• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wakacje w Centrum Nauki Experyment

Ogłoszenia Kolonie, półkolonie i ferie w Trójmieście

Wakacje w Gdyni to czas eksperymentów! Zespół Centrum Nauki Experyment przygotował mnóstwo wakacyjnych atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Na wszystkich gości czekają warsztaty, wystawy, pokazy i oczywiście laboratoryjne doświadczenia! Motywem przewodnim tegorocznej, wakacyjnej oferty WARSZTATÓW RODZINNYCH będą dinozaury, które choć wymarły miliony lat temu, to wciąż wzbudzają duże zainteresowanie i są nieodzownym elementem nie tylko popkultury, ale i popularyzacji nauki.

Aby każdy bez wyjątku miał szansę odwiedzić gdyński Experyment, przez cały okres wakacyjny Centrum będzie otwarte 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 - 19:00.

WARSZTATY RODZINNE
Od 25 czerwca do 1 września potrwają WARSZTATY RODZINNE. Wakacje w świecie dinozaurów dla dwóch grup wiekowych dla rodzin z dziećmi powyżej 3 lat oraz powyżej 6 lat. Zajęcia odbywają się codziennie, co kilka godzin. Podczas warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy gotowi na powrót dinozaurów na Ziemię. A żeby to zrobić, trzeba bardzo dokładnie poznać te pasjonujące i wciąż nieco tajemnicze gady. Co jadły? Jak długo żyły? Jak przystosowywały się do zmiennych warunków? I jak ewoluowały przez miliony lat? Wakacje w Experymencie to szansa na bliższe poznanie dinozaurów i ich zwyczajów!

wiek 3+ i 6+
termin 25 czerwca-01 września 2024
bilety 35 zł za osobę wstęp na warsztaty i wystawy

Wakacyjne zajęcia dla grup zorganizowanych
Gdyńskie centrum nauki przygotowało również ofertę dla grup zorganizowanych. Tutaj także zajęcia zostały podzielone zgodnie z wiekiem uczestników młodzież powyżej 10 lat weźmie udział w warsztatach pt. Laboratorium detektywistyczne, podczas których rozwiąże kryminalną zagadkę. Z pomocą przyjdzie oczywiście nauka i doświadczenia chemiczne, które pomogą rozpoznać grupę krwi i odnaleźć odciski palców! Z kolei młodszych uczestników Experyment zaprasza na fizyczne warsztaty pt. Trzy stany skupienia, podczas których m.in. poznają oni procesy parowania, skraplania czy sublimacji, dowiedzą się, co może wpływać na zmianę stanów skupienia, a także jaka jest różnica między piaskiem hydrofilowym i hydrofobowym.

Pozostałe wakacyjne atrakcje
W drugiej połowie sierpnia spotkamy się również na molo Południowym w Gdyni, nieopodal pomnika Maszty, gdzie po raz kolejny organizowane będzie astronomiczne wydarzenie Mniej światła, więcej gwiazd. Wspólne oglądanie zjawisk na niebie, pokazy w planetarium i kosmiczne eksperymenty dla najmłodszych to tylko część atrakcji, na jakie można liczyć w dniach 23-24 sierpnia.

24 czerwca - 1 września 2024, godz. 09:00 - 19:00

Gdynia,
bilety 35 zł
wrz 27

piątek, godz. 16:00 - 23:59

Gdańsk, Gdynia, Sopot
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?

 

Najczęściej czytane