", które w swobodnym tłumaczeniu oznaczają "włączoną (oddziaływującą) sztukę". Sztukę, którą włącza ludzi w swoje działanie.

Uwaga! Aby uczestniczyć w warsztatach i wykładach, trzeba się wcześniej na nie zapisać na stronie internetowej uniwersytetu Unikids!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do płazów zaliczamy:

 

Najczęściej czytane