• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Demokracja na czarną godzinę (1 opinia)

Wykład odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku ul. Korzenna 33/35. Chyba wszyscy znamy profesora Wojciecha Sadurskiego, prawnika, filozofa, politologa oraz publicystę i komentatora politycznego.

Jest między innymi profesorem filozofii prawa na Uniwersytetu w Sydney. Wykłada też prawo na Uniwersytecie w Melbourne, czy w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Będąc członkiem Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, zasiada też w Radzie Programowej Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocquevillea przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktywnie uczestniczy w szeregu międzynarodowych kolegiach redakcyjnych wielu czasopism naukowych. Jest członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego.

Jako publicysta jest również autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z zakresu filozofii prawa, konstytucjonalizmu porównawczego i filozofii politycznej.

Prof. Wojciech Sadurski napisał między innymi książki Polski kryzys konstytucyjny (2020) oraz najnowszą pozycję pt: Demokracja na czarną godzinę (2022). Z tej właśnie okazji w ramach projektu #AkademiaSpołeczeństwaOtwartego, po raz kolejny, przy wsparciu wielu organizacji, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski, będziemy mieli przyjemność gościć i wysłuchać profesora Wojciecha Sadurskiego.

W swoim wykładzie profesor Sadurski poruszy m.in. tematy, które są zawarte w jego najnowszej książce Demokracja na czarną godzinę, o której w swojej recenzji napisał red. Jarosław Kurski: Wojciech Sadurski w latach pisowskiego mroku pozostaje jasnym światłem. Mało jest dziś osób o takiej cywilnej odwadze. Tę książkę każdy świadomy obywatel powinien mieć, czytać i nosić w sercu.

ZAPRASZAMY!
mar 28

wtorek, godz. 18:00

Wstęp wolny
kwi 20

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie (1)

  • KAstytucia

    KO(D)muniści idą P.O o władzę :-D ?

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Owady to:

 

Najczęściej czytane